reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

witam

R pojechal z kuba i po bulki na sniadanie wiec siedze i czekam :-)

a do mnie wczoraj przyszly probki z Jonhsona. Wiem ze ktoras pisala ze nie dostala, moze nie dokonczylyscie zamowienia. Ja przez przypadek tez bym tego nie zrobila bo ostatnio rzadko sprawdzam poczte a oni po zamowieniiu wysylaja link w celu potwierdzenia. Ja 7 sierpnia dostalam tego ich maila i po paru dniach potwierdzilam w wczoraj przyszlo takze dosc szybko

Kasik gratuluje nowego mieszkania

Sonka ja jeszcxze nie odnotowalam takich boli. Ale chyba po historii Krak zaczynam wyszukiwac dziwne odczucia i a to mnie pachwiny bola, a to ciezki brzuch mam i mocniej mi twardnieje. Nie wiem czy to glowa tak dziala czy rzeczywiscie tak jest. Ech oby do poniedzialku, wtedy bede wiedziala wiecej na czym stoje

Mina ja Cie zwalniam :-D

musze sie w koncu zebrac i wstawic zdjecia moich zakupow, wozek tez uprany juz dawno a fotki nie ma.
Wcozraj mi przywiezli fotelik wiec musze go uprac
jeszcze firanki do zdjęcia i okna do umycia, najgorsza robota w domu ale musi byc przed przyjsciem malego zrobiona

ide sobie zrobic kawke, bede zagladac
 
reklama
Witam i ja z rana:-)
Kasikd gratuluję znalezienia mieszkanka:-)
Mina w takiej sytuacji możesz się czuć całkowicie zwolniona z obowiązku przebywania na bb:-) Mile spędzonego rodzinnego dnia życzę:-)
Sonkaa mnie czasem coś delikatnie zaboli ale to sporadycznie. Silniejsze bóle, takie właśnie ala miesiączkowe, zdarzają mi się rano jak wstaje do łazienki i jak potem się kładę to łapie mnie - ale jest to na szczęście ból ciągły, stały, nie wykazujący regularności i budzę się potem już bez niego, więc na razie się nie martwię.
Azorku strasznie się martwię o ciebie i podziwiam, że tak dzielnie to wytrzymujesz, wytrzymaj jeszcze troszkę &&&&&
Jutrzenko o właśnie przypomniałaś mi o próbkach, ja też je zamawiałam, ale na razie cisza. Też dostałam maila 7 sierpnia i od razu potwierdziłam, więc może i moje na dniach dojdą:-)
 
Karola termin z OM mamy wręcz taki sam (różnica 1-2 dni), koniec października, ale z USG juz mi dr wyliczyła, że to moze być nawet 7 listopada - martwie sie tym juz bo wciąż termin przekładany, ale ponoć bierze się ten z 1 USG (genetycznego), a wtedy miałam bodajże 3 listopada. Co do torby - tez nic nie mam i po ostatnich wzruszeniach jakie nam Krak dostarczyła stwierdziłam, że dzis juz przeglądne Allegro w poszukiwaniu tego co ma w torbie sie znaleźć (tylko listę jeszcze muszę ułożyć/znaleźć)
Zastanawiam sie jaką torbę wziąć, mam tylko taką dużą podróżną - o takiej myślicie czy trochę przesada ją brać i mam kupić mniejsza?
sonkaa świetnie, że chrzestny wybrany i co najważniejsze jest to dla niego ważne i zaszczytne! u nas jest tak, ze ja mam siostrę, mąż ma brata - są pewni że będą chrzestnymi. Są trochę młodsi od nas i mają bardzo luźne podejscie do życia, zastanawiamy sie nad ich rolą jako ewentualnych chrzestnych w zyciu naszego synka. Narazie im powiedzielismy dosadnie ze wybór nie jest oczywisty i niech "zepną pośladki" i ogarną się. Co prawda innych typów nie mamy:-(
nikamo jak grzybobranie? my bylismy w niedziele - pusto w lasach, nawet trujaków nie ma za wiele, to znaczy, ze jeszcze za sucho na grzyby
Zapominajka, Lorelain - ogromne gratulacje, trzymajcie sie cieplutko i niech Wam szybko zleci czas do maja :-)
Mamba , Mina dziękuję za pamięć, tak jak Karola pisała wyjechałam do rodziców |(pisałam o tym w odpowiednim wątku;-))
Esi ja od ponad miesiąca jem juz pierogi z "nowych" ziemniaków, są okej
Anć zupkę można mrozić, ale nie w słoiku zamkniętym pokrywką, bo moze strzelić
marand dobrze ze z tarczycą wszystko dobrze, bądź co bądź to wazny organ takze przy ciązy
ptyśka ja mialam często bolesne miesiączki, odrazu siegałam po ibuprom, a nieraz chcialo mi sie wymiotować, co bedzie przy porodzie?
Maleństwo cieszę sie ze jestes juz z nami i z maluszkiem wszystko dobrze!!!
azorku przede wszystkim duzo odpoczywaj, wiem ze cięzko z Amelką, ale kciuki zaciskam zebys jeszcze wytrzymała i bóle byly słabe!!!
jutrzenko moze zaopatrzysz sie jeszcze w probki innego producenta? slyszałam od kilku poloznych ze Jonhson lubi uczulać. oczywiscie to kwestia skóry dziecka i nie ma co sie nastawiać na to, ale warto moze mieć w zanadrzu np NIVEA ;-)


