reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Cześc Laseczki!

Mnie znów kilka dni nie było:zawstydzona/y: Sorki, ale ostatnio czuje sie tak beznadziejnie...Mdli mnie gorzej niz kiedykolwiek- masakra!

Co do badań prenatalnych- sporo o nich wiem, bo na studiach to miałam i powiem tak: osobiscie polecałabym tylko tym mamom, które sa zdecydowane usunąc ciążę, gdyby wykryto wade. Sam test Pappa nie daje zadnej pewności. Zeby sie upewnic trzeba zrobic badania inwazyjne, a na te mało kto sie decyduje, bo sa związane z pewnym ryzykiem. Wiec po co sobie to robic i zasiewac ziarnko niepewności? Stresowac sie całą ciążę?
Hej dziewczyny
Nie do końca się zgodzę - jeśli wychodzi cos nie tak w aminopunkcji (czyli badaniu inwazyjnym) masz czas się przygotpwać do pewnych rzeczy, przeorganizawać niektóre sprawy, np. zmienić szpital, lekarza, dowiedzieć sie na co sie przygotować. A to ważne. W przypadku wad genetycznych towarzyszom im często wady serca czy układu nerwowego które można korygować, czesem jeszcze w łonie matki czasem w pierwszych dniach życia, stąd np. ważne jest miejsce porodu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czekam do jutra rana. Jak nie przestanie to jade na izbe przyjec. Narazie nie ma boli brzucha, ide wlasnie sie wykapac i polozyc do lozka. Wlasnie wiem ze przez odbyt bada sie dziewice. Dziewica nie jestem wiec troche dziwna sytuacja. Lekarka nic nie mowila procz tego ze mam zapalenie i mam brac leki i witaminy i zglosic sie do niej 19 sierpnia.
Milego wieczorku Wam zycze ide sie polozyc bo oczy mi sie zamykaja.
 
Hej, my po wizycie:-), termin z USG pokrywa się z OM:tak: a z wyliczeń doktora wychodzi 22 marca ale ja miałam cykl 30 dniowy więc i tak 24-25 wychodzi:-p:tak:. Maleństwo ma 14mm a serduszko mocno bije, gin mega przyjemny, wzbudza zaufanie:tak:.
 
Hej, my po wizycie:-), termin z USG pokrywa się z OM:tak: a z wyliczeń doktora wychodzi 22 marca ale ja miałam cykl 30 dniowy więc i tak 24-25 wychodzi:-p:tak:. Maleństwo ma 14mm a serduszko mocno bije, gin mega przyjemny, wzbudza zaufanie:tak:.

To wspaniale!!! Gratuluje 14mm człowieka:)))))

Ola odpoczywaj i wrazie jakich kolwiek wątpliwości do szpitala!!!

Dziewczyny po jakim czasie brania bromegronu (nie pomyliłam??) można się starać i może coś wyjść???
 
Hej, my po wizycie:-), termin z USG pokrywa się z OM:tak: a z wyliczeń doktora wychodzi 22 marca ale ja miałam cykl 30 dniowy więc i tak 24-25 wychodzi:-p:tak:. Maleństwo ma 14mm a serduszko mocno bije, gin mega przyjemny, wzbudza zaufanie:tak:.

No to gratulacje :-D Mi też się pokrywają te terminy. Wiem jaka to radość wiedzieć, że wszystko jest ok, maleństwo się rozwija a serduszko bije :-) super!
 
Marta1981: Gratuluje! Super nowiny!

Ola4: odpoczywaj i jesli krwawienie nie ustapi, szybciutko do szpitala. Co za paskudne babsko z tej ginki :szok:

Choc moja tez nie lepsza:no: Moj staly ginek ma jakies problemy zdrowotne, wiec wybralam sie do pani na zastepstwo. Poszlam na badanie a ona przywitala mnie pytaniem: "Chce pani to dziecko zatrzymac?" :szok: A moge zostawic i odebrac po porodzie? :wściekła/y: Dodam, ze ani slowem nie wspomnialam o usunieciu ciazy.
Nastepnie przebadala mnie krotko bez jakichkolwiek emocji, zrobila USG (trwalo chyba cala minute) i kazala sie ubrac. Pozniej zaczal sie wyklad na temat ryzyka ciazy w moim wieku, wszystkich badan, ktore powinnam dodatkowo wykonac (jestem ubezpieczona prywatnie, wiec oczywiscie lista "koniecznych" badan jest duuuzo dluzsza niz na kase chorych). W momencie kiedy zapytalam, czy wszystko jest w porzadku, powiedziala, ze do tej pory tak. Ok, w takim razie nie chce badan. Tutaj zaczal sie bardzo niemily etap wizyty, dowiedzialam sie, ze to nieodpowiedzialne i jak ja sobie wyobrazam wychowanie dziecka, jesli juz teraz zachowuje sie jak nastolatka :szok:
Opuscilam gabinet zaszokowana, jak chyba jeszcze nigdy w moim zyciu. Dzisiaj dostalam rachunek za to badanie, ubezpieczalnia sie na pewno ucieszy :wściekła/y:
 
