reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

emotion, ja nie patrzę na rozmiar na metce, bo często one są diametralnie różne u różnych producentów. Poukładałam ciuszki rozmiarami, przykładając jeden do drugiego :-D A jeśli chodzi o body, to niektóre Szymek nosił mając je już trochę przy ciele, ale dopóki go nie ciągnęły w kroku to było ok. Dorota jak na razie wszystkie body ma za duże :-D
margot, dałabyś radę wychodzić wcześniej, tylko musiałabyś zrezygnować z tej drzemki do 11:30 :-D A wiem doskonale, że to baaaardzo trudne do wykonania :-D Ja jak mam w planach wyjście, to często szykuję się "na gotowo" dużo wcześniej - makijaż i ciuchy. Potem tylko przebieram Młodą, tankuję do pełna i wychodzimy. Ale mój dzień zaczyna się często już przed 7 rano ;-)
izabela, duży jest Wasz synek? Moja sąsiadka używa na razie pieluch jednorazowych, bo we wszystkich otulaczach się jej córa topi :-) Dużo zużywacie pieluch w ciągu dnia? I jak w ogóle się sprawdza takie pieluchowanie w praktyce?

My dziś jedziemy z Dorotką na usg bioderek. Mam nadzieję, że wszystko będzie w normie :-)
 
reklama
Netika Jaś waży 5 kg i jeszcze troszkę topi sie w samych otulaczach z wkładem więc ja wkładam do środka pieluszke tetrowa dodatkowo o jest ok. Ja mam 6 otulaczy niestety kupiłam razem z wszytym wkładem i to był błąd bo jak przemoknie wkład to i cały otulacz do prania. A na razie nie mam kasy zeby ich dokupić, do tych otulaczy mam 20 dodatkowych wkładów które bardzo dobrze chlona. Mi sie wydaje ze super by było jak bym miała 10 otulaczy plus 20 tych wkładów co je mam. Wychodzi mi pralka prania na dzień a susze w domu. Dupinka jest ok my przeszliśmy na te wielorazowe bo właśnie odparzyl sobie pupe w pampersach których zuzywalam 30 sztuk na dobę. Bałam sie tego odparzenia bo u starszego walczyłam 2 miesiące z odparzeniem niestety takie częste zmieniane pampkow nie pomogło i teraz jestem mama eko:-D

ale ogólnie jest ok chociaż ja należę do wygodnych myślałam ze będzie gorzej
 
Dzisiaj mojego syna czeka istny najazd gości, w sumie trzy wisyty w ciagu dnia. Albo zmęczony wizytami padnie nam wieczorem, albo z nadmiaru wrażeń znowu bedzimy do północy walczyć z dzieckiem.
 
wernikika pociesze cie ze nasza zasnela jak mielismy gosci:confused:tak to walczy i walczy a w czoraj mleko i cyk spi nawet nie odbekla:eek:
izabela ja wlasnie dostalam nasze wielorazowki. zamowilam na razie 3 zeby potestowac :tak: mam po 2 wklady do kazdej. te co mamy maja kieszonki na wklady wiec spoko-dla amelki mialam podobne 2 pieluszki tylko tamte byly na rzepy a teraz mam te z napami zeby rosly z dzieckiem:-) jak wyjelam je z opakowania pomyslalam ze ten otulacz to przecieknie ale zrobilam test wylalam kubek wody i jest spoko:-) teraz tylko mlodej na doopinke nalozyc i zobaczymy jak sie sprawdza:sorry2:aaa z amelkowa pamietam ze wklad nie dawalam do kieszonki tylko na wierzch bo szybciej mi bylo zmieniac:tak:i jak kupka jest to wtedy nie musze pieluchy calej prac tylko wklad no chyba ze jakas mega wielka ze na plecki wyjdzie to wiadomo.
ja pieluchy wielorazowe z eko-nomicznego punktu widzenia mam a tez czasem ludziska patrza na mnie jak na jusis:szok::-D a najelpeij znajomi do mnie: oo to chcesz dziecko w tetre zawijac?? hehehe nie wiem czemu wiekszosci sie tak kojarzy slowo wielorazowa pielucha:eek:
 
izabela, ja chcę sąsiadce kupić taką jedną pieluszkę (jak już pójdziemy w oficjalne odwiedziny :-D ) i jak oglądałam na necie, to ceny są powalające :-D Sama jestem ciekawa jak jej to pieluchowanie pójdzie, ona ma chyba kieszonki, ale dokładnie się nie znam :-D Fajnie, że jesteś zadowolona :-)
azorek, koleżanka ma takie bibułki które podobno dobrze się sprawdzają przy kupkach. Skojarzenie pielucha wielorazowa = tetra bardzo wiele lat na siebie pracowało, więc nie ma się co dziwić ludziom :-) Ja sama też tak myślałam ;-)


Byliśmy na tych bioderkach i jest dobrze - stopień IIA, ale mamy ją często układać na brzuszku w pozycji żabki - już słyszę to darcie się :-D Ale trudno - jak trzeba, to trzeba.
 