Doczytałam Was po kilku dniach nieobecności. Rzeczywiscie ogromnie gorąco sie tu zrobiło, część w szpitalach, na szczęście dobre wieści, jedno dzieciątko forumowe juz z nami :-D
Wczoraj byłam na morfologii, skuły mnie kobity okropnie, wrociłam do domu jak po wojnie oblepiona plastrami. Cóż, marne żyły (czyt. uciekające) + bardzo niskie ciśnienie + na czczo pobranie = 15min męki :szok: na szczęście dzis juz lepiej, ale wczoraj rękami do wieczora ruszać nie mogłam.. a fuj
A po ostatnich dniach duzej aktywnosci do ktorej przyzwyczaił mnie mój maluszek, dzis cisza.... schiza juz łapię, a jutro wizyta
 
jutrzenko moze zaopatrzysz sie jeszcze w probki innego producenta? slyszałam od kilku poloznych ze Jonhson lubi uczulać. oczywiscie to kwestia skóry dziecka i nie ma co sie nastawiać na to, ale warto moze mieć w zanadrzu np NIVEA ;-)

Majeczka ja mam juz kupione kosmetyki Nivea bo tez duzo slyszalam ze Johnson uczula. Mam zel do ciala i wloskow, plyn do kapieli z oliwka, krem do ciala plus wczoraj kupilam mydelko bo te kapielowe rzeczy sa od 1m-ca.
A probki zamowilam tak z ciekawosci, w sumie nie kosztuja to czemu nie. Jest fajny kremik taki malutki, w sam raz do torby na wyjscie. I jakies 2 butelki z plynem do mycia i szamponem chyba, zobaczymy, moze Kube w tym umyje

A z Jonhsona dla Kuby jak byl starszy to mialam ten plyn do kapieli co niby na dobry sen jest i nie uczulal go.
Ale narazie zostaje przy Nivea
Zreszta jak i poprzednio mleko tez kupilam Bebilon bo poprzednio sie sprawdzilo, kuba mimo ze od 3 m-ca byl na sztucznym to nie chorowal, nie mial problemow z brzuszkiem

a maluszek pewnie sie zmeczyl i dzis spi, spokojnie jutro zobaczysz ze jest ok
 
Hej brzusie :-) U nas dzisiaj słonko świeci i jest całkiem przyjemnie. I dzisiaj cały czas dociera do mnie, że mamy już pierwszego bobaska. Krak pięknie sobie poradziła :-)

malenstwo, dobrze, że już jesteś w domu i z synkiem wszystko ok. Moja córcia też jest mniejsza i wczoraj gin bardzo długo analizował wszystkie pomiary, wagi itp i fakt, że to moja druga ciąża podobna do pierwszej więc wyszło, że wszystko z Malutką jest w porządku. Jedne dzieci rodzą się większe inne mniejsze, najważniejsze żeby zdrowe były. Trzymam za Was kciuki &&&

Izabela, witamy ponownie :-)

