reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

reklama
A co tu takie pustki? :szok: Hop, hop! Jest tam kto?

Dziewczyny, w co ubieracie dzieci na spacer (i czym przykrywacie) w taką pogodę - 10 stopni C, prawie bezwietrznie?
 
Sandy bardzo mi przykro:-(ściskam mocno!
margot ja ubieram w jakieś normalne ciuszki typu body+spodenki albo pajacyk , kombinezon, śpiworek, czapeczka i nakrywam nakładką, która była w komplecie do gondoli. Jak jest chłodniej to dodatkowo jeszcze pajacyk z cienkiego polarka.
 
witam sie wreszcie zaczne od odpisywania.
No tak, z jednej strony ok, nie bujać bo się przyzwyczai. Ale powiedzcie mi jak zająć płaczącego 2 tygodniowego noworodka między karmieniami? Przecież smoczka z piersi też nie wolno robić...
nasza tez usypia na rekach....mysle ze jeszcze taka malutka jest to moze jakos ja odzwyczaje zanim sie ciezka zrobi:zawstydzona/y: i tez mialam nie nujac nie nosic i doopa blada:baffled: dziecko mnie sterroryzowalo:dry:a smoka zbytnio nie chce czasem tylko zlapie i to nie wtedy kiedy ja chce jej wcisnac:dry:

Niestety od tygodnia daję mu smoczka (którego pokochał), nie jestem z tego dumna ale czasami nie wiem jak go uspokoić:-(.
dla czego niestety? ja uwazam ze to rewelacyjny wynalazek:tak:jesli pomaga to czemu nie skorzystac:-)
(soku malinowego nie polecam, bo ponoć w ciąży nie wskazany, bo skurcze wywołuje).
nie sok z malin tylko z lisci malin:-) owoce maliny maja inne wlasciwosci niz liscie;-)

Mowila ze noworodki maja woole w sobie czasem tyle tego hormony [z naszego krwiobiegu] ze jak sie rodza to maja okres :szok:
potwierdzam obie moje panny mialy to zjawisko. ja podobno tez:tak:
Powiedzcie mi czy takie male dziecko mozna juz uczyc dnia i nocy? Bo ona sobie o 11 zasypia [wdzien] i budzi mi sie 16/17 wieczorem, a w nocy teraz [bo wczesniej ladnie spala] to naprzyklad o 24 ja karmie przebieram -pozniej sie rozglada/nie spi do 3, 4rtej, przesypia moze 2 godziny i znowu jedzenie/pampers/'zabawa' .. Mozna juz takie dziecko przestawic? Czy jak bedzie zmeczona przez dzoien to i tak padnie i jej nie obudze?
Jak taka malizne wogule budzic ? Macie pomysly ?
mozna chcesz ebook o zasypianiu? wyslij emaila na priv to podesle:tak: chodzi ogolnie o wprowadzenie rutynki mamy watek o zasypianiu tam moge sie ciutke rozpisac:-)


kolki zwalczone, przechodzimy burzliwie skoki rozwojowe, amelka gada od rana do nocy, kot szaleje ....po staremu u nas jak widac jak chwile sie ogarne to popisze jeszcze
 
A co tu takie pustki? :szok: Hop, hop! Jest tam kto?

Dziewczyny, w co ubieracie dzieci na spacer (i czym przykrywacie) w taką pogodę - 10 stopni C, prawie bezwietrznie?

Ja podobnie jak Elutka, przy czym zamist śpiworka przykrywamy ciepłym kocykiem. Młodemu chyba dośc ciepło, w każdym bądź razie ciepła szyjka po spacerze na to wskazuje
 
Sandy przykro mi
[*]

Emotion zgadza się z tym "okresem", u mnie na sali była dziewczynka, której właśnie śluz się wydzielał z pochwy, a podobno krew też może się trafić i to normalne. Wszystko od hormonów mamy. Może być też obrzędk piersi - mój Julek właśnie to ma Na początku miał tylko leciutko obrzmiałe sutki, ale dziś naprawdę całe cycyszki mu spuchły. Ale ponoć to nie boli i niczym nie grozi, trzeba tylko dbać o higienę za za tydzień, dwa ma przejść samo.
potwierdzam obie moje panny mialy to zjawisko. ja podobno tez
Moja niusia tez miala taka wydzielinke [okresu nie] cycuszki tez ma nabrzmiale.
No ale nie martwie sie tym jakos - bo polozna odrazu powiedziala wytlumaczyla wiec co sie martwic.
Wybudzanie dzidzioka mi dzis srednio wyszlo - znaczy spala 2 razy po 2 godzinky - w miedzy czasie odleciala z 3- 4 razy na 10 minut - ale nie spala pol dnia przynajmniej. Moze dlatego ze ladnie nocke przespala wczoraj :) Zobaczymy jak bedzie dzis :p
Dziewczyny, w co ubieracie dzieci na spacer (i czym przykrywacie) w taką pogodę - 10 stopni C, prawie bezwietrznie?
body + pajacyk [lub spodenki i kaftanik] Misiowy pajacyk [taki wlochaty jak z h&m] + przykryta kocykiem + ta 'nakladka' co w komplecie do gondolii jest.
 
azorek ja słyszałam, że sok również ma takie właściwości.
ja mojego maluszka często usypiam na rękach, czasem po prostu inaczej nie zaśnie...smoczka póki co nie stosuję...zobaczymy jak długo damy radę, bo widzę że maluch ma często potrzebę nie tyle jedzenia co ssania przez co bywa, że jest przy cycu 5 razy w ciągu pół godziny..
 
elutka tutaj mowia ze jak sie cycuje to "bezpieczny" termin podania smoczka to po ok 6-8 tyg jak bobas zalapie ze cyc jest cyc do jedzenia i smoka mozna dac niby juz bez obawy ze piers odrzuci. ale to szkocka teoria wcale nie trzeba jej wierzyc;-)
 
reklama
Do góry