reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Czyli równym 12 tc bedziesz pracowac mniej niz miesiąc ...bo prace zaczynasz bedac w 8 tc i ktoryms juz dniu.. uwazaj.. bo ja kojarze zapis prawny ze musisz u danego pracodawcy ilestam pracowac... najlepiej spytaj na fb jest grupa o nazwie porady prawne..porad udzielaja również prawnicy...
Z odp prawników ja tak kojarzę... ewentualnie grupa kadry i płace... tam tez powinni wiedzieć..od razu masz kilka odp
Lepiej sie upewnij i dobrze dni wylicz...

Super, tak zrobię. Dzieki za odpowiedz [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

dhi4vfxmrwrvm3d0.png
 
reklama
Witam sie z Wami! :) W zeszly piątek dowiedzialam sie że będę pazdziernikową mamą. Termin wypada mi na 26.10 ale mam wrazenie że owu mi się sporo przesunęła bo na dwa dni przed @ test nawet nie drgnął. I beta w dniu spodziewanej @ byla tylko 15,25. Ale rosnie sobie, a to najwazniejsze ;p

To mój drugi cykl starań i mam już synka 2014.

Powiedzcie mi- kiedy byly Wasze pierwsze wizyty ( w sensie w ktorym dc) i czy cokolwiek było już widać :)

Tez mam termin na 26.10 :)
 
Art. 177.

§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy.

§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym, nie przekraczającym jednego miesiąca.

Mogli Cie zwolnić, skoro powiedzialas po 8 dniach pracy, to nie przepracowalas miesiąca....albo nie chcieli, albo nie wiedzieli, ze mogą....wiele kadrowych KP nie umie czytać.
Obracam sie w temacie kadrowym, bo sama zatrudniam i zwalniam, jak nie jestem pewna pytam prawnikow.
Lepiej sie upewnic niz popelnic błąd
Nie mogli bo pracowałam już tam rok. Miałam umowę zlecenie i jak dostałam po roku umowę o pracę na czas określony to nie mogli mnie zwolnić.
Poza tym to ze powiedziałam po 8 dniach nie znaczy że po 8 dniach poszłam na zwolnienie. Na zwolnienie poszłam w 12 tc bo miałam krwawienia
Czyli dokładniej. umowę dostałam 1.12 a na zwolnienie poszłam 10.01
 
Nie mogli bo pracowałam już tam rok. Miałam umowę zlecenie i jak dostałam po roku umowę o pracę na czas określony to nie mogli mnie zwolnić.
Poza tym to ze powiedziałam po 8 dniach nie znaczy że po 8 dniach poszłam na zwolnienie. Na zwolnienie poszłam w 12 tc bo miałam krwawienia
Czyli dokładniej. umowę dostałam 1.12 a na zwolnienie poszłam 10.01
Aaaa to co innego myslalam że 8 dni tam pracowalas... mie wiem czemu tak zrozumialam.. a to byla juz kolejna umowa, to zmienia postac rzeczy.
Msue... istotny jest tez rodzaj umowy.. o prace czy o dzielo czy zlecenie...czy na zastepstwo
O prace to najlepsY wariant
 
Ostatnia edycja:
Ja juz po pobraniu badan na nfz to zalatwilam to w 15 minut a jak ostatnio bylam prywatnie na becie to ok 2 godz czekalam w kolejce do pobran
 
Cześć:) można dołączyć?
Zapowiada się, że również będę październikową mamą (mam termin na początek października). To 8 tydzień i 5 dzień ciąży. Wczoraj miałam usg, na razie wszystko z dzieckiem dobrze, ale mam krwiaka na macicy i muszę dużo odpoczywać i się oszczędzać.
Pozdrawiam :)
 
reklama
Ja chyba coraz gorzej funkcjonuje. Za każdym razem co wstane, rano lub godzinami popoludniowymi, robi mi się ciemno przed oczami i gorąco w głowie :/


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry