reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

przejda mdlosci to bedziesz sie czuc jak NA gigantycznej imprezie ;)))
plus maz obslugujacy ;)))
czasem dobrze sie polenic i zycze, zebys sie nie zanudzila!

:)
 
reklama
morrigan, ja tez nie mialam wizyty tzn mialam tylko spotkanie i pogadanke bo w szwecji do gina w ogole sie nie idzie chyba ze cos nie tak, a normalnie to tylko polozna i usg w 16tyg....

Tu mozna wybrac opieke albo normalna w szpitalu gdzie dostaje sie gina albo opieke prowadzona przez polozne, ale tam trzeba miec syuper zdrowa ciaze. W zasadzie to tu jest system combined care czyli twoj lekarz rodzinny + szpital naprzemiennie. Jak sie jest pacjetka panstwowa, nie prywatna, to za kazdym razem jest sie badamym przez innego poloznika, a badanie polega na wywiadzie ustnym, albo sprawdzeniu serca dziecka dopplerem albo usg ale tych sa chyba 3-4 w ciazy, oraz ewentualnym pomacaniu brzucha. Od dolu nikt nie zaglada :)

haha, myslalam, ze moje dziecko ma oryginalne imie, a to jak widze juz trzeci Olaf na forum :D No ale ty w Szwecji to pewnie tam co drugi to Olaf :D
 
No i wreeeeeeeeeeszcie wymyśliłam co na obiad :D Tylko się nie śmiejcie, bo się nie wykazałam :p POMIDORUFFFFKA :D Oczywiście na wodzie, bez ksztyny mięska fuuuu

Malinka, zainspirowałaś mnie. Też zrobię pomidorówkę. Na świeżych pomidorkach i z czosnkiem! I też bezmięsną, ale ja odkąd pamiętam zupy gotuję na kostkach rosołowych warzywnych, bo nie znoszę zapachu wywaru mięsnego - nawet nie w ciąży. Rosół nie jest tu wyjątkiem, bo rosołu nie gotuję - to dla mnie nie zupa, ale pod tym względem jestem ewenementem. Rosół w Polsce rządzi :)
 
Kasia, nie jestem sama z mdłościami wieczornymi, a nie porannymi! Ja podejrzewam, że u mnie wieczorne gorsze samopoczucie bierze się ze zmęczenia "materiału". A co do ochoty na zupę - no jakoś zupy mi w miarę wchodzą i zostają "na miejscu".
Ale właśnie ochota z delikatnej pomidorówki przeszła mi znowu na kwaśno-piekielnie ostrą zupę chińską z tofu, grzybami mun i bambusem. A knajpa, w której mi taką by dali tak strasznie daaaaalekoooo :(
 
haha, czyli masz zachcianki!:) no ja tez mam, np.od kilku dni śniły mi się zapiekane papryczki jalapenos z serem! i wczoraj mężuś zabrał mnie do knajpy;)aaaale sie obżarłam że później spać nie mogłam;) tak mnie brzuch bolał i w ogóle siadło mi to na brzuchu;/ ale warto było dla tego smaku...
 
Muszę się na gorąco podzielić z Wami szczęściem :rofl2::-D:-). Wśród moich najbliższych baby-boomu ciąg dalszy. Przed chwilką dostałam mms-a od mojej naj,naj,naj-przyjaciółki ze zdjęciem 2 kreseczek :szok:!!! Piszczałyśmy przed chwilą przez telefon jak głupie!!!
gratulejszyn :-)

