reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

Witam, widzę,że nie tylko u nas problemy w buzią :) Małemu wyskoczył na buzi taki rumień z "pryszczami" takimi krostkami. Byłam pewna, że to alergia pokarmowa, albo moje błędy żywieniowe (mm+cyc). Jak wpisałam w google alergia pokarmowa to wyskakują zdjęcia maluszków właśnie z taką pokrzywką. Zaliczyłam wizytę u pediatry, który powiedział, że to na pewno nie alergia pokarmowa. Wspominał coś o rumieniu niemowlęcym. Kazał przecierać octaniseptem (spray do pępka). Znikło bardzo szybko. Tylko ten spray jest drogi ja zapłaciłam 38zł ale kupiłam po wyjściu ze szpitala z myślą o pępuszku.
 
reklama
Byłam dzisiaj z młodym u pediatry bo mamy pleśniawki na języku i jakieś dziwne krostki na dziąsłach (których na razie mamy nie ruszać), no i pytałam o tą buzię i potwierdziła, że to trądzik i że dobrze "lecze" ;-)
czyli na trądzik polecam nadmanganian potasu- u nas jest znaczna poprawa, buźkę przemywamy wacikiem namoczonym w roztworze 2x dziennie.
 
My tez mamy oscenisept do pepka bo cos nam sie nie zadobrze goi więc chyba jutro podejdziemy do pediatry
A buzie córcia ma narazie bez skazy ;-)
 
Do pępka polecam stary sprawdzony spirytus, na 2 nakrętki spirytusu 1 nakrętka wody i w to patyczek do uszu i przemywać. Nawet jak położna była u nas to mówiła, ze teraz ten octanisept w użyciu jest ale te pępki dłużej się goją, a i też częsciej się babrze wszystko
 
magda - my musieliśmy się przerzucić na spirytus, bo octanisept za mało wysuszał. ostatecznie zgubiliśmy kikut dopiero w 28 dniu i to po smarowaniu spirytem po każdym przewijaniu. uff
 
Hej, nam kazali czyścić pępek na sucho, a jak przyszła położna to powiedziała że najlepszy jest stary sprawdzony spirytus 95% i faktycznie po tygodniu odpadł. Nie spodziewałam się że tak szybko pójdzie :)

Dziewczyny czy w w szpitalu dostałyście może maść pośladkową? Jak narazie nasz synek nie ma żadnych odparzeń i wnoszę że to dzięki tej maści. Tak się zastanawiam czy można ją gdzieś dostać i czy jeśli poprosi się pediatre to wypisze jakąś recepte na to. Wiecie coś na ten temat?
 
u nas pepek tak jak pisałam na spirycie od poczatku i odpadł po 9 dniach, tylko 5 dni w szpitalu siedzielismy...

Czekolada a jaka to jest masc pośladkowa? my albo niczym nie smarujemy albo używamy bephanten albo z babydream do pupy w zależności co pod reka, ale np. w nocy to niczym nie smaruje czy jak wychodzimy gdzies poza dom, tylko dobrze wycieram tyłek i osuszam, zeby wilgotny nie był i jak na razie 0 problemów z dupką
 
Witam,
ja również używam octeniseptu, ale chyba faktycznie przejdę na spirytus , gdyż do dzisiaj mamy kikucik co prawda już na odpadnięciu, ale wciąż się trzyma:confused2: chociaż położna mówi, że mały miał grubą pępowinę więc jest to możliwe...
O maści posladkowej też pierwszy raz słyszę, podobnie jak dominiczka używam bepanthena lub linomagu.

Mam pytanie jak dbacie o jamę ustna waszych maluszków???
 
a może ta maść pośladkowa to Tormentiol? bo on w szpitalach zazwyczaj stosowany... Albo robiona w aptece na receptę...
 
reklama
Tą maść dostałam w szpitalu, jest w białym pudełeczku z naklejoną kartką bez żadnego składu i nazwy poza 'maść pośladkowa', widocznie robiona na zamówienie szpitala. Wnioskuję że to jest maść zapobiegająca odparzeniom nie 'NA' odparzenia. Jak była u mnie połozna to mi kazało sporo tego nakładać bo izoluje to skórę od moczu i kupki - więc zapobiega odparzeniom. Kończy mi się dlatego się zastanawiam czy mam dalej jej używać bo może pediatra wypisze recepte na nią, czy uzywać ogólnodostępnych - sudocrem, bepanthen. Podobno one wysuszają skórę (sudocrem) więc nie wyobrażam sobie smarować nimi pupy dziecka przy każdym smarowaniu tym bardziej że myslę że one są przeznaczone do tego by leczyć odparzenia a nie zapobiegać. Natomiast nie chce doprowadzić do odparzeń jeśli nie będę niczym smarować. Napewno zapytam się pediatry jak będę u niego za tydzień, ale chciałam poznać wasze doświadczenia :)

Hania ja rano i wieczorem przemywam język i usta pałeczką owiniętą w gazę namoczoną w przegotowanej wodzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry