reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Zumba, ja już raz pisałam-nie miałam ZZO i przeżyłam. Owszem-bolało-nie powiem, że nie, ale wytrzymałam. Teraz też zamierzam rodzić bez znieczulenia, choć w szpitalu nie ma problemu z jego podaniem. Dasz radę-zapewniam Cię :) Kiedyś nie było ZZO i setki kobiet rodziło dzieci :)
kiedys tez nie bylo usg, telefonoz komorkowych i wielu innych rzeczy:rofl2:

Antylopka to mamy pierwsza wizyte tego samego dnia, tylko ze u mnie to spotkanie z polozna a u ciebie zapewne z ginem? Zazdroszcze porodow szczegolnie pierwszego:-)
a nie, wizyta u poloznej; ginekologa sie w czasie ciazy nie odwiedza:) Mieszkam w Fr:)

Powiedzcie mi w którym tyg ciązy najlepiej zrobić USG 4D? Ja będe chodziła do gina na NFZ ale tez bym chciała pójść prywatnie na 4d i nie wiem kiedy.
ja nie robilam, bo nie widze potrzeby. Co mam widziec to widze na normalnym usg.
Na polowkowych niektore fotki sa w 4d, ale to standardowo tutaj
 
reklama
przeczytałam ten artykuł i tak jednostronnego już dawno nie widziałam.. Tu nawet nie ma słowa o wadach - tu są same zalety za to ukazuje się porody naturalne jako samo zło...

Nie popadajmy w skrajność....

Nie ma idealnego sposobu na poród bo nigdy nie wiemy jak się to potoczy więc mówienie że któryś jest najlepszy i jedyny jest nie na miejscu.. można mieć swoje przesłanki ( tak jak ja mam ) i decydować o sposobie ale nie można głosić że na 100% to jest cacy a tamto be... wiadomo że jak będzie trzeba to mnie ciachną - taka kolej rzeczy.

A już wmawianie kobietą że po cc nie ma nigdy powikłań bo jest taka wspaniała - sorry ale po wszystkim mogą być powikłania i wcale ich tak mało nie ma :/

Moja znajoma po cc nie ma czucia w brzuchu - rodziła i tak i tak - ona woli naturalny bo po nich nie miała komplikacji ( teraz ma endometriozę i brak czucia )


poczytajcie też komentarze pod artykułem ;)


ale to tak odnośnie moich odczuć w stosunku do tego artykułu co link podany był na poprzedniej stronie
 
Antylopka nie generalizujmy :) ZZO to nie jest coś, bez czego nie można żyć lub urodzić. Ja mam swoje zdanie na temat ZZO i tyle -uśmierza ból ale powoduje czasem inne skutki ujemne. Wcale nie jest mi wesoło rezygnując z możliwości wzięcia ZZO, bo przecież nikt nie lubi i nie chce cierpieć, ale akurat ja się nasłuchałam wiele o powikłaniach i wolę nie ryzykować. Jeśli ktoś ma inne zdanie- nie mam zamiaru na nie wpływać :) a np USG to już zupełnie inna bajka. Pozwala na wykrycie wielu wad, co kiedyś nie było możliwe- i tutaj nawet nie ma co dyskutować o jego wadze we współczesnym świecie.
 
co do usg 4D t nie będę robiła. ani 3D, wystarczy mi zwykłe żeby tylko dzieciątko zdrowe było. Tak samo mamy na kasecie VHS nagranego synka i co? odtwarzacza dawno nie mamy, jakieś stare pamiątki leżą w pawlaczu. Jeśli znowu będę się przeprowadzać to 1/3 rzeczy na pewno wyrzucę przy okazji.Obrastamy gratami nie wiadomo kiedy
 
Ardhara - robienie ludziom wody z mozgu, zgadzam sie z Toba:)
Monia - gdyby bol byl zawsze pozytywny, to by nie potrzeba bylo anestezjologow, ktorych glownym zadaniem jest usmierzenie bolu. Kiedys nie bylo usg, wielu wad sie nie leczylo, dzieci (matki rowniez) umieraly i sie to nazywalo selekcja naturalna. Tego Ci maz nie mowil, ze polowa jego pacjentow to wczsniaki? Moze tez nie nalezalo ratowac tych dzieci, bo teraz trzeba je rehabilitowac?
Zdanie mozesz miec jakie chcesz, ale chyba nie do kona mozesz zapewniac kogos innego, za na pewno przetrwa porod bez znieczulenia. To jest jego wspolna decyzja z polozna/lekarzem odbierajacym porod. Czy wiesz, ze nadmierny bol jest zskazaniem medycznym do jego usmierzenia (znieczulenia)?

nie daje rady pracowac:( niedobrze mi co chwile, zapachy mnie draznia, a jak powszechnie wiadomo, szpitale smierdza...
 
Ostatnia edycja:
Ja też nie robię żadnych USG 3 czy 4 . W ciąży z synkiem też nie robiłam i nie żałuję ,kasy sporo się płaci ,a wolę za to coś kupić dla bobaska.Tak samo jak Mina uważam ,że wystarczy mi zwykłe USG i fakt,że z dzidzią wszystko ok.
Ja idę zaraz na zebranie i aż sie boję bo coraz częściej robi mi się nie dobrze w różnych miejscach.Chyba jakiś woreczek sobie wezmę,na razie piję rumianek bo powstrzymuje u mnie mdłości
 
hej wszystkim mamusiom,mam pytanie,od poczatku ciazy towarzyszyl mi bol piersi dosc intensywny,teraz jestem w 8tyg i piersi bola mnie mniej i oczywiscie mam schize ze z fasolinem cos nie tak,ma ktoras z was tez tak?
 
widze ze sporo pisalyscie troszke nadrobilam bo mloda juz w przedszkolu.
ja na cc zapatruje sie tak ze jesli jest konieczne to prosze bardzo niech mnie tna ale poprzedni porod byl do zniesienia choc z komplikacja (mloda urodzona kleszczowo) i raczej bede znow podchodzic do sn . w zaleznosci jak sie wszzystko potoczy wezme zzo albo nie:tak: ja mysle ze zzo troche zwalnia akcje porodowa.
zabieram sie za czytanie tego linka co ktos podrzucil
 
reklama
Do góry