reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Byłam prywatnie.

Tak to jest jak się pisze na telefonie.

Ale chociaż mnie rozbawiło
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzień dobry dziewczyny!
Miałam ciężką nockę. Brzuszysko mnie pobolewa dość znacznie, szczególnie w miejscu po cesarce:-(
A do tego nudności.
Poprosiłam wczoraj koleżanke, która na dniach rodzi o zrobienie testu z sody i jej się nie sprawdził;-)


Hej dziewczyny, mam pytnie, jestem w 7 tygodniu ciyzy i ciagle mam bole brucha, moja gin. powiedziala ze to normalne, ale ja jakos sie niepokoje.czy to normalne? to moja 1 ciaza

Normalne, nie martw się.
chciałam wam tylko napisać że mojej ciąży na usg nie widac.
jest pecherzyk ale bardzo mały.
nie widac zarodka.
dostałam luteine dopochwowo i kwas foliowy.
mam się pokazać za 3 tygodnie.
ale gdyby wystąpiło krwawienie przed następną wizyta to mam iść na oddział na czyszczenie.
także...

nie wiem co napisać dalej.

Kochana bądź dobrej myśli, może owu później miałaś.
Mam nadzieję, że będzie dobrze!

Zdrówka dla choruszków!!!
 
Witam się i ja
Kasiorzyca
trzymam kciuki aby wszystko było ok, mi ginek tłumaczył,że w ciągu 2-3dni może się wszystko pokazać.A Ty w którym tyg jesteś?
Mina dobrze,że u Ciebie wszystko ok.
Sandy mój synek bierze antybola,ale i tak załapałam od niego choróbsko
Od czasu choroby przeszły mi mdłości ,za to bolą dolne dziąsła,ale to pewnie przez infekcję jaką mam
 
Witam dziewczyny :-)

Dzisiaj znów taka piękna pogoda... aż chce się żyć :-)

evelka0_0 - mnie też na początku strasznie bolał brzuch ale z dnia na dzień zmiejsza się ten ból.
Jeśli masz jakieś obawy to maszeruj do lekarza ale nie ma co się denerwować na zapas.


Kasiorzyca - będzie wszystko dobrze trzeba byś dobrej myśli ;-)
 
dzień dobry :-)

dziewczyny mam do was pytanie. co myślicie o podrozowaniu samolotem w ciąży?chcemy wybrać się na długi weekend do Egiptu. będę w 16 tygodniu. typowy wypoczynek.bez nurkowania i zwiedzania. już to mamy zaliczone. trochę jednak się boję bo czytam bardzo różne opinię w sieci. poprzednio zemsta Faraona objawiła się u mnie zaparciami :-\ po kilku dniach było ok. sensacji żoladkowych nie miałam. w samolocie tylko przy starcie i lądowaniu trochę mi niedobrze.
 
Cieszę się że nie tylko mnie ubawilo przewidywanie tekstu w moim telefonie:-)

A ten lekarz jest najlepszy.

Mój pecherzyk ma rozmiar odpowiadający mniej więcej 3 tygodniowi
a wg OM to już 7 tydzień

leze teraz i wchlaniam luteine dolnymi partiami kasi.

Nic mnie nie boli, jest w miarę ok.

Mam dbać o siebie i być dobrej myśli.
Bo nic nie jest jeszcze przesądzone.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny,
ja tez jestem po wczorajszej wizycie i wszystko oki:) Ludzika już widać ma 2 centymetry i serduszko bije i wszystko w porządku. Strasznie się ucieszyłam:-) bo się cały miesiąc stresowałam... Teraz mam zrobić badani z krwi, moczu itp itd i za miesiąc na badanie USG w szpitalu - badania prenatalne i nic innego nie pozostaje jak czekać i uważać na siebie:-)Aha, luteinę oczywiście nadal mam brać, więc zamierzam kupić sobie te rękawiczki sterylne.
Jak mi sie uda to poźniej dołączę zdjęcie.
pozdrawiam Was i życzę słonecznego dzionka
Aha, pytałam panią ginekolog o znieczulenie w ciąży i powiedziała że lepiej nie w pierwszym trymestrze, więc dentystę odłożyłam na następny miesiąc, bo tego cierpienia na fotelu dentystycznym to dziś już bym nie zniosła hehhe;-)
 
Najkorzystniejszy termin na podróż samolotem to drugi trymestr ciąży. 2) Najważniejszy punkt przed podróżą: musisz poprosić lekarza o wystawienie zaświadczenia, że możesz latać samolotem w trakcie ciąży. Jeżeli Twój kierunek podróży jest “kontrowersyjny”, np. wylatujesz do Egiptu lub Maroka i za nic nie zrezygnujesz z planów, lekarz może poprosić Cię, żebyś podpisała zobowiązanie, że lecisz na własną odpowiedzialność.
3) Lot nie powinien być dłuższy niż 3-4 godziny. Związane jest to ze zbyt długim przebywaniem w pozycji siedzącej, która jest niekorzystna dla krążenia. Może spowodować także zasłabnięcie.
4) Unikaj lotów z przesiadkami. Mogą być dla Ciebie wyczerpujące.
Kilka uwag:
- Jeżeli spodziewasz się bliźniaków, niestety jesteś w grupie kobiet, którym odradza się podróżowanie samolotem.
- Kobiety w ciąży w większości linii lotniczych mogą podróżować do 36 tygodnia ciąży.
- Bilet oraz zaświadczenie lekarskie jest sprawdzane na lotnisku. Dlatego zawsze należy pamiętać, żeby mieć dowód bądź paszport, bilet lotniczy i zaświadczenie od lekarza

Pamiętaj, by dużo pić w trakcie lotu, bo niska wilgotność w kabinie sprzyja odwodnieniu (podczas dwu- czy trzygodzinnego lotu wypij około litra wody). Różnica ciśnień i długi lot mogą zwiększyć ryzyko powstania zmian w płynie owodniowym oraz przedwczesnego jego odejścia.
 
reklama
anusia175- super wieści!!!

Tak sobie myślę- żyjemy teraz od wizyty do wizyty u gina:) Rozmawiałam ostatnio z moją babcią która opowiadała mi o swoich ciążach. Z moją mamą w brzuszku pierwszy raz odwiedziła lekarza na 3 tygodnie przed porodem, drugi raz już na porodówce:) W drugiej ciąży zmieniła podejście i poszła wcześniej, cytuję "już w 7 miesiącu" :)
Chciałabym mieć taki komfort psychiczny!

Zrywam się na chwilę bo od 3 dni zmuszam się żeby puścić pranie:) Nie za wiele mi się chce a jeszcze mój ukochany nie chce żebym cokolwiek robiła no i korzystam:))) ale basta, pranie będzie dzisiaj, postanowione!!!
 
Do góry