Witam w ten zamulony ranek :( Czuję się paskudnie, od wczoraj wieczór mdli mnie tak strasznie, że ledwo żyję. Cudem dojechałam do pracy, na kolanach na wszelki wypadek trzymając reklamówkę.
to tak jak ja...m mnie zawiozl na badania (pobrali mi 5 probowek krwi!!
) i jak wracalam autobuem,to bylo tak goraco i smierdzialo starymi facetami,ze nie wiedzialam,czy najpierw zwymiotuje czy najpierw zemdleje.mialam problem z dotarciem do domu z przystanku,dzwonilam nawet po tesciowke,zeby po mnie wyszla,bo nie dojde do domu,ale jej nie bylo.potem jak juz po wielu odpoczynkach po drodze doczlapalam sie do domu,to przespalam do 14.30.obudzilam sie rownie bezsilna jak poszlam spac i dopiero kawa postawila mnie troche na nogi.Ale zeby bylo super,to nie powiem :baffled:

Jak często macie badanka, jakie i za ile???? (wiem, że to temat bardziej z innego wątku, ale może tutaj się wszystkim takie info przyda) :)
ja dzis mialam badania :morfologia,mocz,glukoza,VDRL,HBs,anty-HCV,anty-HIV,toksoplazmoza,cytomegalia. za wszystko zaplacilam 292zl!!!!!! Masakra!!!! Wiem,ze nastepne badania to bedzie tylko mocz,morfologia i glukoza.Rozyczke i grupe krwi mialam robiona wczesniej.

Co do badan to ja dostalam skierowanie tez tylko na mocz, morfologie i glukoze ale badania: grupa krwi, sytomegalia, toxoplazmoza, WR i Hbs moze dac tylko ginekolog dlatego wlasnie sie dzisiaj do niego wybieram bo jak zadzwonilam do laboratorium to mi szczeka opadla jak uslyszalam cene tych badan. Razem troche ponad 200 zl :O, co jak co ale ubezpieczona jestem, place skladkie wiec nie widze przeciwskazan do zrobiebie badan na NFZ, szczegolnie ze kilka lat temu weszla ustawa o tym ze kobiety ciezarne moga leczyc sie bezplatnie. Fakt lekarz przyjmuje dzis od 14 a nie jestem zarejestrowana i jezeli bede 1 lub 2 to mnie przyjmie jak 3 to nie przyjmie-jednym slowem komedia:) ale czekaja mnie 2 h siedzenia w poczekalni, 3majcie kciuki za moja wytrwalosc bo moze byc ciezko:))
no wlasnie ja chyba przepisze sie wreszcie do przychodni w poblizu i moze bedzie mi dawal skierowanie na choc czesc badan,bo to maskara!!!

A bedziecie robily test PAPP-A w kierunku zespolu Downa, Edwardsa ?? Pomiedzy 10 a 14 wykonuja.. Jak sie nie ma przypadkow w rodzinie, to moze nie warto sie denerwowac, co?
z tego co wyczytalam,to usg genetyczne daje 90% prawdopodobienstwa wystapienia tych chorob i o ile test pappa,ktory mozna robic rownoczenie jest badaniem nieinwazyjnym,tak juz badania dalsze,jesli wyjdzie dosyc wysokie prawdopodobienstwo chorob w tescie pappa,to juz badania inwazyjne:amniopunkcja i biopsja trofoblastu.Nigdy bym sie nie zgodzila na badania inwazyjne,bo juz jedno malenstwo poronilam,a nie usune napewno,jesli mialoby byc chore.W zwiazku z tym robie testu pappa nie ma dla mnie sensu.jesli ktos decyduje sie w razie czego na amniopunkcje,to moze zrobic test pappa.ja nie zaryzykuje.
A to fragment jednego z artykulow: " Amniopunkcja niesie w sobie ryzyko obumarcia płodu lub poronienia wskutek przeprowadzenia badania. Jak duże jest ryzyko? Ocenia się, że około 0,5-1%. Czyli inaczej mówiąc jedna na około 100 do 200 ciąż jest tracona. Dlatego trzeba, moim zdaniem, dobrze rozważyć, czy skórka jest warta wyprawki. Jeśli ryzyko urodzenia dziecka z wadą genetyczną jest w przypadku danej kobiety mniejsze niż 0,5%, nie ma sensu, uważam, ryzykować i narażać się na utratę ciąży w celu zdobycia wiedzy."