Marand, super, że usg udane i z tarczycą ok

Mamba, super, że zakupy CI się udały :-) i trzymam kciuki żeby antybiotyk podali w porę. Ja na następnej wizycie u gina będę miała robiony wymaz

sonkaa, mam nadzieję, że Twoje bóle to nic poważnego

Mina, na pewno stęskniliście się z synkiem za sobą więc korzystajcie dzisiaj i nacieszcie się sobą :-) miłego dnia Wam życzę :-)

kasikd, gratuluję nowego mieszkanka

Jutrzenka, ja też się ciągle zbieram żeby nadrobić fotki zakupów i jakoś ciężko mi to idzie. I tak samo czeka nas jeszcze trochę większego sprzątania przed narodzinami. W sobotę przychodzi facet od wykładziny no i firanki też muszę wyprać

Majeczka, mi tak samo co wizyta wychodzi inny termin i pomimo, że z Om mam na 20.10 to z usg podchodzą one pod listopad!! ale trzymamy się terminu om i z usg genetycznego też wyszło 19.10 i z Olusiem w ciąży miałam tak samo. Termin był na 15 lutego, a z usg wychodziło pod marzec, a urodził się 9. I trzymam kciuki za wizytę i wyniki badań &&&&
 
Kasikd ja 6 lat mieszkałam w ścisłym centrum warszawy i nie wyobrażałam sobie inaczej. dziś mieszkam 25 minut tramwajem od centrum, przy parku, wśród zieleni i jestem zachwycona :-D gratuluję znalezienia mieszkania marzeń.

Esi jeszcze raz && za usg. czekamy na wieści.

Mina fajnie, że Kaj wraca już. naciesz się, a bb poczeka :tak:

Azorek beznadziejnie, że tak się męczysz....

Jutrzenka serio Johnson uczula? bo ja kupiłam ten płyn 3w1, bo był to jedyny płyn od pierwszego dnia. teraz jestem zła na siebie :baffled:
a okna to ty może zacznij myć jak już w termin wejdziesz.

Majeczka ja mam dwie torby. jedną dzidziusiową i drugą dla mnie. żadna nie jest specjalnie mała, a naprawdę wzięłam tylko to co trzeba.

ja właśnie zaczynam jeść śniadanko. widzę, że krak spowodowała poruszenie w temacie pakowania toreb :-D.
miłego dnia dziewczynki.


EDIT:

a dziewczyny mam jeszcze pytanie. dlaczego np. ja mam pod nikiem a nad zdjęciem napis "entuzjastka" a np. Eliana "październikowa mama 2012". też tak chcę! ;-)
 
Ostatnia edycja:
emotion, dobrze że masz pomoc przy prasowaniu, ale czy Ty za bardzo nie szalejesz ze sprzątaniem i inną robotą? nie powinnaś leżeć? czy ja coś pomyliłam?

kasikd, fajnie, że znalazłaś swoje miejsce na ziemi. Widzę, że wizyta w szpitalu sensowna, to dobrze, będziesz spokojniejsza.
Ja już sobie podrukowałam wszystkie praktyczne informacje ze strony internetowej szpitala, dotyczące porodu i osoby towarzyszącej. Zostawię na wierzchu mężowi, żeby w razie czego się nie pogubił, bo jak zacznę rodzić to przecież nie będę mu mówić co i gdzie:-p

sonkaa, azorek, bólów takich jak na @ nie mam, czasem tylko coś mnie tak jakby ciągnie, a nad ranem jak podnoszę się z pozycji leżącej z pełnym pęcherzem to jeszcze tak dodatkowo uciska. Plus bóle krocza, no ale to już inne miejsce.

Mina, radosny dzień przed Tobą, pogłaskaj Kaja po główce:happy2:

jutrzenka, vibeke, sprawdziłam i potwierdzenie zamówienia próbek mam z 30.07, a doszły gdzieś ze 2 tygodnie temu.

Majeczka, co do torby, to na SzR nam radzili, że lepiej podzielić bagaż na małe, a jak ma się jedną dużą, to zawartość podzielić na 3 części: dla siebie do porodu, dla siebie po porodzie i dla dziecka.
Badanie krwi tez robiłam wczoraj, ale na szczęście bez takich atrakcji jak Twoje. Żyły mam "urzędowe" jak to kiedyś jedna pielęgniarka podsumowała, więc nie mam z tym problemów. Poza kropką po wkłuciu nie mam właściwie żadnego śladu.
 
witam!!!!
też miewacie bóle podbrzusza takie jak na @? niezbyt mocne
tak czasem mam ....

