reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Kurcze, ja tez mialam leukocyty i bakterie w moczu (ale bakterie przez zle pobranie bo sie spieszylam, zrobilam posiew i wszystko ok) i wlasnie ostatnio lekarz kazal mi codziennie skrupulatnie mierzyc cisnienie. W zeszlej ciazy tez mialam mierzyc, wiec nie zwrocilam na to uwagi, nie wiedziałam ze leukocyty mogą być od nadcisnienia...

W pierwszej ciazy caly czas mialam leukocyty 15-25 na koniec skoczylo mi cisnienie lezalam juz do konca w szpitalu dolne cisnienie po ok 100 i w efekcie stan przedrzucawkowy w 37 tc cc na szybkosci dzidek byl juz siny jak wyciagneli
 
reklama
Weźcie pod uwage jedna rzecz
dziecko zazwyczaj zaczyna goraczkowac na wieczór godz. 20 ~ 23... a wtedy nie kazdy ma łatwy dostep do apteki... czasem to nagla i wysoka goraczka ktorej nie zbije sie okladami i kąpielą
O ile 1 syn nie chorowal caly pierwszy rok i lek przeterminowany..o tyle drugi syn juz w 2 miesiącu zalapal choróbska od brata...
Co jak mąż w pracy akurat będzie... co gdy apteka zamknieta bedzie... spacer z maluszkiem z wysoka goraczka do apteki tez odpada dla mnie.. co jak bedzie to niedziela niehandlowa...to od soboty wieczor...cala niedziela i dopiero w poniedzialek lek dostanie...?
hmmm no ja tam wole mieć pod rręką taki ibuprofen ma troche ponad rok ważności ..koszt jakies 25 zl...to tyle co nic a glowa spokojna..jak juz sie zamawia w gemini..to w tego typu rzeczy sie tez przy okazji zaopatrzylam :).. zamawialam miesiac przed porodem...
Ja miałam na myśli ze od razu po porodzie raczej się nie przyda.. paracetamol dla dzieci zawsze mam w domu aktualny.
 
Nie opanowałam jeszcze jak odpowiadać na wiadomości :)

Mam 28 lat, to moja 1 ciąża , dość długo wyczekiwana, ale mały wziął nas trochę z zaskoczenia ( krótki staż w nowej pracy, mnóstwo stresów), ale jest !!!!:)
Jestem z Podlasia.
Mówimy z mężem do brzuszka Filip, chociaż są jeszcze 2 inne opcje, ale pewnie zostanie Filipem.

Wyprawka....
Zaczęłam kompletować, tzn. dostalam troche bluzeczek i spodenek ( rozm 62-98).
I dostałam wózek, co prawda nie jest nowy, trzeba odświeżyć, ale bardzo mi sie podoba.
Cześć malutkich kupiłam używanych ubranek, wiec ciuszki mam prawie wszystkie....chyba.

A z reszty wyprawki to kupiliśmy narazie tylko samo łóżeczko.

Reszta wyprawki jeszcze przede mna. I coraz intensywniej muszę się za to wziąć.

Sorki, rozpisałam się.

Super to te wazniejsze rzeczy juz masz :)

" rozpisalas sie" ....chyba nie widzialas moich poematow tutaj :) hehe
 
no wiem, wiem. ale po glukozie to ja już zaczynam odlatywać. trzy tygodnie temu na badaniu to samo było, wróciłąm do domu i koło południa padłam (nie robiąc nic innego oprocz badan krwi) i wstalam wieczorem.
Mam nadzieje że dzisiejsze wyniki jednak pokazą ze jednak tej cukrzycy nie ma (ostatnio bylo w normie ale podwyzszone)
Ja tez musiałam powtarzać... I wyszły też wysokie no ale jeszcze nie cukrzyca. Najlepiej ze dziś ginekolog powiedziala, że i tak powinnam cukier kontrolować i trzymać dietę ale recepty na paski już nie dała :/ pójdę jeszcze do diabetologa bo z ciekawości zmierzyłam cukier u Taty bo ma glukometr i 2h po obiedzie miałam 88... To chyba mało? Po glukozie po 1 h miałam 166 a po dwóch 142
 
W pierwszej ciazy caly czas mialam leukocyty 15-25 na koniec skoczylo mi cisnienie lezalam juz do konca w szpitalu dolne cisnienie po ok 100 i w efekcie stan przedrzucawkowy w 37 tc cc na szybkosci dzidek byl juz siny jak wyciagneli

Ja miałam w pierwszej ciąży podejrzenie nadciśnienia i na tym się skończyło (lekarka zbadala mi ciśnienie od razu z marszu jak weszłam do przychodni a do przejścia kawałek mialam) wysłała mnie do szpitala a ze to było po terminie to tydzien przelezalam, oczywiście ciśnienie zawsze w normie [emoji14] za drugim razem kazał lekarz mierzyc ciśnienie profilaktycznie rano i wieczorem, że względu na ten szpital. Też było ok. No i teraz znowu zeszyt i powtórka 2 razy dziennie :D wiec u mnie to raczej wszystko powinno grać i tym razem.
 
Fajnie albo niefajnie :D Moze przescieradel nie maja ;( ja sie na bledach nauczylam, ze podklad podkladowi nie rowny, dosłownie :p mialam do szpitala piec tych duzych 120/60 chyba i były super, jeden dalam dziewczynie z lozka obok, bo nie miala wcale. Pozniej jak mi sie zuzyly to wyslalam meza zeby kupil mi takie same, no i kupil, 60/60cm ;( zadowolony przyszedl ze tak tanio mu sie udalo, bo ja mowilam ze beda prawie dwa razy drozsze. Jak wyjelam z paczki i probowalam sobie na lozko polozyc to juz mu sie humor zepsul i w sumie mnie tez, bo jezdzilo to po lozku i nie dawalo pewnosci czy jest pode mna czy nie :p
Moja mama wyslala tatę zeby kupil podpaski always.... ten zadowolony kupil olej kujawski bo normalnego nie bylo...
Always = olej. ..tak sie doagadali :)
Tak więc ciesz sie ze w ogole to podklady byly :)
 
reklama
Wyslalam meza po sliwki i boczek....

Kurde mam wyrzuty sumienia...bo taka ulewa...ale to tak leeeeeeje !!!!!!!! Przestac nie chce... ze jak nawet przebiegnie 100m z auta do domu to suchej nitki nie bedzie.. totalnie go zmoczy...szans nie ma.... jak.wychodzil to nie lało... szkoda mi go.... grzmi...blyska sie... i to jak....
 
Do góry