reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Mialam lakowanr mleczaki bo mam okrutnie slabe szkliwo. Potem mialam lakierowane stale zeby. A dentystka mowila, ze przez moje szkliwo wiertlem to jak przez maslo :(
Nie wiem na ile to pomoglo bo obecnie jakies 60% zebow mam z plombami :( moze nie pomoglo nic a moze dzieki temu te zeby jeszcze mam.

Ja bym lakowala :) nie zaszkodzi a moze zabki sprawie, ze zabki beda w dobrym stanie az do wymiany na stale.

Dla dziecka ladne zeby tez sa wazne. Pamietam jak mnie prochnica dopadla gorna, lewa trojke (mleczaka) i bardzo to przezywalam.

Aaaa i jeszcze jedno. Mojej kolezance nie wyrosly zeby stale. Ma 27 lat i nadal mleczaki!!! Wiec przydalo sie to, ze za dzieciaka dbano u niej o mleczaki. Dzieki temu teraz na sliczne i zdrowe zeby. Inaczej moglaby miec juz sztuczna szczeke.

 
reklama
Ja robiłam lakowanie ale i tak się psuly. Mój dentysta poleca Elmex żel do fluoryzacji tam jest napisane raz w tygodniu ale on zaleca więcej . Z kolei inni mówią żeby nie przesadzać ale mi się wydaje ze taki żel jest skuteczny tak 2 razy w tygodniu

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja stosuje paste elmex, a nie moga plukac bo nie wypluwaja jeszcze... zobacze co powie mi ta dentystka. Ostatnio mpwila ze jeszcze za wczesnie na lakowanie. Mam to szczescie ze chlopcy nie ptzrpadaja za slodkim i lubia mysc zeby wiec u nas szczoteczka kilka razy dziennie w ruchu...
 
Ja stosuje paste elmex, a nie moga plukac bo nie wypluwaja jeszcze... zobacze co powie mi ta dentystka. Ostatnio mpwila ze jeszcze za wczesnie na lakowanie. Mam to szczescie ze chlopcy nie ptzrpadaja za slodkim i lubia mysc zeby wiec u nas szczoteczka kilka razy dziennie w ruchu...

Najwiecej tak naprawde zalezy od jakosci szkliwa. Moj siostrzeniec pierwsza plombe mial dopiero gdzies w wieku 12 lat a slodycze to on pochlanial tonami. No ale sama dentystka mowila, ze ma bardzo twarde szkliwo.

A widzisz u mnie rodzice kombinowali a lakowaniem, lakierowaniem, myciem zebow po kazym posilku, pastami i nawet specjalnymi tabletkami na recepte a i tak co chwile jakis zab szedl do borowania :/



 
Paraplu ja uwielboam takie zabki male, biale perelki jak dzieci maja zdrowe i czysciutkie. Straszne sa takie czarne " zjedzone" przez prochnice.
Znajomej dziecko mialo prochnice butelkowa. Wszystkie zeby do plombowania. Czarny osad. Straszne. 3600 zaplacila za leczenie. W dodatku robili to w pelnej narkozie.
Chcialabym uniknac stresu zwiazanego z plombowaniem bo wiem ze to nic przyjemnego a dzieci się bardzo boją. Dlatego od noworodka cisnelam, zeby najpoerw myc dziaselka a pozniej pierwsze zabki. Dbam aby nie bylo jedzenia w nocy. I zeby przed samym snem zabki umyc. Mam nadzije ze to pomoze dotrwac do stalych zebow...
 
Paraplu ja uwielboam takie zabki male, biale perelki jak dzieci maja zdrowe i czysciutkie. Straszne sa takie czarne " zjedzone" przez prochnice.
Znajomej dziecko mialo prochnice butelkowa. Wszystkie zeby do plombowania. Czarny osad. Straszne. 3600 zaplacila za leczenie. W dodatku robili to w pelnej narkozie.
Chcialabym uniknac stresu zwiazanego z plombowaniem bo wiem ze to nic przyjemnego a dzieci się bardzo boją. Dlatego od noworodka cisnelam, zeby najpoerw myc dziaselka a pozniej pierwsze zabki. Dbam aby nie bylo jedzenia w nocy. I zeby przed samym snem zabki umyc. Mam nadzije ze to pomoze dotrwac do stalych zebow...

Na pewno duzo taka profilaktyka zdziala :)
U mnie najbardziej newralgiczne miejsca to przestrzenie miedzy zebami. Mam bardzo ciasna szczeke i przestrzenie miedzy zebami ta tak male, ze zwykla nitka u mnie nie chce wejsc a co dopiero szczetoczka. Mam taka tasmowa bo tylko ona przejdzie.

Ogolnie ogromnie polecam nitkowanie bo za kazdym razem jestem w szoku ile jedzenie tam zostaje nawet po myciu zebow.