Dziewczyny mam do Was seksowne pytanko;-)

Moja pierwsza ciąża byla bezproblemowa i kochalismy sie ile wlezie. Ale pół roku później niespodziewanie zaszłam w ciążę i poroniłam w 6tym tygodniu. Teraz nie kochamy sie od momentu poczęcia, co jest straszliwie uciążliwe:sorry: Zapomniałam zapytac i to lekarza (zawsze zapominam zapytac o to, co ważne). Jak to jest u Was? Szczególnie u tych z Was, którym tez zdarzyło sie poronić? Co na to Wasi lekarze?
ja tez poronilam,ale nawet nie pytalam lekarza,czy mozemy,bo wiedzialam,ze i tak sie bede bala.wiec jak na razie sie meczymy.bede u ginki w 10tyg.to sie zapytam,jesli bedzie ok,to moze sie wtedy zdecydujemy.

witam nowe mamusie :-)

skoro sie troche ogarnelam po moich poranno-popludniowych nudnosciach,to ide cos mezowi ugotowac,chocby jakas zupke.
buziaki
 
https://www.babyboom.pl/forum/members/agatatje-9598.htmlAgatatje: bylam u lekarza, powiedzial, ze takie plamienia moga wystapic wlasnie przy owu albo @, ktora bylaby gdyby nie ciaza. Dodatkowo powiedziala, ze mam brac nystatyne poniewaz mam zapalenie. A krwawienie po wizycie zobaczylam dopiero w domu i utrzymuje sie do tej pory, chociaz teraz bardziej brunatne plamki mam a nie krew. Ale chyba ma prawo po badaniu leciec krew?Czy to nie powinno sie raczej zdazyc?
https://www.babyboom.pl/forum/members/agatatje-9598.html
 
Roztyje sie przez Was, bo co chwila ktos pisze o jedzeniu....

Morrigan, to jest pierwszy raz jak widze 3 chlopcow o imieniu Olaf. U nas na wrzesniu jest tylko jeden- mój... nie znam innego poza tym i generalnie to imie jest znane, ale nie popularne (blizsza rodzina lubi imie, dalsza kreci nosem, ze dziwne...Ale moj brat ma na imie Oktawian i sie go uczyli przez rok, wiec jak widac z inteligencja u nich nie ten teges)
A twoj synek jaka ma urode? Bo moj ma bardzo jasne blond wloski i niebieskie oczy (takie mocno niebieskie) wiec trafilam z imieniem ;) I pamiętam, że wybierałam pomiędzy Iwo, Otto i Gabrielem.

Ola, to ze sie krwawi po badaniu to normalne, ale nie powinno sie krwawic mocno. To, ze brzuch miekki to dobrze, ale co mowila o macicy dokladnie? No i zle jest gdy sie plami zywą, jasną krwią, ciemna nie jest taka zła.
(nie lubie takich lekarzy co nic nie mowia...tylko bablaja pod nosem i nic nie jest wiadome)
 
reklama
Harsharani ja wlasnie plamilam zywa krwi i byla ona tak jakby zmieszana z woda. Teraz jest ona wydalana z moczem i po zalatwieniu potrzeby na papierze sa brunatne plamki tak jak na wkladce. Ta lekarka nic nie mowi, jest stara i nie przyjmna, chcialam isc tylko po skierowanie na badania ale i tak mnie badala. O macicy nie powiedziala ani slowa i pozniej badala mnie przez odbyt-troche dla mnie to nie zrozumiale. Piszac cos w karcie mojej zaslaniala reka tak zebym nie widziala co pisze. Jak spytalam czy jest ok, powiedziala ze mam sie zarestrowac na USG i zrobic badania krwi i przyjsc za tydzien to zalozy mi karte ciazy. Jak nic konkretna babka, az zal:/ We wtorek bede wiedziala duzo wiecej bo bede po usg i wizycie u normalnego lekarza.
 
Do góry