reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

ja brałam ok.2 miesiące Luteine na podtrzymanie ciąży bo miałam plamienie ( kolor sraczkowaty,jasno brązowy ). Teraz już długo nie mam plamień. Ja też dostałam plamienia po badaniu, ale myśle że jak leci krew to trzeba się zgłosić do lekarza...
 
reklama
Harsharani - Oli ma blond wlosy i niebieskie oczy, wiec tez trafilam z imieniem :D Otto? Hmm mi sie z Bismarckiem kojarzy :-)

Wlasnei dzwonila pielegniarka, mam na 17 isc z dzieckiem na bilans dwulatka. Szybko sie dowiedzialam, co? :D

Ola - moze zbyt inwazyjne to badanie mialas...dziwne ze tak plamisz. Pewnie dlatego tu nie badaja ginekologicznie...
 
Bolalo mnie wszystko jak mnie badala, ale powiedziala, ze nie mam stekac-glupia baba. Bede zla na siebie jak cos bedzie nie tak. teraz jest brunatny kolor wydzieliny. Krwi nie widze, wiec mam nadzieje ze to minie do jutra, a jak nie to jade do szpitala niech od razu zrobia mi usg bo do wtorku oszaleje.
 
Tu mozna wybrac opieke albo normalna w szpitalu gdzie dostaje sie gina albo opieke prowadzona przez polozne, ale tam trzeba miec syuper zdrowa ciaze. W zasadzie to tu jest system combined care czyli twoj lekarz rodzinny + szpital naprzemiennie. Jak sie jest pacjetka panstwowa, nie prywatna, to za kazdym razem jest sie badamym przez innego poloznika, a badanie polega na wywiadzie ustnym, albo sprawdzeniu serca dziecka dopplerem albo usg ale tych sa chyba 3-4 w ciazy, oraz ewentualnym pomacaniu brzucha. Od dolu nikt nie zaglada :)

No ja wlasnie mialam w liscie od gp napisane,ze chce domino care (czyli ta wersje z poloznymi,a raczej ta mieszana gp-polozne) w poprzedniej ciazy tez ja mialam, tylko nie wiem czemu przyszedl mi list,zeby sie zglosic we wrzesniu na wizyte w szpitalu..... :confused2: bede musiala tam przedzwonic.

no i fakt,ze tu gina nie widzi sie cala ciaze,ale jest teraz wielu polskich ginekologow,ktorzy maja mozliwosc prowadzenia ciazy,wiec ja tym razem skorzystalam.Tym bardziej,ze w poprzedniej ciazy mialam klopoty z szyjka...

ola badanie w ciazy przez odbyt??:eek: pierwsze slysze o czyms takim....
 
Ja rowniez pierwszy raz widzialam to na oczy. Skoro w ciazy to po co przez odbyt. Ona czegos tam na sile szukala. Najpierw badala normalnie dopiero pozniej zmienila rekawiczki i przez odbyt bo co jej nie pasowalo-zdolalam to wyczytac po jej mimice twarzy. Zmienie go, jak najszybciej. Pierwszy i ostatni raz.
 
morrigan, u nas jedno usg ;) i maja schize, ze to i tak za dużo. Badania ginekologicznego też żadnego nie miałam, sama gadka i pobranie krwi. Oni jakoś tutaj żyją chyba więc widocznie można i tak ;)

Olaf to się nie rodził tutaj więc zbieżność imienia z krajem przypadkowa;) też myślałam, że to rzadkie imię, a tu proszę :) haha no i też jest blondyn z niebieskimi oczami :) normalnie mały wiking ;)

ola, trochę masakrycznie to wszystko brzmi, może zadzwoń do szpitala się zapytać co oni myślą o tym.
 
Ja rowniez pierwszy raz widzialam to na oczy. Skoro w ciazy to po co przez odbyt. Ona czegos tam na sile szukala. Najpierw badala normalnie dopiero pozniej zmienila rekawiczki i przez odbyt bo co jej nie pasowalo-zdolalam to wyczytac po jej mimice twarzy. Zmienie go, jak najszybciej. Pierwszy i ostatni raz.

Może jednak powinnaś się udać do szpitala. Przez odbyt to bada się dziewice a Ty raczej się do nich nie zaliczasz????
Wyjaśniła coś przynajmniej??? Od razu zmień lekarza plamienia po badaniu mogą być pod koniec ciąży kiedy dokładnie szyjke sprawdzają a nie na początku!!!

Dziewczyny na prl to bromegron??? Ciekawe czy mój gin na to wpadnie?? Też musze go zmienić bo nieruchawy jakiś jest:/
 
morrigan, u nas jedno usg ;) i maja schize, ze to i tak za dużo. Badania ginekologicznego też żadnego nie miałam, sama gadka i pobranie krwi. Oni jakoś tutaj żyją chyba więc widocznie można i tak ;)

Olaf to się nie rodził tutaj więc zbieżność imienia z krajem przypadkowa;) też myślałam, że to rzadkie imię, a tu proszę :) haha no i też jest blondyn z niebieskimi oczami :) normalnie mały wiking ;)

ola, trochę masakrycznie to wszystko brzmi, może zadzwoń do szpitala się zapytać co oni myślą o tym.

Badanie ginekologiczne na każdej wizycie ma na celu sprawdzenie czy szyjka za wcześnie się nie rozwiera i nie skraca.
Co kraj to obyczaj
 
reklama
no co kraj to obyczaj ;)
w Belgii było usg co miesiac a potem co dwa tygodnie, w Polsce tez jak sie chodzi prywatnie, a tutaj w druga strone czyli totalny luz wiec ciezko byc mądrym ;) wszędzie inaczej więc ja tam wyluzowałam i robię jak w zwyczaju.
 
Do góry