reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcóweczki 2011

Popisałabym z Wami, ale sił mi brakuje. Powiem tylko, że niania fajna, ciepła i sympatyczna - przynajmniej takie wrażenie z dzisiejszego dnia. No i Stellce chyba podpasowała. Zobaczymy jak będzie dalej.
Dzisiaj byłyśmy na 2 spacerkach - jeden standardowo ok. 13.00, a na drugi bryknęliśmy się o 17.30 z dwiema siostrami M. i kuzynkiem Jasiem. Bałam się, że wyśpi się na spacerze i nie będzie chciała spać wieczorem, ale gwiazdeczka najdroższa pospała pół godzinki, a potem wpatrywała się w karuzelkę przenośną. I ominęło nas większość okropnego popołudniowo-wieczornego wycia!!! Bomba!
 
reklama
madzikm ... Malwiś nie jest wcześniakiem, urodziła się 5 dni po terminie ... poród bez komplikacji. Widocznie pani logopeda nie miała co robić i zobaczyła Małą.
Vetka ... ona twierdzi że dziecko powinno być przyzwyczajone do metalowych łyżeczek i że logopedzi zalecają używanie ich jak najwcześniej. Osobiście nie jestem do tego do końca przekonana i chyba na początek postawię na wyprofilowaną plastikową łyżeczkę AVENT ŁYŻKA ŁYŻECZKA 6m+ 0% BPA miękka 2 sztuki (1634423638) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
 
qrde, macie dużo fajnych zabawek... ja szczerze mówiąc liczyłam na rodzinę która będzie dzwonić i pytać się co kupić ale się pomyliłam. Nawet zrobiona lista rzeczy 3 miesiące temu nie pomogła. I tak na dzień dziecka Piotruś od babci dostał ręcznik... nie byłoby w tym nic złego bo potrzebujemy jeszcze jeden większy ręcznik dla Piotrusia...ale to zwykły ręcznik plażowy (dla dorosłej osoby) o wymiarach 1m na 1,75m i nie za bardzo się nadaje do takiego użytku codzienno pokąpielowego...

...tak więc mam zabawkowego doła...
 
lokata, ale nie do podawania leków, bo poprostu część z nich ulegnie rozkładowi (utlenieniu) na metalowej łyżeczce. A co do karminia, ja na pewno na poczatek będę urzywać plastikowej bo poprostu nie mam tak małych łyżeczek metalowych w domu

Futerko-my po za matą edukacyjną i jedna gzrechotka też nic nie mamy i jakos nie cierpie z tego powodu
 
Tulip a jedziemy na wesele i potem korzystamy z okazji ze już tak daleko bedziemy i wybieramy się nad morze na 3 dni a resztę spędzimy na mazurach:) jeśli masz ochotę i możliwość to mozemy się zgadać i powakacjować razem!
 
Futrzak miałam na myśli takie coś LEŻANKA 3w1 DLA MALUCHA - wielofunkcyjna KATOWICE (1611461952) - Aukcje internetowe Allegro

Kurde zastanawiam się teraz czy nie kupić nowego CICHEGO leżaczka, bo Jasiek uwielbia w nim leżeć, nawet godzinę potrafi się zająć, tylko zabawki trzeba mu zmieniać, ale może już za późno i lepiej zainwestować w coś innego..

Vetuś od kiedy dziecko może używać chodzika?? Wiem, że opinie są podzielone, sama nie jestem zdecydowana, pytam tak orientacyjnie :)

Jeszcze jedno pytanko mam: co myślicie o GROUPONIE?? Czasem fajne oferty wakacyjne są, ale nie wiem czy można zaufać........
 
lokata, ale nie do podawania leków, bo poprostu część z nich ulegnie rozkładowi (utlenieniu) na metalowej łyżeczce. A co do karminia, ja na pewno na poczatek będę urzywać plastikowej bo poprostu nie mam tak małych łyżeczek metalowych w domu

Futerko-my po za matą edukacyjną i jedna gzrechotka też nic nie mamy i jakos nie cierpie z tego powodu

a jaką masz matę bo tych rainforest to jest troszkę rodzai :-)

ja niby tez nie cierpię z tego powodu ale wkurza mnie takie gadanie jak to wszyscy chcą kupić coś piotrusiowi ale nie wiedzą co... więc im mówię dokładnie co i jak ... aoni kupują albo ręcznik plażowy dla dorosłej osoby albo płytę cd z angielskim dla czterolatka! to tak samo jak mówiłam że jeśli chcą sprawić prezent z okazji narodzin dziecka to poprosimy o karuzelę na łóżeczko... karuzeli się nie doczekaliśmy...zresztą prezentu (nawet w postaci symbolicznej grzechotki) się nie doczekaliśmy. Ja nie oczekuję prezentów i nie wiadomo czego ale po co w takim razie ta cała gadanina!? grrrrrrr...

malina
- moja koleżanka korzysta z grupona...była w teatrze, na masażach, w spa... wszystko było ok
 
Futro: taką Mata edukacyjna Fisher Price, mata edukacyjna, Mata edukacyjna Fisher Price "Las Tropikalny", 234.00 zB - zakupy.linkbaby.pl

Malinko, chodzika możesz urzywać jak dziecko zaczyna samo sie podciągać do stania i chodzić np. przy meblach lub za obie raczki. I z chodzikami jak ze wszystkim - urzywać ale nie nadużywać. My przy synu urzywaliśmy, bo czasem poprrostu tzreba było cos zrobić np. ugotować i się nie dało a 1h dziennie w dobrym chodziku nie "zepsuje" chodu dziecka
 
Ostatnia edycja:
futrzak - u nas są teksty, że tym dzieciom to już nie ma co kupić bo wszystko mają i przynoszą Zosi słodycze:wściekła/y: a ja mam milion pomysłów na prezent tylko nikt mnie nie pyta:wściekła/y: teraz dziadkowie nawet na dzień dziecka nic nie przynieśli bo WSZYSTKo jest, co za bzdura, nie chce im się wysilać po prostu:wściekła/y:

malina - chodzik nie jest wskazany bo wymusza nieprawidłową pozycję kręgosłupa i stóp, ja nawet nie chcę o nim słyszeć:sorry:
 
reklama
Futro: taką Mata edukacyjna Fisher Price, mata edukacyjna, Mata edukacyjna Fisher Price "Las Tropikalny", 234.00 zB - zakupy.linkbaby.pl

a chodzika możesz urzywać jak dziecko zaczyna samo sie podciągać do stania i chodzić np. przy meblach lub za obie raczki. I z chodzikami jak ze wszystkim - urzywać ale nie nadużywać. My przy synu urzywaliśmy, bo czasem poprrostu tzreba było cos zrobić np. ugotować i się nie dało a 1h dziennie w dobrym chodziku nie "zepsuje" chodu dziecka

ja kładłam Zosię na kocu na podłodze i też spokojnie gotowałam czy cóś
 
Do góry