reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

Też przed ciążą osiągałam wyniki ponad 140/90, zapisywałam wyniki od początku kwietnia br., więc mam dane z długiego okresu. Na pierwszej wizycie w ciąży ginekolog kazał mi zapisywać pomiary dalej i nie dał żadnych leków. Ale naczytałam sie o zagrożeniach jakie niesie wysokie ciśnienie, wbiłam na cito do rodzinnego i kazałam sobie przepisywać tabletki ;) Przepisał dopegyt, ciśnienie mam teraz 120/80 i spię spokojnie. Polecam :)
On w ogóle nie jest refundowany, nie?
 
reklama
Dziewczyny, które mają luteinę dopochwowa. Czy jak ją zaaplikujecie to leżycie jakiś czas? Czy generalnie przez to więcej leżycie?
Jeden lekarz powiedział, że po tym to trzeba większość dnia leżeć, ale jakoś nie wyobrażam sobie, że połowa kobiet w ciąży leży z luteina.
Ja mam zaleconą dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Lekarz kazał leżeć pół godziny po aplikacji ale stwierdziłam po jakimś czasie że to nie ma sensu. O ile wieczorem po prostu idę do wyrka, to rano nie mam już na to czasu, i nic to nie zmienia, wypada dokładnie tyle samo jak przy leżeniu, dokładnie tak samo, w dokładnie tym samym czasie. Doszłam do wniosku że pochwa to nie jest przestrzeń po której ta tabletka lata jak w pudełku po butach 🙈
 
Ja mam zaleconą dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Lekarz kazał leżeć pół godziny po aplikacji ale stwierdziłam po jakimś czasie że to nie ma sensu. O ile wieczorem po prostu idę do wyrka, to rano nie mam już na to czasu, i nic to nie zmienia, wypada dokładnie tyle samo jak przy leżeniu, dokładnie tak samo, w dokładnie tym samym czasie. Doszłam do wniosku że pochwa to nie jest przestrzeń po której ta tabletka lata jak w pudełku po butach 🙈
No to prawda. W ciąży generalnie tej wydzieliny jest więcej. A co ma się wchłonąć to pewnie się wchłonie 😊
 
Obczajam sobie sukienki na jesień i zastanawiam się, czy jest sens w ogóle coś kupować, czy poczekać, aż będę mogła kupować ciążowe 🙈😅
Kupuj dzianinowe rozciągliwe:) teraz wejdziesz i później też:) moja Mama powtarza, że nie chciałam kupować letnich, ciążowych sukienek to większość wakacji w szpitalu przeleżałam zgodnie z życzeniem toteż teraz zamierzam kupować:)
 
Kupuj dzianinowe rozciągliwe:) teraz wejdziesz i później też:) moja Mama powtarza, że nie chciałam kupować letnich, ciążowych sukienek to większość wakacji w szpitalu przeleżałam zgodnie z życzeniem toteż teraz zamierzam kupować:)
Właśnie stwierdziłam, że to moja 1 ciąża, a ja dotychczas 11+3 i - 2kg to mogę sobie poczekać do zimy na brzuch, więc nie ma co marnować jesieni. 😅 Będę szukać luźniejszych w talii, najwyżej ubiorę pasek. 🤷
 
reklama
Jestem niskociśnieniowcem, standardowo mam jakieś 105-110/60, czasami zdarza się poniżej 100. Za to mam też syndrom białego fartucha, więc w przychodniach i szpitalach wychodzi zawsze książkowe 120/80 🤪🤪
Oj, tak, ja też. Zawsze chwalą, że się nie stresuję, a ja w głowie mam ubaw :D
Obczajam sobie sukienki na jesień i zastanawiam się, czy jest sens w ogóle coś kupować, czy poczekać, aż będę mogła kupować ciążowe 🙈😅
Szukaj takich, które się trochę rozciągną. Jesienią nie powinnyśmy jeszcze osiągnąć rozmiarów tira to na spokojnie wejdziesz w takie nietaliowane albo sweterkowe.
 
Do góry