reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Czemu powiedział że nie musisz? Kurde mega dziwnie, to są najważniejsze badania w ciąży... Nie spotkałam się z takim podejściem szczerze mówiąc.
Powiedział, że w tym wieku nie mam jakiegoś dużego ryzyka nieprawidłowości. Mimo wszystko takie badanie to więcej pewności i jeśli będę spokojniejsze to nie zaszkodzi. Przy pierwszej ciąży, jak miałam 24 lata, nie robiłam wogole tych badań.
 
reklama
@klaolia przykro mi że znów szpital [emoji17] szkoda malutkiej. Zdrówka życzę

Kochane jestem po wizycie [emoji4]
1,42cm dzidziutka widziałam. Piękne serduszko i książkowa ciąża ( tak powiedział pan doktor) tc: 7+5
Książeczka krwiodawstwa wystarczyła, badań nie muszę robić.

Ufff tak się bałam. A teraz z 10kg stresu mi zeszło. Prenatalne powiedział, że nie muszę robić, ale jak bardzo chce to mogę. Więc mam się umówić między 11 a 22.02. Następna wizyta za 4 tygodnie.

Dziękuję za kciuki [emoji8][emoji8][emoji8]
Świetnie,że fasolka się dobrze rozwija.
4 tygodnie do kolejnej wizyty to dosyć długo.. ale najważniejsze ,że nie ma powodów do obaw :)
 
To sa badania zalecane ale nie obowiązkowe..
Wiem, mam świadomość, ale wydawało mi się że są na tyle istotne że każdy zaleca. Ja będąc w pierwszej ciąży mając 25 lat i robiłam i lekarz normalnie powiedział żeby się zapisać, sam wiek nie decyduje o wszystkim. Szkoda tylko że nie każdy ma te badania na NFZ, bo powinny być razem z badaniem krwi darmowe dla wszystkich.
 
Wiem, mam świadomość, ale wydawało mi się że są na tyle istotne że każdy zaleca. Ja będąc w pierwszej ciąży mając 25 lat i robiłam i lekarz normalnie powiedział żeby się zapisać, sam wiek nie decyduje o wszystkim. Szkoda tylko że nie każdy ma te badania na NFZ, bo powinny być razem z badaniem krwi darmowe dla wszystkich.

Tez sie z tym zgadzam. Powinny być refundowane dla wszystkich ciężarnych ;)
 
Cześć dziewczyny, pozdrawiam wszystkie mamusie ktore dołączyły
Trochę się nie odzywałam bo miałam sporo zmartwień. Różyczka wyszła mi dodatnia i prowadząca gin mnie bardzo nastraszyla + Internet = depresja i czarna wizja. Ale dziś byłam u prof. bardzo mądrej lekarz i uspokoiła mnie, że w tym temacie nie mam powodów do zmartwień. Mam za to jeszcze inne zmartwienie. Brałam antybiotyk Tetrysal dość długo w ciąży bo nie wiedziałam, że jestem. Okazuje się, że przy nim trzeba koniecznie stosować antykoncepcję... Czasu cofnąć się nie da. Zrobię więc badanie Nifty Pro, a później każde wazne usg będzie u niej i bardzo dokładne żeby wiedzieć czy wszystko jest ok. Dziś widziałam moją fasolkę, podskakiwala sobie na plecach rośnie wzorowo, mierzy 3 cm, mamy 9 t 6 d., serduszko 173 uderzeń. Prenatalne 4 lutego. Bardzo bym chciała żeby wszystko było dobrze, nie potrafię przestać myśleć o ryzyku jakie nam zafundowałam...

Trzymam kciuki za każdą z osobna!
 
@Stima, bralas tetralysal może na trądzik? Ja też brałam za czasów młodości, gówniany lek ogólnie, przynajmniej teraz dermatolodzy mają lepsze opcje do leczenia.
Trzymam kciuki że będzie dobrze z Twoim maleństwem, mimo wszystko :)
A długo brałaś ten lek zanim się dowiedziałas o ciąży?
 
reklama
Do góry