reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

reklama
są 2 dni urlopu oklicznościowego z tytułu urodzenia się dziecka, 2 tygodnie urlopu ojcowskiego (do wykorzytania zanim dziecko skończy rok), ew. 2 dni urlopu opiekunczego (art 188 k.p.-> 2 dni na rodzinę bez względu na liczbę dzieci, można wykorzystać po 1 dniu każde z rodziców lub jedno 2 dni, trzeba złożyc stosowne oświadczenie na każdy rok)
 
a z mego wyjścia dzisiejszego dooopa:-(, rano tak się cieszyłam że nie smaży, poszłam wziąć prysznic przed wyjściem i jak już się ubierałam wyszło słonce i zaczęło znowu smażyć, gdy popatrzyłam na auto stojące w tym słońcu i pomyślałam o zepsutej klimie odechciało mi się wyjścia :-( (boje się że zasłabnę za kierownicą w taki ukrop)także kolejny dzień w domku, siedzę i mocze nogi bo znowu spuchły uffffffff kiedy się te upały skończą, choć to chyba dopiero początekZobacz załącznik 476386
 
A u mnie chłodek i deszcz co chwila pada.
Byłam na zakupach,dziś mam dzień jedzeniowy ,ciągle bym coś jadła. Założyłam dżinsy ,które ostatni raz miałam 3dni temu i ledwo co z zakupów wróciłam tak mnie obciskały :crazy:.
Ja też uważam ,że nie ma co wysyłać dzieci wcześniej do szkoły,jeszcze bokami wyjdzie im odrabianie lekcji.Mój synuś oczywiście drugi raz w zerówce będzie :tak:
 
Mimi gratulacje :-)


Nie mam dziś wemy jakoś.
pochmurno i deszczowo u mnie.
w pracy od 15.

Jak te ćwiczenia kręgla ćwiczyć i czy to konieczne i wgl coś o nich ktoś mi powie??
 
a ja przywiozlam Kube z przedszkola i zajadam sie lodami (truskawkowe z zielonej budki i orzech z algidy), polane truskawkami zmiksowanymi z cukrem pyszotka

u nas dzis dziwna pogoda
rano zawiozlam kube z krotkim rekawem i krotkie spodenki, potem tak sie ochlodzilo ze ok 12:30 pojechalam mu zawiesc do szatni bluzke jakby szli na dwor. Jak po niego przed 16 pojechalam to znow cieplo :eek:. Ale to dobrze bo wywiesilam posciel z przedszkola a tym poduszka i koc i do tego pare recznikow to szybciej wyschnie

co do tej szkoly to tez uwazam ze kazde dziecko jest inne i trzeba obserwowac czy moze isc wczesniej czy nie.

Ale tu sie Nikola nie zgadze z Toba ze nie ma znaczenia czy jest z poczatku czy konca roku.
Bo jesli ja bym puscila wczesniej Kube a on jest z 19grudnia bo w jego klasie bylyby tez dzieci z 2006 i mogloby byc jakies ze stycznia czy lutego. A to juz prawie 2 lata roznicy miedzy dziecmi w jednej klasie wiec to ma znaczenie bo przy 6 latkow to bylo by widoczne.
Kuba sobie radzi w przedszkolu i nie odstaje ale one sa z jegengo roku a w klasie mieszaja dwa roczniki, i raczej te starsze beda dominowac w grupie
ale ma ulubionego kolege ze stycznia i widac roznice
tamten jest wiekszy i taki cwanszy, ale jest swietny, tak sie opiekuje Kuba, poprawia mu ubrania, przytula. Bardzo fajny jest ten Bartek

zreszta nam to ulatwia zycia bo przedszkole jest dluzej a jak dam do zerowki szkolnej to do 13 a potem ewentualnie swietlica i do 15 a co potem jak my pracujemy dluzej
 
Ostatnia edycja:
Mina , aguga - widzę, że nie tylko Majka będzie repetować zerówkę :-)

u nas 32 st. w cieniu, weszłam do basenu i wyszłam, bo woda się prawie w nim zagotowała :-( , wypiliśmy kawę mrożoną (zbożową - dla całej rodziny) taką z lodami i nie pomogło, jutro ma padać, to odetchnę - mam nadzieję
 
mimii gratulacje:tak:
my w domku siedzimy mega burza jest,i dobrze niech pada bo już sił nie miałam przez tą duchote ,nogi bolą i puchną:-( jednak cięzkie będzie to lato bo przeciez jeszcze waga wzrośnie i te upały nieznosne, synka rodziłam w lutym i nie było mi tak ciężko na tym etapie:-(
 
reklama
Sonkaa u mnie 17 stopni i siąpi kapuśniaczek. Daj trochę tego słoneczka:tak:

Kaka nie pogardzisz krakowskim słońcem? całe CI oddam i mysle ze pozostałe mieszkanki krakowa nie beda miały nic przeciwko :eek: wrocilam z pracy, ledwo zdjęłam buty bo kazdy basek sandałów strasznie obciskał mi moje biedne spuchnięte stopy i jak nigdy nawet w upały nie mialam z tym problemow tak teraz wiem o co chodzi :-( poza tym podjelam dzis męską decyzję - ide od przelomu lipca/sierpnia na L4 juz do porodu, nie mam nerwów na użeranie sie z współpracownikami..
wtrąciłam sałatkę grecką i startuje po truskawy, czeresnie a na koncu lody, mniam :-D a i kupilam cole po drodze, taka zimna wołała do mnie z lodówki WEŹ MNIE!!!
 
Do góry