reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

Jestem niskociśnieniowcem, standardowo mam jakieś 105-110/60, czasami zdarza się poniżej 100. Za to mam też syndrom białego fartucha, więc w przychodniach i szpitalach wychodzi zawsze książkowe 120/80 🤪🤪
Tez mam ten syndrom, nawet jak sama mierze to mi puls rośnie 😜 na, ale to moje to nie za niskie trochę?
 
reklama
Może cię trochę uspokoi ten rozdział z książki "O ciąży". 🤔
Tak, tak, generalnie dzięki za te strony 🤩 ale wiem też, że to moje pierwotne nadciśnienie (bo po prostu mam je od zawsze) jest mniej groźne niż takie, które pojawia się z powodu ciąży, ale mój ginekolog to trochę panikarz się wydawał pod tym kątem i chyba mi się udzieliło 🙈
 
Kochane ,jutro z samego rana mam pierwsza wizytę u ginekologa , z ostatniej miesiaczki 23 czerwca , wychodzi ze jestem w 8 tygodniu.
W nocy wróciliśmy z wczasów, a dzisiaj od mniej więcej godziny 11 co idę się wysikać, mam Delikatne brazowe plamienie ( wydzielinę). Jest tak tylko podczas podcierania , wkładka czysta..
Zaczęłam się denerwować...
 
Nic nie mówcie o ciśnieniu. 🤦 Najniższe to 129/70pare ale osiągam już wyniki 152/91. Na pewno dostanę zjebe w czwartek u ginekologa, bo kazał mi pisać, jak będzie powyżej 140, ale ja prawie codziennie mam jeden pomiar powyżej 140. No szykuje się już na wizytę u kardiologa i szybsze przymusowe L4, ale mam nadzieję, że skończy się na jakiś lekach (czytałam, że coś jest na takie sytuacje) niż dłuższym uziemieniem w szpitalu. 🙄 Generalnie stresuje mnie temat ciśnienia. 😧
Powiem ci nie wiem jak na tym etapie ciąży ale no jak leżałam w szpitalu ost była dziewczyna w 8 msc ciąży z ciśnieniem 140 powyżej i nie chcieli jej wypuścić jeszcze czasem miałam 150 do 160 ale wiadomo ona już prawie do porodu … bynajmniej miała stos tabletek 😳😳
 
Wiesz co nie wiem jak to jest,ale warto żebyś powiedziała lekarzowi że miewasz takie niskie. Może chociaż coś zaleci co pomoże doraźnie
Skonsultowałam online i prawdopodobnie jestem odwodniona, bo stanowczo za niskie :/ Mam w ciągu 24h wypić 3l wody lekko gazowanej małymi łykami i powinno wzrosnąć. Jak nie, do lekarza.
 
Kochane ,jutro z samego rana mam pierwsza wizytę u ginekologa , z ostatniej miesiaczki 23 czerwca , wychodzi ze jestem w 8 tygodniu.
W nocy wróciliśmy z wczasów, a dzisiaj od mniej więcej godziny 11 co idę się wysikać, mam Delikatne brazowe plamienie ( wydzielinę). Jest tak tylko podczas podcierania , wkładka czysta..
Zaczęłam się denerwować...
Plamienia ciemnobrązowe to mniej powodów do niepokoju. Mogą się zdarzyć. Jak są ciemne to znaczy, że to nic świeżego. Prawdopodobnie drobne rozwarstwienie kosmówki, może krwiak pod tworzącym się łożyskiem, to bardzo częste. Albo krew się wchłania albo wypływa na zewnątrz. Jeśli jest to ciemne plamienie to zapewne nie było tej krwi mega dużo. Ale warto się oszczędzać i nie forsować...
 
Nic nie mówcie o ciśnieniu. 🤦 Najniższe to 129/70pare ale osiągam już wyniki 152/91. Na pewno dostanę zjebe w czwartek u ginekologa, bo kazał mi pisać, jak będzie powyżej 140, ale ja prawie codziennie mam jeden pomiar powyżej 140. No szykuje się już na wizytę u kardiologa i szybsze przymusowe L4, ale mam nadzieję, że skończy się na jakiś lekach (czytałam, że coś jest na takie sytuacje) niż dłuższym uziemieniem w szpitalu. 🙄 Generalnie stresuje mnie temat ciśnienia. 😧
Też przed ciążą osiągałam wyniki ponad 140/90, zapisywałam wyniki od początku kwietnia br., więc mam dane z długiego okresu. Na pierwszej wizycie w ciąży ginekolog kazał mi zapisywać pomiary dalej i nie dał żadnych leków. Ale naczytałam sie o zagrożeniach jakie niesie wysokie ciśnienie, wbiłam na cito do rodzinnego i kazałam sobie przepisywać tabletki ;) Przepisał dopegyt, ciśnienie mam teraz 120/80 i spię spokojnie. Polecam :)
 
reklama
Plamienia ciemnobrązowe to mniej powodów do niepokoju. Mogą się zdarzyć. Jak są ciemne to znaczy, że to nic świeżego. Prawdopodobnie drobne rozwarstwienie kosmówki, może krwiak pod tworzącym się łożyskiem, to bardzo częste. Albo krew się wchłania albo wypływa na zewnątrz. Jeśli jest to ciemne plamienie to zapewne nie było tej krwi mega dużo. Ale warto się oszczędzać i nie forsować...

Uspokoiłaś mnie trochę, dzisiaj odpoczywam caly dzień. Jutro mam wizytę, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze
 
Do góry