reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ochrony przed wypowiedzeniem umowy o pracę nie mają pracownice w ciąży zatrudnione na okres próbny, nieprzekraczający 1 miesiąca (art. 177 § 2 k.p.)
Stazystom tez mozna wypowiedziex umowe

Nie ze wszystkimi pracownicami zatrudnionymi na terminowe umowy o pracę trzeba przedłużyć umowę o pracę do dnia porodu. Obowiązek ten nie dotyczy pracownic zatrudnionych:
  • na podstawie umów na okres próbny do 1 miesiąca,
  • na umowy o pracę na zastępstwo na okres usprawiedliwionej nieobecności,
  • na umowy na czas określony, na czas wykonania określonej pracy lub umowy na okres próbny powyżej 1 miesiąca, jeżeli rozwiązanie tych umów przypada przed upływem 3. miesiąca ciąży.
Umowy zlecenia czy o dzielo tez nieusza przesluzyc
 
reklama
po 12 tc nie moża zwolnic..tylko musza przedluzyc, a nie jest też tak ze tyczy sie to osob ktore pracuja w firmie powyzej 3 msc??

Kurde, tutaj tez proszę o odpowiedz.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

dhi4vfxmrwrvm3d0.png
 
Dziewczyny jak jest z zasiłkiem macierzyńskim jeśli jest się na umowie o prace na okres próbny 3 miesięczny?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ile juz tam pracujesz?? Kiedy przedluzenie umowy? Bo moze warto poczekac (jezeli mozesz i warunki na to pozwalaja) do przedluzenia umowy

Zasilek macierzynski to nawet jako bezrobotna dosyaniesz 1 tys na dziecko,

Tobie chyba chodziło o to zebu na l4 moc iść na przedluzonej umowie do dnia porodu, tak?
 
A Wy na nfz to macie z polecenia tych lekarzy czy po prostu wybieracie pierwsze lepsze miejsce gdzie jest miejsce i tam idziecie po badania?
Ja nie ukrywam, że mi się fartneło. Lekarzy omijałam szerokim łukiem z zasady. Jak podjeliśmy decyzję o staraniu się o dzieciaczka, to stwierdziłam, że wypadałoby cytologie zrobić. A że Mój dotychczasowy ginekolog był w innym mieście, musiałam szukać nowego. Wziełam najbliżej mnie i dopiero jak się zapisałam poczytałam opinie (a na szczeście było ich dużo i dodatkowo korzystnych, także zostaję). Jak powiedziałam, że staram się o dziecko to wysłał mnie na cytologię, USG jajników, glukoze, progesteron i TSH. Po miesiącu poszłam po wyniki już z zarodkiem w brzuszku :)
Chwilowo zastrzeżeń nie mam, wiec nie mam zamiaru płacić za coś co należy mi się za darmo!
 
Ile juz tam pracujesz?? Kiedy przedluzenie umowy? Bo moze warto poczekac (jezeli mozesz i warunki na to pozwalaja) do przedluzenia umowy

Zasilek macierzynski to nawet jako bezrobotna dosyaniesz 1 tys na dziecko,

Tobie chyba chodziło o to zebu na l4 moc iść na przedluzonej umowie do dnia porodu, tak?

Zaczynam tam dopiero pracę od przyszłego tygodnia. Właśnie chce się zorientować jak to wszystko wyglada, bo to moja 1 ciąża. Oczywiście poczekam do 12 tygodnia. A o l4 to też tak dla wiedzy, nie jestem w stanie określić tego do kiedy będę pracować


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

dhi4vfxmrwrvm3d0.png
 
Kurde, tutaj tez proszę o odpowiedz.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

dhi4vfxmrwrvm3d0.png
Jeżeli umowa kończy ci się zanim skończysz 12 tc to mogą Ci nie przedłużyć. Ja pracowałam na umowie o pracę 8 dni od grudnia i powiedziałam o ciąży i musieli mi ją przedłużyć bo kończyła się w marcu a w styczniu konczylam 12 tc.
 
Zaczynam tam dopiero pracę od przyszłego tygodnia. Właśnie chce się zorientować jak to wszystko wyglada, bo to moja 1 ciąża. Oczywiście poczekam do 12 tygodnia. A o l4 to też tak dla wiedzy, nie jestem w stanie określić tego do kiedy będę pracować


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

dhi4vfxmrwrvm3d0.png

Czyli równym 12 tc bedziesz pracowac mniej niz miesiąc ...bo prace zaczynasz bedac w 8 tc i ktoryms juz dniu.. uwazaj.. bo ja kojarze zapis prawny ze musisz u danego pracodawcy ilestam pracowac... najlepiej spytaj na fb jest grupa o nazwie porady prawne..porad udzielaja również prawnicy...
Z odp prawników ja tak kojarzę... ewentualnie grupa kadry i płace... tam tez powinni wiedzieć..od razu masz kilka odp
Lepiej sie upewnij i dobrze dni wylicz...
 
reklama
Jeżeli umowa kończy ci się zanim skończysz 12 tc to mogą Ci nie przedłużyć. Ja pracowałam na umowie o pracę 8 dni od grudnia i powiedziałam o ciąży i musieli mi ją przedłużyć bo kończyła się w marcu a w styczniu konczylam 12 tc.

Art. 177.

§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy.

§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym, nie przekraczającym jednego miesiąca.

Mogli Cie zwolnić, skoro powiedzialas po 8 dniach pracy, to nie przepracowalas miesiąca....albo nie chcieli, albo nie wiedzieli, ze mogą....wiele kadrowych KP nie umie czytać.
Obracam sie w temacie kadrowym, bo sama zatrudniam i zwalniam, jak nie jestem pewna pytam prawnikow.
Lepiej sie upewnic niz popelnic błąd
 
Ostatnia edycja:
Do góry