reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Relacje z wizyt lekarskich czyli co słychać u maluszka

Ogólnie to ja byłam zdziwiona, bo jak zaczęłam czytać o tym na forach to niektóre dziewczyny w ciąży już parę lat temu wykupywaly sobie ten zastrzyk, bo im lekarze zalecali. Moja siostra chodziła rok wcześniej do tego lekarza i też ma 0rh- a jej mąż A+ i wtedy nic lekarz nie mówił o tym. Możliwe, że mój dmucha na zimne, ale nie jest jakiś bardzo wymagający co do ilości badań, więc myślę, że coś jest na rzeczy skoro od stycznia mi o tym mówił. Jak znajdę to co mi dał w tej broszurze to wkleję .

mam:

http://www.rckik.zgora.pl/Files/fil...ny-anty-rhd-obowiązujące-od-18.12.2015-r..pdf
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jestem po pierwszej wizycie u położnej, która będzie się opiekować mną i dzieckiem. Zapytała mnie czy będę chodzić na szkołę rodzenia, tego się obawiałam, bo nr dostałam od mojej teściowej. No i odmówiłam. Stwierdziłam, ze już zrobiłam szkoły rodzenia na internecie np. bebiprogramm, ona sprawdziła moją wiedzę no i ok. Eh obawiam się tego wszystkiego. Moja teściowa jest pielęgniarką i zajmuje się szczepieniami dzieci, z jednej strony dobrze ale z drugiej... Pewnie zszokuje część z Was, ale jestem za starą szkołą wychowania i zajmowania się dziećmi, tak jak robiła to moja mama (która wychowała 4 zdrowych dzieci, moja siostra ma 12 lat więc jeszcze wychowuje), natomiast teściowa z racji wykonywanego zawodu bez przerwy przynosi mi dobre rady. Wszystko ma być sterylnie czyste, z góry zakłada, że są takie czasy i cały czas mówi o alergiach a to na proszek a to na jedzenie. Z położna (bo to koleżanka) już się umówiła wcześniej, mi tylko podała numer telefonu, żeby się umówić. Kolejna jej koleżanka pracuje w szpitalu położniczym, gdzie będę rodzić. Już zapowiedziałam mężowi, że obowiązuje tajemnica lekarska i ta koleżanka nie ma prawa zdawać teściowej relacji z mojego porodu. By móc wychowywać dziecko po mojemu, zamierzam skorzystać z zaproszenia mojej mamy na tydzień po wyjściu ze szpitala być u niej. Potem jak teściowa coś zapyta to powiem, że robię to jak nauczyła mnie mama. Nie odważy się podważyć jej opinii. Chociaż zrobiła to dziś już położna, która stwierdziła, że to jak moja mama wychowywała jest już nieaktualne, bo najnowsze badania dowodzą, że...
 
Dziewczyny, jak są ułożone Wasze dzieci? Już są główką w dół? Do kiedy dziecko powinno się obrócić? ;-)
 
Mi miesiac temu mowila ze glowkowo a teraz w piatek sie okaze czy fika kozoliolki czy jest nadal tak samo bez zmian :-)

p19uskjofubhunt5.png
 
Kiedy dziecko obraca się głową w dół?
Większość dzieci przyjmuje takie położenie (podłużne główkowe) między 32. a 36. tygodniem życia płodowego. Jeśli twojemu maleństwu nie spieszy się z tym, nie martw się na zapas. Niektóre dzieci trzymają w niepewności swoich rodziców i lekarzy aż do kilku, kilkunastu dni przed porodem.
 
Moje na ostatnim badaniu było główką w górę, pojutrze mam wizytę, więc dowiem się jak teraz
 
U nas też w zeszłym miesiącu było ułożone główką do góry i teraz też główką do góry. Lekarka mówiła, że jest jeszcze szansa na obrót, ale tak zasugerowała, że mogę nastawić się na CC jakby się jednak nie odwróciło
 
azamamew wspolczuje z calego serca.. moja nietesciowa szczescie w nieszczesciu nie jest specjalnie zainteresowana ani mna ani przyszla wnusia

hchy90bv68bkny13.png
 
Witam dziewczyny ja wczoraj szok przeżyłam ostatnio maleństwo miało 488g a wczoraj dowiedziałam się że ma już 1145g więc rośnie jak na drożdżach.
Według USG jestem już w tyg 27(6) dni szok.
Ciesze się że wszystko dobrze ale przede mną krzywa cukrowa ostatnio 2 razy podchodziłam :( mam nadzieje że teraz jakoś przetrwam
 
reklama
Do góry