reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Cześć:) gratuluję wizyt Dziewczyny i zdrowych maluszków ❤ zdjęcia są cudowne ❤ witam nowe mamusie. Jak nas dużo :)

Ja dzisiaj wróciłam do pracy po feriach. Oj ciężko było wstać, a jeszcze ciężej wbić się w rytm pracy (nadal kiepsko :) Muszę co jakiś czas wstać od biurka, bo od siedzenia w jednej pozycji ciagnie mnie brzuch. Latam co chwilę siku i jem prawie co godzinę. Haha :D
My mamy dzisiaj 13+2. Mam 2 aplikacje ciążowe i jedną pokazuje mi już że jestem w drugim trymestrze, a druga Że będę w drugim jak skończę 14 tydzień czyli 14+0. Zna się ktoras na tym? Tak z ciekawosci pytam :)
 
reklama
Hej dziewczyny. Dawno nie pisałam bo czasu brakuje ale czytam codziennie ;) Dzisiaj miałam prenatalne, 13 tydzień + 1 dzień, lekarz mówi, że wszystko ok, kość nosowa widoczna, wszystkie przepływy super, martwi mnie tylko przezierność karkowa bo wyniosła 2,1. Zobaczymy jak wyjdą wyniki z krwi. Dziewczyny, które miały juz prenatalne, jakie miałyście wartości? A może jakie w poprzednich ciążach?

No to gratulacje. ❤
U nas przeziernosc wyniosła 1.1
Ale z tego co wywnioskowalam to każdy ma ten wskaźnik indywidualny - zależy od wieku i od wzrostu matki. Tak zrozumiałam, bo jak ja byłam to każda Panią na badanie prenatalne pytali głównie o te rzeczy.
Czytałam, że należy się martwić jak wynik jest powyżej 3.0 także do granicy normy Wam jeszcze daleko :)
 
Co do coli - odstawiłam nałóg jakies 3 lata temu. Serio - byłam uzależniona. Codziennie Co najmniej 0.5 litra, bo inaczej głowa bolała i inne wymysły. Teraz pije rzadko, najczesniej jak już to cole zero, ale wezmę 2 łyki i oddaje Mężowi ;)
W pierwszej ciąży wszyscy pilnowali mojej cukrzycy i musiałam się ukrywać, bo miałam takie parcie no cole, ze chociaż lyczka musiałam;D
Ale uważam, ze raz na jakiś czas nie zaszkodzi :)
 
Mi gazowane właśnie pomaga też na wzdęcia i na te wymioty. Ogólnie cola i mentosy. Mąż mi kupił taki zapas... A ja się ciągle bije z myślami że przecież to takie niezdrowe.
Jest niezdrowe, nie tylko w ciąży. A ja pije gdy mnie najdzie ochota. Normalnie rzadko pije, w ciąży jeszcze rzadziej. Ale co zrobić jak się tak zachce, szklanka czy pół to nie tragedia - jeżeli ma się cukry w normie oczywiście. Nawet na McDonalda sie skusilam ostatnio ale cholesterol mialam po nim tak wysoki ze masakra:baffled: Wszystko w granicach zdrowego rozsądku ( no poza truciznami jak alkohol czy papierosy)
 
No to gratulacje. ❤
U nas przeziernosc wyniosła 1.1
Ale z tego co wywnioskowalam to każdy ma ten wskaźnik indywidualny - zależy od wieku i od wzrostu matki. Tak zrozumiałam, bo jak ja byłam to każda Panią na badanie prenatalne pytali głównie o te rzeczy.
Czytałam, że należy się martwić jak wynik jest powyżej 3.0 także do granicy normy Wam jeszcze daleko :)


Lekarz też nie kazał sie tym martwić ale ja oczywiście panikuje ;) tym bardziej, że z córką w ciąży miałam 1,4. Nic, pozostaje czekać na wyniki pappa i być dobrej myśli :)
 
