reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

reklama
Dziewczyny, które mają luteinę dopochwowa. Czy jak ją zaaplikujecie to leżycie jakiś czas? Czy generalnie przez to więcej leżycie?
Jeden lekarz powiedział, że po tym to trzeba większość dnia leżeć, ale jakoś nie wyobrażam sobie, że połowa kobiet w ciąży leży z luteina.
ja biorę i leżę tak czy tak bo nie mam siły albo śpię , ale czasami aplikuję i funkcjonuje normalnie z tym że ona po czasie wylatuje
 
Macie do polecenia jakieś książki o ciąży i później o niemowlaku? Może w wolnym czasie zaczęłabym coś czytać, bo w tematach niemowlęcych jestem totalnie zielona :)
Książka "O ciąży" jest fajna Michała Lipy i Nikole Sochacki-Wójcicka. Wyczerpującą nt badań, leków, usg, dużo wiedzy no i jeszcze w polskich warunkach 😊 Heidi Murkoff "W oczekiwaniu na dziecko" to z kolei trochę taka encyklopedia wszystko o ciąży z podziałem na poszczególne miesiące, połóg, powikłania, wszelkie możliwe warianty chorób czy zaburzeń i ich wpływ, ramki dla ojców w każdym rozdziale, no naprawdę jest tam wszystko 😳Ja tej samej autorki kupiłam jeszcze pierwszy i drugi rok życia dziecka. Też cegły ale ponoć też takie, że wszystko o co mogłabyś chcieć zapytać. No i warto kupić uaktualnione o najnowsze wyniki badań wydania. "Mamy dla mamy" trochę mnie rozczarowały. Przeczytałam cześć o 'ciąży' (mam jeszcze nie ruszone 'macierzyństwo' ), trochę taki zbiór felietonów, nieco jakbym czytała fora internetowe tylko z rozszerzonymi i usystematyzowanymi wypowiedziami. Ale dla kogoś to może być zaleta😊. Ja mam nieco naukowy umysł więc w książce szukam trochę innych treści niż w necie. No i okazyjnie na Vinted wszystkie książki kupuję. Naprawdę można wyhaczyć perełki w świetnej cenie, książki idą często taniej niż szmatki😉.
Z natuli książki też są ok. Aktualnie czytam o noszeniu dzieci bo próbuję się połapać w temacie chustowym😵‍💫 🙃 ale akurat średnio pomaga ta książka🫤... Czasem lepsze są wpisy na blogach albo yt bo są zbliżenia np na sploty i jaśniejsze jest jak motać. Książkowe instrukcje z obrazkami są dla mnie mniej czytelne. Niemniej łatwiej szybko coś znaleźć. Zresztą chyba trzeba po prostu macać te materiały i spotkać się z doradcą w celu zamotania... 🙄
Podoba mi się też "Czwarty trymestr" Magdaleny Komsty, jeszcze nie czytałam ale ma ciekawy spis treści.
Ponoć warto jeszcze "Najszczęśliwsze niemowlę..." / i najszczęśliwszy śpioch w okolicy" aktualnie na stronie wydawnictwa mamania są w dużej promocji- outlet; "Potrzebna cała wioska" i w ogóle wszystkie Agnieszki Stein, mają świetne recenzje na lubimyczytac.pl.
Acha, i jeszcze Daniel Siegel, mózg na tak i inne jego neurobiologiczne (np Potęga obecności).
 
reklama
Do góry