Dzień dobryyyyy
uprzejmie proszę o zwolnienie mnie z obowiązku przebywania na BB bo dzisiaj wraca z wakacji mój KAJ :-):-):-):-):-)

Miłego dnia kochane..
zatwierdzone;-):-)

witam

R pojechal z kuba i po bulki na sniadanie wiec siedze i czekam :-)

a do mnie wczoraj przyszly probki z Jonhsona. Wiem ze ktoras pisala ze nie dostala, moze nie dokonczylyscie zamowienia. Ja przez przypadek tez bym tego nie zrobila bo ostatnio rzadko sprawdzam poczte a oni po zamowieniiu wysylaja link w celu potwierdzenia. Ja 7 sierpnia dostalam tego ich maila i po paru dniach potwierdzilam w wczoraj przyszlo takze dosc szybko
to ciekawe czy do mnie przyjdą dziś bo ja wysyłałam 8 i potwierdziłam .......

Doczytałam Was po kilku dniach nieobecności. Rzeczywiscie ogromnie gorąco sie tu zrobiło, część w szpitalach, na szczęście dobre wieści, jedno dzieciątko forumowe juz z nami :-D
Wczoraj byłam na morfologii, skuły mnie kobity okropnie, wrociłam do domu jak po wojnie oblepiona plastrami. Cóż, marne żyły (czyt. uciekające) + bardzo niskie ciśnienie + na czczo pobranie = 15min męki :szok: na szczęście dzis juz lepiej, ale wczoraj rękami do wieczora ruszać nie mogłam.. a fuj
A po ostatnich dniach duzej aktywnosci do ktorej przyzwyczaił mnie mój maluszek, dzis cisza.... schiza juz łapię, a jutro wizyta
kciuki za wizyte&&&&&&&& i znam ten ból z żyłami bo u mnie strszie cięzko znaleść

anć no rzeczywiście krak spowodowała falę pakowania się:-D:-D:-D


a ja dziś do gina musze z Wiki sama jechać dobrze że nie ma słońca i upału ....ide sobie kawe zrobić bo ciśnienie niestety strasznie niskie
 
A z Jonhsona dla Kuby jak byl starszy to mialam ten plyn do kapieli co niby na dobry sen jest i nie uczulal go
a widzisz a unas i mnie i amelke uczulilo do tego mialam tez oliwke do samrowania cialka ta na usypianie i tez uczulila nas i tesciowa:szok: najwyrazniej wszystko kwestia cialka i skory jednych uczuli innych nie:sorry2:

Azorek beznadziejnie, że tak się męczysz....
a dziewczyny mam jeszcze pytanie. dlaczego np. ja mam pod nikiem a nad zdjęciem napis "entuzjastka" a np. Eliana "październikowa mama 2012". też tak chcę! ;-)
a no beznadziejnie....mam nadzieje ze jak wymeczy teraz to choc porod bede miec polowe krotszy niz ostatnio:-)jak sie zmieszcze w 17h to bede przeszczesliwa heheheheh
a z podpisem pod zdjeciem: jak wejdziesz w ustawienia profilu to mozesz zmienic sobie ten podpis:tak:standartowo jest ustawiony taki jak twoj uzalezniony od ilosci postow ale mozna to zmienic w opcjach. pogmeraj troszke i znajdziesz na pewno:tak:
 
reklama
Sonka ja takie miewam i raz miałam ciężką noc więc tak ja pisałam jeszcze musze te trzy tygodnie wytrzymać i doraźnie brać luteinę w razie mocniejszych skurczy:tak:
Azorek trzymaj się kobitko i mąż niech się sam szykuje a ty Odpoczywaj :tak: Pogoń go troszkę
jutrzenka ja też dostałam próbki johnsona i zobaczymy czy nie będą uczulać:tak:Ja kupiłam poza ty kosmetyki dla dzieci rossmanowskie więc zobaczymy a do pupci mam linomag do szpitala. Co do mleka również musze zaopatrzyć sie w Bebilon i tylko Bebilon jakoś nie mam zaufania do innych marek. Jak dla mnie fajne rozwiązanie do szpitala bo próbeczki niewielkie i bardzo praktyczne. Ja też mam już tyle rzeczy a zdjęć nie zrobiłam z tym że u mnie to działa tak że aparat akurat teraz się zepsuł i wszystko robię tym moim ubogim telefonem:baffled:
Majeczka spokojnie na pewno dzidzia dzisiaj sobie odpoczywa bo ileż można szaleć;-) A jutro wizyta wiec na pewno wszystko lekarz posprawdza.
 
Do góry