reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

@truskawka@

Nie znamy dokladnie sytuacji, moze tak jak w Polsce sa bezplatne punkty prawne zeby sie poradzic... nawet nie wiem jak to jest z prawem za granica...a sie na pewno różni...

W Polsce ja bym wpisala...
po to zeby alimenty placil na dziecko...
( z 2 dzieci samemu nie jest latwo sie utrzymac,, a jesc te dzieci musza)
W polsce mozna ubiegac sie o alimenty. Juz bedac w ciazy !! Od 6 chyba miesiaca lub 7
W niemczech moze mozna od 1 miesiaca... moze nawet kilka zaleglych wstecz z okresu ciazy Ci wyplaca...... tam mysle ze lepiej prawo kobiete w ciazy chroni i matki samotne...

Jezeli chodzi o papiery to ja bym to przedstawila mu tak zeby sie zrzekl praw do opieki nad dzieckiem.... do praw o decydowaniu o dzoecku...praw do odwiedzin.....ale nie ojcostwa... zeby alimenty płacił
szczegoly takie na.rozprawie sie ustala...
Z tymi alimentami to nie jest wcale taka prosta sprawa... Państwo jest nieudolne w ściąganiu ich a facet który zostawia kobiete w ciąży raczej nie będzie płacił dobrowolnie. Kiedyś z funduszu alimentacyjnego było 500 zł, jeśli ojciec nie płacił, nie wiem jak jest teraz. Moim zdaniem jednak cała papierologia mocno utrudnia życie... Trochę się zaczelam orientować w temacie bo mój A. chce przysposobić moja córką i w sumie sprawa jest prosta bo w akcie urodzenia jest ojciec nieznany. Gdyby było inaczej to najpierw sprawa o pozbawienie praw i ogólnie dużo zamieszania.
 
reklama
Dzień dobry :) u was też co chwila pada? Wybieram się na ryneczek, ale co się przejaśni to zaraz pada ;)
Wczoraj się w końcu zmobilizowaliśmy żeby złożyć łóżeczko, które dostaliśmy od znajomych no i wygląda kiepsko... Ma funkcję tapczanu i poprzednie dziecko używalo go dosyć długo - widać to bo miejsca po śrubach są mocno wyrobione i nawet po pomalowaniu będzie to wyglądało źle. Dwa że od początku jak się dowiedziałam o rozmiarze 140x70 to mówiłam że nam pokój zawali - puki co maluch będzie z nami w pokoju, który jest też salonem. Mąż dopiero po złożeniu stwierdził że rzeczywiście bardzo duże to łóżeczko i jakaś szuflada by się przydała bo tyle miejsca nie wykorzystanego.
W sumie to od początku wiedziałam że go nie chce, ale miałam nadzieję że po złożeniu jakoś zyska... Czyli szukamy łóżeczka
A Wy jaki rozmiar łóżeczka macie? Materac chce kupić nowy i tak się zastanawiam nad samą pianka tylko grubszą... Jak myślicie?
Ja zamówiłam dzisiaj u nas w mieście mebelki dla Filipka. O dziwo tańsze niż w Internecie. Łóżeczko mamy standardowe 120x60 bez szuflady. Dołączę zdjęcie zestawu
Screenshot_20180716-163316.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180716-163316.jpg
    Screenshot_20180716-163316.jpg
    38,3 KB · Wyświetleń: 356
U mnie też leje deszcz.
Młody dopiero się budzi a zazwyczaj od 7.30 na nogach.
Łóżeczko 120x60 mieliśmy wciśnięcie w naszym małym pokoju 2x4 w którym mamy również nasze łóżko, 2komody i szafę... w szufladzie pod łóżeczko dużo upchniesz.
Ta 120 służyła nam prawie do 3rż Michaśka.
Rozejrzyj się bo za nieduże pieniążki można w super stanie kupić.
A materac miałam gryka-kokos i robak się zaplęgły... także teraz lateksowy lub piankowy kupię.
No właśnie słyszałam od położnej żeby nie kupować materaca z gryką bo robaki się tworzą
 
