reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamusie

hej ,
ja tez mialam 142,
czy jak jem na sniadanie jogurt naturalny z jablkiem bananem truskawkami i malinami i po godzinie cukier mam 90pare moge uznac ze takie sniadanie jest ok?:) bo mi diabetolog mowila, ze calego banana nawet nie powinno sie jesc
 
reklama
No hej....moje cukry zgodnie z przepowiednią diabetolog zaczynają świrować w 32 tyg. mimo dietowania i zwiększenia insuliny.....czasem są w normie, ale jak skaczą to się wkurzam.....
Moja krzywa cukrowa wysoka, ale ja choruję na cukrzycę od dłuższego czasu.....po godzinie ok 240, a po dwóch 203......( chyba dobrze pamiętam.....)....

Odebrałam dziś wyniki............przed pobraniem krwi mierzyłam na czczo glukometrem i było 108, a z krwi żylnej było 98.....w moczu ketony na 2+, ale niby wynik ujemny......nie jest źle.....
 
Ostatnia edycja:
mam pytanie-co ile zmieniacie lancety w nakluwaczu i penie do insuliny?
Nie wiem ale od lancetu palce coraz bardziej bola-nie mam sie juz gdzie dziabac, siniaki na opuszkach sie robia, a z insulina tez roznie-czasem tez boli.
 
Dziewczyny, czy ma znaczenie to ile czasu po obudzeniu mierzy się na czczo poziom cukru?? bo w domu mam okej a dzisiaj w przychodni miałam mierzony ponad 2 godziny po pobudce i miałam 103 :szok:
 
mam pytanie-co ile zmieniacie lancety w nakluwaczu i penie do insuliny?
Nie wiem ale od lancetu palce coraz bardziej bola-nie mam sie juz gdzie dziabac, siniaki na opuszkach sie robia, a z insulina tez roznie-czasem tez boli.
To nie wina nakłuwacza tylko Twoje paluszki muszą przywyknać.ja zmieniam baaaaaaaaardzo rzadko, a insulina zależy gdzie podasz.....mnie też czasem boli i to mocno, a dr mówi, ze albo rozstep, albo zrost, albo bliżej nerwu poprostu.....w penie zmieniam jak wymieniam insulinę.....siniaki to norma bynajmniej u mnie....;-)

Dziewczyny, czy ma znaczenie to ile czasu po obudzeniu mierzy się na czczo poziom cukru?? bo w domu mam okej a dzisiaj w przychodni miałam mierzony ponad 2 godziny po pobudce i miałam 103 :szok:

Mnie się wydaje, ze ma....i się bardzo wczoraj zdziwiłam jak rano w domu miałam 106 chyba, a w labolatorium 98...mnie się wydaje, ze jak rano mierze od razu jak wstanę to są niższe, a jak połaze i dopiero-;-) to wyższe, ale to moje takie obserwacje.......
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny, czy ma znaczenie to ile czasu po obudzeniu mierzy się na czczo poziom cukru?? bo w domu mam okej a dzisiaj w przychodni miałam mierzony ponad 2 godziny po pobudce i miałam 103 :szok:


według mnie ma znaczenie, tylko, że ja mam odwrotne obserwacje niż Kinderek.... u mnie jest tak, że wstaję, siku, sprawdzę ile stopni, zaglądnę do dziecia, zrobię 5 przysiadów i dopiero mierzę.....i cukry wychodzą mi niższe niż zaraz po przebudzeniu....

w poradni powiedziały mi pielęgniarki, że jak się poruszam rano to mi cukry trochę spadną... i na razie się potwierdza
 
Ja mam odwrotne obserwacje-jak mierzę o 7.00-tak mąż wstaje do pracy to zazwyczej ok.95-100, a jak zmierzę jak sie włąśnie pokręcę, umyję, ubiorę, zrobię sniadanie i mierzę zaraz przed zaczęćiem śniadania to są między 80 a 90 ma czczo.
 
według mnie ma znaczenie, tylko, że ja mam odwrotne obserwacje niż Kinderek.... u mnie jest tak, że wstaję, siku, sprawdzę ile stopni, zaglądnę do dziecia, zrobię 5 przysiadów i dopiero mierzę.....i cukry wychodzą mi niższe niż zaraz po przebudzeniu....

w poradni powiedziały mi pielęgniarki, że jak się poruszam rano to mi cukry trochę spadną... i na razie się potwierdza
o masz......:-D
:-D
 
według mnie ma znaczenie, tylko, że ja mam odwrotne obserwacje niż Kinderek.... u mnie jest tak, że wstaję, siku, sprawdzę ile stopni, zaglądnę do dziecia, zrobię 5 przysiadów i dopiero mierzę.....i cukry wychodzą mi niższe niż zaraz po przebudzeniu....

w poradni powiedziały mi pielęgniarki, że jak się poruszam rano to mi cukry trochę spadną... i na razie się potwierdza

No to duuupa :D
 
reklama
ja dzisiaj rano miałam 59 hahaha, za jakas chwile zmierzylam to bylo standardowo jak co rano 74...
 
Do góry