reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie ryzyko trisomi 21 / zły wynik biochemii

Każdy dr który ma certyfikat fmf robi też wyliczenia innych ryzyk. Każdy inny który mówi, że robi prenatalne robi to nielegalnie. On może zrobić np usg 12tyg czy coś takiego.
Dużo zależy od licencji.
Akurat z ciekawości sprawdzałam czy ten lekarz u którego byłam na nfz jest na liście lekarzy z certyfikatem i jest więc domyślam się że robi wszystko legalnie 🙂 tak czy siak dziewczyny, dobrze że każda z nas ma inne poglądy i dobrze ze są różne badania, które możemy wybrać aby przebadać maluchy. Wyluzujcie, to że ktoś myśli inaczej niż Wy nie oznacza że nie ma racji 🙂 wszystkiego dobrego życzę i spokoju dla wszystkich ciężarnych 🫶
 
reklama
Dużo zależy od licencji.
Akurat z ciekawości sprawdzałam czy ten lekarz u którego byłam na nfz jest na liście lekarzy z certyfikatem i jest więc domyślam się że robi wszystko legalnie 🙂 tak czy siak dziewczyny, dobrze że każda z nas ma inne poglądy i dobrze ze są różne badania, które możemy wybrać aby przebadać maluchy. Wyluzujcie, to że ktoś myśli inaczej niż Wy nie oznacza że nie ma racji 🙂 wszystkiego dobrego życzę i spokoju dla wszystkich ciężarnych 🫶
Ale ja cie nie namawiam do robienia tego. Może ten dr nie ma oprogramowania czy coś ale powinien dać Ci wydruk z tymi ryzykami. No coś poszło nie tak.
Ja robiłam na nfz u mojego który prowadził mi ciążę prywatnie.
 
O ile trafisz do lekarza, który takowe robi. Ja już pisałam kiedyś ze przy pappie np nie miałam wyliczonego ryzyka przedwczesnego porodu.
Lekarza można wybrać, więc wystarczy iść do takiego, który ma certyfikat fmf i dobre opinie i nie ma problemu.
 
Ale ja cie nie namawiam do robienia tego. Może ten dr nie ma oprogramowania czy coś ale powinien dać Ci wydruk z tymi ryzykami. No coś poszło nie tak.
Ja robiłam na nfz u mojego który prowadził mi ciążę prywatnie.
Ja już mogłam na NFZ, poszłam ze skierowaniem do takiego, u którego w poprzednich ciążach robiłam prywatnie i wiedziałam, że wylicza. 🤷
 
reklama
Do góry