No to widzę że jednak materac z pianki będzie najlepszy... Fajne są te z tunelami powietrza. Łóżeczko dostaniemy od mojej przyjaciółki, chciała nam je dać już wcześniej całe mój A. się uparł na tego grata. Niby dwójka dzieci w nim spała ale wygląda jak nowa. Jak tylko zaczynali stawać to przyjaciółka wymieniała na turystyczne bo się podobno o szczebelki obijali. Tak czy inaczej jestem zadowolona :)
 
martwie sie tym ze no dobra musial by placic czy sciagali by z niego a za chwile bedzie mnie tu nachodzil moze nachlany i niewiadomo co ze chce dziecko widziec. nie potrzebuje takich sytuacji. chciala bym oszczedzic i sobie i dzieciom. owszem sa pomoce ale musze sie dowiedziec jak to jest gdy ojciec jest znieznany bo slyszalam ze dosc ze alimentow nie dostane to i tez rozne dodatki mi odpadna...
Kurcze to na prawdę wszystko się komplikuje. Z jednej strony nie dziwię Ci się,że nie chcesz z nim żadnego kontaktu zwkaszcza,że jak mówisz nie jest zbyt dojrzały i nie wiesz co mu do łba strzeli. A z drugiej strony finansowo będziesz miała większe problemy jak go nie uznasz jako ojca. Nawet Ci się nie pytam czy nie dało by się z nim jakoś dogadać bo na pewno się nie da. Przydała by Ci się tam jakaś osoba znająca się na prawie i może pomogła by Ci znaleźć rozwiązanie. Może jakiś radca prawny. Albo poszukaj w Internecie bo nieraz są organizacje, które pomagają Polakom za granicą.
 
Nawet taka głośna sprawa byla,ze dziewczyne matka wychowala bez grosza od ojca. I ten tatuś,kiedy ona juz byla dorosla i swoją rodzinę miala,upomnial się zeby to ona sie biednym schorowanym zajęła. Co najgorsze-sąd przyznal mu racje
Masakra jak to prawo działa. Tak naprawdę możesz zrobić wszystko żeby ochronić dziecko przed debilem A prawo i tak będzie po jego stronie. No ja bym się kur@@ takim zaopiekowała...
 
Mam wiekszy brzuch niz w 9msc poprzedniej ciazy! Jak mi kolezanki mowily ze do porodu byly golone z pomoca meza to nie wiedzialam dlaczego, ja sobie radzilam nawet bez lusterka. A tu prosze, ledwo w 7 msc weszlam i juz sobie nic nie widze :angry: mam 8,5kg na plusie, strach pomyslec co mnie czeka dalej :D


Hihi to masz zdrowa wagę ;) masz bliźniaki ;) ja mam synka który też szybko rośnie ale waga szaleje 12,5 kg :eek::surprised: ale patrzę na to w ten sposób że jem po to aby synek fajnie rósł i się rozwijał ;)
 
reklama
mysle ze nie podam w ogole go nidzie.
nie chce zeby potem robil stresy o podpisanie papierow wiecznie sie prosic i jeszcze nachodzil nie daj boze bo placi na dziecko alimenty .
lepiej zyc spokojnie niz sie wiecznie denerwowac idiota

Moja przyjaciółka , która ma dwoje dzieci z różnych zwiazkow właśnie ojca córki wpisała nieznany.Z tego powodu że z ojcem syna są i były same problemy i że bała sie, że on sobie przypomnino małej czy coś.
Ale od ośmiu lat cisza.Tak jak się spakował w 8tc gdy się dowiedział, to tak nawet nie zadzwonił. Tylko dwa razy próbował na niej wymuszenie aborcji, a potem się wyniósł, bo on dzieci nie chce.
 
Do góry