marta ale się cieszę, a widzisz i wszystko gra! buziaki słodziaki dla ciebie!:)
Poziomki mój gin sam na bromgeron wpadł, dużo się wcześniej o nim naczytałam i wiedziałam, że ginkowie przeważnie go przepisują. Starać kazała się starać w trakcie brania. brałam go 2 cykle od 5 dc -20dc. zaciążyłam za obydwoma razami, ale pierwsza ciąża się nie utrzymała
maya jestem w szoku po przeczytaniu twojego wpisu:/ nie wiem jak można tak potraktować pacjentkę, kobietę w ciąży. jedyna rada, zmienić lekarza, bo ja sobie nie wyobrażam każdej wizyty przebiegającej w ten sposób
ola twoja lekarka też aparatka, ech ci lekarze:/
 
Ostatnia edycja:
Czekam do jutra rana. Jak nie przestanie to jade na izbe przyjec. Narazie nie ma boli brzucha, ide wlasnie sie wykapac i polozyc do lozka. Wlasnie wiem ze przez odbyt bada sie dziewice. Dziewica nie jestem wiec troche dziwna sytuacja. Lekarka nic nie mowila procz tego ze mam zapalenie i mam brac leki i witaminy i zglosic sie do niej 19 sierpnia.
Milego wieczorku Wam zycze ide sie polozyc bo oczy mi sie zamykaja.

czasem bada aie przez odbyt w pierwszysch tygodniach ciąży, choć to metoda stara i żadko już stosowana
 
Marta1981: Gratuluje! Super nowiny!

Ola4: odpoczywaj i jesli krwawienie nie ustapi, szybciutko do szpitala. Co za paskudne babsko z tej ginki :szok:

Choc moja tez nie lepsza:no: Moj staly ginek ma jakies problemy zdrowotne, wiec wybralam sie do pani na zastepstwo. Poszlam na badanie a ona przywitala mnie pytaniem: "Chce pani to dziecko zatrzymac?" :szok: A moge zostawic i odebrac po porodzie? :wściekła/y: Dodam, ze ani slowem nie wspomnialam o usunieciu ciazy.
Nastepnie przebadala mnie krotko bez jakichkolwiek emocji, zrobila USG (trwalo chyba cala minute) i kazala sie ubrac. Pozniej zaczal sie wyklad na temat ryzyka ciazy w moim wieku, wszystkich badan, ktore powinnam dodatkowo wykonac (jestem ubezpieczona prywatnie, wiec oczywiscie lista "koniecznych" badan jest duuuzo dluzsza niz na kase chorych). W momencie kiedy zapytalam, czy wszystko jest w porzadku, powiedziala, ze do tej pory tak. Ok, w takim razie nie chce badan. Tutaj zaczal sie bardzo niemily etap wizyty, dowiedzialam sie, ze to nieodpowiedzialne i jak ja sobie wyobrazam wychowanie dziecka, jesli juz teraz zachowuje sie jak nastolatka :szok:
Opuscilam gabinet zaszokowana, jak chyba jeszcze nigdy w moim zyciu. Dzisiaj dostalam rachunek za to badanie, ubezpieczalnia sie na pewno ucieszy :wściekła/y:

Dobrego gina to ze świecą szukać!! Spotkałam duuzo ginów w swim życiu i tylko 1 ginka była normalnym lekarzem. Cała reszta to nie miłe, zarozumiałe,i okropne babska które nie zawsze wiedzą o czym mówią!! O wiele łatwiej trafić na kompetentnego i uprzejmego gina(faceta)
 
reklama
Hej, my po wizycie:-), termin z USG pokrywa się z OM:tak: a z wyliczeń doktora wychodzi 22 marca ale ja miałam cykl 30 dniowy więc i tak 24-25 wychodzi:-p:tak:. Maleństwo ma 14mm a serduszko mocno bije, gin mega przyjemny, wzbudza zaufanie:tak:.

super ,ze wszystko dobrze. No i jaki dzidzius juz duzy ;-):-)

Rzeczywiscie na dobrego gina chyba ciezko trafic.
Ja chodzze do tego co w poprzedniej ciazy, i mam nadzieje ,ze tym razem rowniez bede zadowolona.
Ale u kobiety-ginekolog jeszcze nigdy nie bylam i jakos nie mam ochoty sie wybrac....
wiadomo,ze to nie regula,ale czesto slysze niezbyt pochlebne opinie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry