reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relacje z wizyt lekarskich czyli co słychać u maluszka

Azamew - ja w 2 ciazy tez mialam takie niskie... na czczo ok. 70, po 1h 40, po 2h juz nie pamietam. Musisz miec slodycze przy sobie, szczegolnie po jedzeniu bo insuliny ci za duzo org wytwarza, przy tak niskim cukrze mozna zaslabnac lub stracic przytomnosc.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Takiej to dobrze hehe możesz bezkarnie wcinac kinder bueno :)

Oczywiście zartuje. Dbaj o siebie kochana i kontroluj. Lekarz na pewno w czw coś doradzi na to żebyś faktycznie nie słabla.

7v8rqqmzrmkvrdi4.png
 
Ja dziś miałam wizytę. Ostatnio zauważyłam, że się "rozeszłam" tam na dole :-( i lekarz też od razu o tym powiedział przy badaniu, ale stwierdził , że ważne, że wewnątrz nie ma, ale chyba coś mu nie pasowało, bo pierwszy raz mi szyjke na usg mierzył i ma 3 cm, mówił, że ok.

A maluszek rośnie jak szalony :-) waży już 1190 gram, do mnie jakoś nie dochodzi, że to już ten etap ciąży :-) z usg wymiary nawet na 28 lipca niektóre, więc sądzę, że do tego 10 sierpnia- terminu porodu- to już urodzę.
Glukoze mam zrobić za tydzień i przeciwciała, więc prawdopodobnie czeka mnie wydatek 410 zł za zastrzyk z immunoglobuliną anty D. Bo mamy z mężem konflikt serologiczny.
 
Myślę, że w czwartek lekarz mi zaleci powtórzenie badań, czekam więc na czwarte i nie panikuje na zapas, bo to nie dobre dla dziecka:) A zamiast Kinder Bueno wole coś kokosowego, może nawet rafaello:)
 
azamamew chyba lepiej nizszy niz wyzszy miec wynik :)

tamtusia jakie macie grupy krwi? ja 0rh- tata 0rh+ sprawdzamy przeciwciala ciagle i narazie ok

a propos konfliku ja mialam z mama w jakiejs grupie E, a D sprawdzaja rutynowo, urodzilam sie, musialam miec transfuzje i 2 tyg lezalam po porodzie w szpitalu, wiec mimo dmuchania na zimne czasem nie da sie przewidziec ;c

hchy90bv68bkny13.png
 
U mnie też na razie bez konfliktu serologicznego wychodzi, mój mąż ma AB+, a ja mam AB-. Też mi się zdaje, że lepszy wynik niższy niż wyższy, dlatego podchodzę do tego na spokojnie.
 
Myślę, że w czwartek lekarz mi zaleci powtórzenie badań, czekam więc na czwarte i nie panikuje na zapas, bo to nie dobre dla dziecka:) A zamiast Kinder Bueno wole coś kokosowego, może nawet rafaello:)
Ja to sie boje wysokiego cukru, nie wiem jak to jest przy niskim, bo jak ma sie konczyc jedzeniem kokosowych slodkosci to calkiem ok;)
 
Dziewczyny to jest tak, że ja mam 0 Rh- mąż ma AB+, po pierwszym porodzie dostałam zastrzyk i to ma chronić na następną ciąże, w lipcu poroniłam i też dostałam zastrzyk, więc teoretycznie jestem zabezpieczona. Miałam już badane raz przeciwciała, i nie wykryto ich, dlatego dostanę zastrzyk, gorzej gdyby wykazało, byłoby bardziej niebezpieczne. Podobno od grudnia 2015 są właśnie nowe zalecenia, że każda kobieta u której nie wykryto przeciwciał w okolicy 28 tygodnia powinna dostać taki zastrzyk, lekarz mówił, że musi mnie poinformować i wypisać mi receptę, już dwa miesiące temu dał mi broszurę z tymi zaleceniami. Niestety zastrzyk nie jest refundowany :( koszt to około 400 zł, ale nie będę oszczędzać na tym, chociaż dla mnie to naprawdę bardzo dużo pieniędzy...
Jak tu pisała jedna mama, która mieszka w Niemczech, dostawała w każdej ciąży obowiązkowo, oczywiście za darmo.
 
reklama
Hej, Ja dziś byłam na kontroli. Wszystko jest ok. Maluch pięknie pozował na usg :)Na razie jest ułożony poprzecznie.
090520161745.jpg
Dziewczyny to jest tak, że ja mam 0 Rh- mąż ma AB+, po pierwszym porodzie dostałam zastrzyk i to ma chronić na następną ciąże, w lipcu poroniłam i też dostałam zastrzyk, więc teoretycznie jestem zabezpieczona. Miałam już badane raz przeciwciała, i nie wykryto ich, dlatego dostanę zastrzyk, gorzej gdyby wykazało, byłoby bardziej niebezpieczne...

tamtusia zaskoczyłaś mnie z tymi nowymi zaleceniami, bo nic mi o tym nie wiadomo. Mam identyczną sytuację jak ty , też mam 0 Rh - ,i pod koniec czerwca miałam podaną immunoglobulinę po łyżeczkowaniu. Na razie badanie przeciwciał zalecił mi raz na początku ciąży, i od tamtej pory nie. Teraz się zastanwaiam czy po prostu o tym nie zapomniał :/
 

Załączniki

  • 090520161745.jpg
    090520161745.jpg
    208,4 KB · Wyświetleń: 65
Do góry