reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Taką listę dostałam na szkole rodzenia ;-)
1554814256467.jpeg
1554814241507.jpeg
 
Dzięki! Już chociaż człowiek zacznie mieć jakieś wizje... Nie da się ukryc, że trochę tego jest :) Najbardziej mnie interesuje plan porodu... hmm... Nie wiem, czy można to zaplanować, wydaje mi się, że życie i tak napisze swój własny scenariusz ;)
Wydaje mi się, że w planie porodu jest uwzględnione raczej na co wyrażasz, a na co nie wyrażasz zgody. Np. Że nie zgadzasz się na podanie opioidów, albo obecność studentów itd. A nie, jak poród będzie wyglądał dokładnie no bo to faktycznie cięęężko przewidzieć ;-)

 
WOW :) Dzięki.
Aż tyle tego? Ło matko. Przerażona jestem zwłaszcza tą ilością rzeczy, które trzeba będzie wziąć do szpitala.
W ogóle dziewczyny jestem przerażona tym porodem ;) i tym co będzie zaraz po...
Też Tak macie?
No jaa to przyznam, że wczoraj siedziałam i ryczałam, że ja to sobie nie poradze... że za młoda jestem (28 lat :p) i w ogóle nieprzystosowana i że to przecież teraz sie wszystko zmieni, a ja nie jestem na to gotowa i w ogóle... że co myśmy narobili :p

Ale dzisiaj już jest lepiej :p
Podejrzewam, że to przez tą szkołę rodzenia i nawał tych informacji o porodzie, które mnie przerażają... ale z drugiej strony lepiej wiedzieć i się psychicznie przygotowac :-D
 
Dzięki za info. Ja obecnie pracuję w małej firmie i pewnie to ZUS będzie mi bezpośrednio przelewał kasę. Dlatego tak się zastanawiam jak to w praktyce będzie wyglądać.
Jeżeli pracodawca zatrudnia poniżej 20 pracowników wypłata jest z ZUSu i tutaj różnie ja mam np płacone 1 dzień po zakończeniu danego L4 bądź do końca danego msc czyli jak mam L4 od 21-03 do 18 kwietnia to za te kilka dni marca dostałam 5 kwietnia, a za te kilkanaście dni kwietnia mam dostać 19-04; ale nie wszędzie jest tak kolorowo bo niektórzy czekają już po 2 msc na pieniądze, mój ZUS jest wyjątkowo łaskawy ;) teoretycznie mają 90 dni na wypłatę pieniędzy
 
Jakiś czas temu przeglądałam takie listy wyprawkowe gdzieś w internecie i w gazecie. Każda jest długa i każda jest trochę inna a w tej najbardziej podoba mi się punkt z rzeczami dla taty do szpitala :) Ważne żeby czuł się wygodnie. Muszę mojemu powiedzieć że też będzie musiał spakować swoją torbę do szpitala :D Już widzę tą zdziwioną minę ;P
 
Jakiś czas temu przeglądałam takie listy wyprawkowe gdzieś w internecie i w gazecie. Każda jest długa i każda jest trochę inna a w tej najbardziej podoba mi się punkt z rzeczami dla taty do szpitala :) Ważne żeby czuł się wygodnie. Muszę mojemu powiedzieć że też będzie musiał spakować swoją torbę do szpitala :D Już widzę tą zdziwioną minę ;P
Haha :-D
Pani na szkole rodzenia powiedziała, że ważne, żeby był ubrany lekko bo dostanie fartuch z fuzeliny(czy coś tak), która nie przepuszcza powietrza wiec sie nieźle spoci :p i też na nogi coś lekkiego bo z pewnością będzie musial ochraniacze na buty założyć (te takie worki).

I duuużo spokoju musi zabrać i wsparcia i w ogóle...
 
reklama
WOW :) Dzięki.
Aż tyle tego? Ło matko. Przerażona jestem zwłaszcza tą ilością rzeczy, które trzeba będzie wziąć do szpitala.
W ogóle dziewczyny jestem przerażona tym porodem ;) i tym co będzie zaraz po...
Też Tak macie?
Przybij piątkę. Ja też jestem przerażona porodem i tym wszystkim, co mnie czeka chwilę po. A siostra męża, która rodziła w listopadzie, mówiła mi, żeby właśnie do szpitala wziąć tylko najpotrzebniejsze rzeczy, bo większość się nie przyda. Ale pewnie to zależy też od szpitala. Przypełźnie małż to może mi coś doradzi względem listy. [emoji1787]
 
Do góry