 
A czy któraś z Was ma tkliwość piersi tuż po owulacji? Jakieś pół roku temu zaczęły się u mnie takie bóle.
Kiedyś 2-3 dni przed okresem zaczynał się ból piersi, a teraz od razu po owulce. Ciekawe czy z moim progrsteronem wszystko ok.
 
Fabimama, dlaczego w tabelce mam nie zmienioną datę @?

Gratuluję Anya.

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana mam problem z aktualizacją tabletki na pierwszej stronie z telefonu. A nie mam czasu żeby siąść na kompa. Dziś to zrobię. Wszystko mam pospisywane. ;)
Witajcie staraczki! :-)
Jestem tutaj nowa, mam nadzieję, że szybko wdrożę się w temat :)
Ogólnie ( jak sama nazwa tematu wskazuje) też należę do grona staraczek :D
Mój ostatni cykl ginekolog okreslila jako " bezowulacyjny" a jeszcze poprzedni jako " mega ! juz! dzialajcie! nie ma na co czekac! to dzisiaj!" eh...
wiec zaczelismy, przyszla @ a teraz...?w tym "bezowulacyjnym" i tak sie staralismy i okres spoznia mi sie juz 6 dzien.
temperatura podwyzszona, bialy sluz, a dzisiaj tak bolą mnie piersi, że zaraz się wścieknę!
test negatyywny w dniu spodziewanej miesiaczki, jutro zrobie drugi, zobaczymy.

nie nakrecam się, ale chcę tu być zeby poobserwować i pobeblać z Wami staraczkami ;)
pozdrawiam i zycze wszystkim powodzenia!

dobranoc! ;)
Witam kolejna staraczke ;) poproszę o dane do tabelki jeśli oczywiście masz ochotę się w niej znaleźć.
Cześć!! :)

Witaj Katarzyna :) I jak dzisiejszy test? :)

Nie umiem się odnaleźć w tym tygodniu[emoji14]Ledno zaczęłam pracę, a tu już piątek.

Jakie macie plany weekendowe?
I mnie ciąg dalszy zakupów przed komunijnych. Jedziemy odebrać garnitur od krawcowej. Wcześniej jadę starszym chłopakom kupić buty i koszule... i odebrać muchę czerwona ;) w niedzielę zaczynamy szykować malowanie ;) i od poniedziałku zacznie się całkowity maraton... dziś wieczorem jadę odebrać kiecke na komunie:)
Katia u mnie sprzątanie i komunia :)
Yesenia- koniecznie lepszy ginekolog! Te bóle naprawdę nie są normalne! Ja paznokcie robie sobie sama... mam cały zestaw do hybryd ;) -uwielbiam!
A my szalenstwo. Zalatwialismy sprawy z kredytem na mieszkanie. Wczoraj udalo sie wszytko podpisac. Dzis ostatnie papiery dostatczam do nanku i mamy krotka chwile na zlapanie oddechu przed zalatwianiem spraw remontowych.

Dzis mam 25 dc. W ostatnim cyklu mialam juz plamienia w tym czasie. Teraz cisza. Pewnie wydluzy mi się trochę.

W sobote mamy dentyste ze starszym synem. Idzie po raz drugi na kontrol. Na szczescie ostatnio mial wszytkie zabki zdrowe. Teraz zastanawiam sie nad lakowaniem. Czy to ma sens przy mleczakach? Roblyscie to swoim pociechom?

W niedziele moze pojedziemy nad morze jesli pogoda dopiszę.

Dopatrzyłam sie kolejnych dwuch kreseczek na naszym forum- gratuluję mamusi
Mamuniol ♡♡♡♡ super!
A czy któraś z Was ma tkliwość piersi tuż po owulacji? Jakieś pół roku temu zaczęły się u mnie takie bóle.
Kiedyś 2-3 dni przed okresem zaczynał się ból piersi, a teraz od razu po owulce. Ciekawe czy z moim progrsteronem wszystko ok.
A bierzesz kwas foliowy? U mnie tak się zaczęło od kiedy kwas foliowy biorę... pisałam o tym niedawno.



Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A czy któraś z Was ma tkliwość piersi tuż po owulacji? Jakieś pół roku temu zaczęły się u mnie takie bóle.
Kiedyś 2-3 dni przed okresem zaczynał się ból piersi, a teraz od razu po owulce. Ciekawe czy z moim progrsteronem wszystko ok.
ja zawsze po owu mialam bole piersi, niekiedy bol byl nie do wytrzymania
 
A czy któraś z Was ma tkliwość piersi tuż po owulacji? Jakieś pół roku temu zaczęły się u mnie takie bóle.
Kiedyś 2-3 dni przed okresem zaczynał się ból piersi, a teraz od razu po owulce. Ciekawe czy z moim progrsteronem wszystko ok.

Ja tam mam odkad odstawilam anty. Nie bola cale tylko z boku i pod spodem. Jak je teraz macam to sa tam takie zgrubienia i to one bola. Znikaja jak dostaje @.


 
reklama
Do góry