reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

A myślicie, że wiedza na szkole rodzenia online na zaufaj położnej (nawet w wersji premium) będzie wystarczająca, czy mówią 50% na dany temat, a drugie 50% dowiesz się na tematycznym kursie? Tych kursów jest tyle, że z 5 bym z miejsca brała, gdyby nie cena każdego. 😅

Właśnie też myslę czasami o szkole on-line, ale w drugiej strony chciałabym poćwiczyć trzymanie, itd. (bo rozumiem że to jest jak w filmach, są lalki? Wiem, idiotyczne pytanie, ale serio mam zagadkę xD')
Ja wybrałam online bo było dużo wiedzy i zniżka zawsze robiła jakąś różnicę. Słyszałam, że ze szkołami rodzenia jest bardzo różnie... Zależy od prowadzących... W mojej okolicy zresztą nie mogę znaleźć, ale chyba w sąsiednim mieście będzie. Na żywo też bym chciała spróbować choć mam doświadczenie z maleństwami bo trochę się na pomagałam krewnym i przyjaciołom, ale jeśli będzie darmowe to na pewno skorzystam. Niemniej co innego własne, można spanikować pod obciążeniem bólem, emocjami itd. Aż takiego zaufania do siebie nie mam, żeby myśleć, że easy peasy z palcem w bucie sobie poradzę. Mnie przekonał naprawdę bogaty program w tej szkole online i obserwuję ich profil od jakiegoś czasu, naoglądałam się też ich youtubów i mnie przekonują.
 
reklama
Ja wybrałam online bo było dużo wiedzy i zniżka zawsze robiła jakąś różnicę. Słyszałam, że ze szkołami rodzenia jest bardzo różnie... Zależy od prowadzących... W mojej okolicy zresztą nie mogę znaleźć, ale chyba w sąsiednim mieście będzie. Na żywo też bym chciała spróbować choć mam doświadczenie z maleństwami bo trochę się na pomagałam krewnym i przyjaciołom, ale jeśli będzie darmowe to na pewno skorzystam. Niemniej co innego własne, można spanikować pod obciążeniem bólem, emocjami itd. Aż takiego zaufania do siebie nie mam, żeby myśleć, że easy peasy z palcem w bucie sobie poradzę. Mnie przekonał naprawdę bogaty program w tej szkole online i obserwuję ich profil od jakiegoś czasu, naoglądałam się też ich youtubów i mnie przekonują.
Otóż to. Każdy też musi znaleźć wersję odpowiednią dla siebie. Ja mam do tego luz, ale mój mąż koniecznie musi iść zaznać „fizyczności”, bo zdaje mi się, że nawet nigdy w życiu na rękach lalki nie trzymał 🤪
 
Może pokombinuje tak, aby znaleźć jakąś darmową szkołę rodzenia, w końcu w wojewódzkim mieście coś powinnam znaleźć a potem pomyślę o dokupieniu szkoły online.
Ja zdecydowanie potrzebuję fizyczności, bo niemowlę trzymałam na rękach chyba raz w życiu.
Serio, jak tak analizuje, to trzymałam chyba tylko 3 miesięcznego synka koleżanki, bo mi go "wcisnęła" do zdjęcia. XD Nikt inny nie chciał mi dać swojego dziecka na ręce 😂
Frustrated Here We Go GIF by Sesame Street
 
Pamiętajcie swoje to swoje , na pewno w szpitalu będziecie trochę się bać krępować ale jak pójdziecie do domu dwa dni ubędziecie już wprawione 😀 wszystko intuicyjnie przychodzi ,
 
Ogólnie nie do końca rozumiem, jak to jest. Znalazło mi pare szkół, ale mówią one, że będą bezpłatne na NFZ, jeśli wybiorę ich położną. Ale oni są dość daleko ode mnie, a ja chciałam położną z ośrodka zdrowia 2km ode mnie. W sumie nie powinno mnie to obchodzić, że położna będzie dojeżdżać do mnie 20km zamiast 2km? Czy mi też to coś zmienia (w stylu mniej wizyt czy coś?)
 
Dziewczyny ja coś ostatnio wspominałam że mi lepiej ?;) to dzisiaj mam jakieś apogelum ,jestem zła , sycze do starego cały czas , wszystko mnie irytuje i co ? Znów płacze ,bo moje dziecko dzisiaj w przedszkolu ma baseny a wiem że się boi i ja się boje czy dał sobie radę :D nic nie jestem wstanie zrobić bo wegetuje na łóżku i płacze ,myślę

Jedyne co zrobiłam to na mamabrum była wyprzedaż na matę piankowa więc kupiłam mate i hulajnogę dla Syna :D bo też była na wyprzedaży
 
Pamiętajcie swoje to swoje , na pewno w szpitalu będziecie trochę się bać krępować ale jak pójdziecie do domu dwa dni ubędziecie już wprawione 😀 wszystko intuicyjnie przychodzi ,
Zgodzę się :) ja też w. Pierwszej ciąży kupiłam z Zaufaj Położnej też bo była promka :D i dało mi to coś ale chyba nie za dużo bo ja miałam wrażenie że mialam taki baby Brain że nic mi do głowy nie wchodziło :D ja nawet karmienie piersią chyba wtedy wypadłam z glowy :D wszystko wyszło w praniu
 
Jakieś wizyty w tym tygodniu ?
Chętnie popatrzę na USG waszych bobasów 😍😍😍😍
Ja mam wizytę dopiero w środę za tydzień 🫣🫣🫣 już przebieram nogami !!!
Ja byłam 😃 wszystko w porządku🙌, a martwiłam się, bo dziś obudziłam się o 6 rano z bólem podbrzusza, ale to chyba przez pozycję na prawym boku, bo jak zmieniłam na plecy to mi powoli przeszło... Usłyszałam serduszko ❤️ na echokardiografii (chyba tak to się nazywa). Ma 3,6/11.1/33HZ cm (nie wiem co to znaczy chyba ma 3,1 cm...

Ale mam leżeć jednak i ona najchętniej by mnie potrzymała na L4 jeszcze dłużej 🫤 plus poruszać się jak emerytka bo jestem, zdaniem mojej ginekolog "za predka" 🤪cokolwiek to znaczy 🫣 ( uznała to po tym jak wskoczyłam na wagę i potem ruszyłam na krzesło gin 😜)...
 

Załączniki

  • 20240814_142854.jpg
    20240814_142854.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 70
Ja byłam 😃 wszystko w porządku🙌, a martwiłam się, bo dziś obudziłam się o 6 rano z bólem podbrzusza, ale to chyba przez pozycję na prawym boku, bo jak zmieniłam na plecy to mi powoli przeszło... Usłyszałam serduszko ❤️ na echokardiografii (chyba tak to się nazywa). Ma 3,6/11.1/33HZ cm (nie wiem co to znaczy chyba ma 3,1 cm...

Ale mam leżeć jednak i ona najchętniej by mnie potrzymała na L4 jeszcze dłużej 🫤 plus poruszać się jak emerytka bo jestem, zdaniem mojej ginekolog "za predka" 🤪cokolwiek to znaczy 🫣 ( uznała to po tym jak wskoczyłam na wagę i potem ruszyłam na krzesło gin 😜)...
Piękna dzidzia :) W prawym dolnym rogu zdjęcia masz podaną wartość CRL - to jest "wielkosc" maluszka 🙂
 
reklama
Do góry