Netika super ze z bioderkami wszystko ok,moja mała bestia nie cierpi tez na brzuszku leżeć. A pomysł na prezent super bo te pieluszki są naprawdę drogie a każda wiecej sie przyda

Azorek ja jak trochę złapie kasy to tez sobie dokupie otulaczem do którego można włożyć wkład a nie jak teraz z przyszytymi. Ja tez kupiłam sobie set na razie dla początkujących, potem będę pojedynczo dokupywac.
 
margot, dałabyś radę wychodzić wcześniej, tylko musiałabyś zrezygnować z tej drzemki do 11:30 :-D A wiem doskonale, że to baaaardzo trudne do wykonania :-D

Wiem, wiem, ale nawet nie zamierzam próbować się tej drzemki pozbywać :-D Coś od życia i mi się należy. Rezygnuję z niej tylko, jak muszę (np. ktoś ma przyjść koło 12 - wcześniej się staram nie umawiać :cool2:), wtedy nastawiam sobie budzik np. na 10. Myślę, że raczej będę go na śpiocha zabierać.

ja pieluchy wielorazowe z eko-nomicznego punktu widzenia mam a tez czasem ludziska patrza na mnie jak na jusis:szok::-D a najelpeij znajomi do mnie: oo to chcesz dziecko w tetre zawijac?? hehehe nie wiem czemu wiekszosci sie tak kojarzy slowo wielorazowa pielucha:eek:

Cóż, przez lata to była po prostu tetra... Ja naszych wielorazówek odziedziczonych po koleżance jeszcze nie puściłam w ruch. Jeszcze chwila na organizację i "dotarcie się". Może za tydzień albo i dwa...
A powiedzcie dziewczyny, dzieciom nie jest jakoś bardzo mokro w tych pieluchach, tzn. nie sygnalizują tego?

Mój Julian ma dziś baaardzo ciężki wieczór. :-p
A ja miałam ciężki dzień, bo choć nie pracuję to pracowe problemy mnie dogoniły i jestem dość mocno zgnębiona... może i jemu się ode mnie udzieliło...
 
Dzien dobry Mamusie

Ja jestem nieprzytomna chociaż Jaś spał dobrze i ominął nas wczoraj atak silnej kolki co nie zmienia faktu ze chce mi sie spać

Margot nie rezygnuj z drzemki bo wyspana mama to zadowolona mama:-)
A co do uczucia mokrosci u mnie Jasiowi jest obojętnie czy ma mokro ze aż pływa to raczej ja go wybudzam i zmieniam pieluszke. Mi sie wydaje ze trochę lepiej w wielorazowe wchlania sie kupka nie tak jak w pampku ale to tylko moje odczucie

My dzis wybieramy sie do dziadków zeby matka trochę odsapnela
 
hej dopiero zaczelam mloda w te pieluchy ubierac. za dnia z nich korzystam na noc jest pampek. za dnia i tak czesto zagladamy w pieluszke wiec nie zdazy niewiadomo ile nasikac:-) bede pisac jak juz cos bedzie wiadomo czy poopka szlachetna ze sie zbuntuje jak bedzie mokro czy jak z amelkowa ze jej wszystko jedno bylo:dry:

teraz uciekam mloda cisnie i ciezko jej idzie podam koperek na rozruszanie i zaraz pora karmienia bedzie:-)
 
reklama
Margot, my raz zaliczyliśmy spacer po ciemku. I mąż się śmiał, że ludzie pomyślą że strasznie brzydkie dziecko mamy jak z nim za widoku nie wychodzimy :)

heheh rozbawiłaś mnie tym tekstem :) zapowiadaja słoneczne dni więc wyruszymy na spacerki:) nie czekajac na wybudzenie na śpiocha ubierać i wyruszac na spacerek:)
 
Do góry