Dziewczyny wiem, że już było ale nie mogę znaleźć... Co można na opryszczkę??
Ja dostałam opryszczki w czwartek i w piątek dzwoniłam do lekarza kazał smarować mascia z acyclovirem, gadałam z koleżanką która rok temu miała w pierwszym trymestrze tez i też lekarz zalecił jej maść z acyclovirem. Pytałam czy nic się nie stanie maluszkowi powiedział że wszystko będzie w porządku. Ogólnie to w ciąży opryszczka bardzo szybko się leczy dla mnie i nie jesttaka dokuczliwa jak zawsze.
Najważniejsze że dziecko zdrowe:)

Mam pytanie do was. Pijecie czasami cole, pepsi itp. ? Wiem że to nie jest zbyt zdrowe ale kurczę nie mogę się powstrzymać:(
Ja pije. Na ostatniej wizycie lekarz sam mnie zapytał czy pije a ja powiedziałam że rzadko bo bałam się że szkodzi ale powiedział że mam pić to będzie mi lżej znosić mdłości. Ze na każdą jego ciężarna świetnie dziala cola przy mdłościach więc już się tak tym nie przejmuje że pije jak wcześniej:)

Jeju dziewczyny ale nagle Was przybyło, część ;)

Dużo nas dużo nas do pieczenia chleba :D haha
 
Ja już po i wszystko okej, 13tyg+2, serduszko bije prawidłowo, jest kość nosowa ,przeziernosc 1,7 i maluszek ma 71,4mm. Termin po tym usg póki co przesunął mi się z 5ego na 3ego sierpnia.Zobacz załącznik 937714Płeć ciężko określić, bo skakało jak szalone, nóżki i raczki były wszędzie :p
Strasznie mam pokute ręce po PAppie, bo przy pobieraniu krew nie chciała mi płynąc i wbijali się kilka razy..ale ostatecznie pobrali :yes:

Gratulacje!

Hej dziewczyny. Dawno nie pisałam bo czasu brakuje ale czytam codziennie ;) Dzisiaj miałam prenatalne, 13 tydzień + 1 dzień, lekarz mówi, że wszystko ok, kość nosowa widoczna, wszystkie przepływy super, martwi mnie tylko przezierność karkowa bo wyniosła 2,1. Zobaczymy jak wyjdą wyniki z krwi. Dziewczyny, które miały juz prenatalne, jakie miałyście wartości? A może jakie w poprzednich ciążach?

Mam nadzieję, że wyniki krwi będą dobre!

U mnie dziś nadal trochę czuć to spojenie po wczorajszych bólach. Oby to było chwilowe... Jestem tym lekko załamana.
 
Witam wszystkie sierpniowe mamusie :) bardzo chciałabym do Was dołączyć - termin mam na 11.08. To moja druga ciąża, pierwsza niestety biochemiczna. Jestem z woj. Lubelskiego. Niestety ze względu na swój zawód oraz na poprzednią sytuacje od samego początku ciąży jestem na L4. Jutro mam usg prenatalne i już sie doczekać nie mogę, mega sie stresuje bo ostatni raz maleństwo widziałam miesiąc temu....
 
reklama
Hej dziewczyny. Dawno nie pisałam bo czasu brakuje ale czytam codziennie ;) Dzisiaj miałam prenatalne, 13 tydzień + 1 dzień, lekarz mówi, że wszystko ok, kość nosowa widoczna, wszystkie przepływy super, martwi mnie tylko przezierność karkowa bo wyniosła 2,1. Zobaczymy jak wyjdą wyniki z krwi. Dziewczyny, które miały juz prenatalne, jakie miałyście wartości? A może jakie w poprzednich ciążach?
Myślę że nie masz się czym martwić. U mnie w poprzedniej ciazy było 2.01, synuś zdrowy a teraz jest 1.93. Lekarz nawet słowem nie wspomniał że to dużo. Pozdrawiam:)
 
Do góry