reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

Wczoraj byłam na pobraniu krwi w punkcie, gdzie robią też prenatalne i pappe i potwierdzam - duuuużo ludzi. Kobiet w ciąży aż gęsto w poczekalni. 😱
 
reklama
Ja mam wizytę ze dwa tygodnie i wtedy pewnie dostanę z racji wieku. Już mi lekarz o nich wspominał, ale najpierw wizyta za dwa tygodnie kontrolna.
Wtedy też papierową kartę ciąży ma mi założyć, a teraz już założył elektroniczną- u mnie wizyty na lux med, ale prenatalne robi się u nas w szpitalu, więc poza lux medem będę musiała się umówić
 
Jestem po wizycie , dalej nie wierzę wczorajsza beta za mały przyrost i szłam na wizytę z nastawieniem że będzie łyżeczkowanie , a tu dzidziuś z bijącym serduszkiem ❤️❤️❤️
Z rozmiarów 6 tydzień i 4 dni , ale mam się posługiwać terminem 7 tydzień i 2 dzień bo z miesiączki wychodzi 8+1 🙈
Ale wychodzi na ciążę młodsza 10 dni .

Tak się cieszę ❤️

Termin na 16 marca ❤️
Popłakałam się z partnerem ❤️
Dostałam komplet badań i jutro pójdę je zrobić i mam się odrazu umówić na prenatalne dostałam skierowanie.
Bardzo się cieszę , gratuluję ♥️
 
Która bierze acard 150 ? Lekarz kazał mi brać teraz taką dawkę i czytam że taka dawka może powodować wady płodu … hmm nie wiem sama .
 
Ja też z racji pakietu korzystam z ciążowych wizyt na medicover. Póki co jest ok, ale chyba dlatego, że mam poza tym swojego prywatnego lekarza i czuję się bezpiecznie. Tu dostaję skierowania na badania i przynajmniej nie płacę za tyle badań. Chociaż zastanawiam się, jak później z kartą ciąży 🤔 Można mieć podwójną? Boję się przyznać, że mam innego lekarza prowadzącego, bo się ten medicoverowy jeszcze obrazi czy co 🙈

Ja mam dodatnią różyczkę i tak samo się wystraszyłam, że jestem chora właśnie. Ale wyczytałam, że to oznacza, że już przeszłam. Chyba bezobjawowo jakoś, bo nie kojarzę żebym była szczepiona na to.

Ja mam jutro wizytę i nie wiem jak wytrzymam. Stres niesamowity. Czekamy na serduszko 🫣
Można mieć dwie karty i nie mówić jednemu lekarzowi o drugim 😀 ja tak planuje zrobić w medi. Chyba że zapyta to odpowiem że tak, że gdzie jest napisane że nie mogę chodzić do tylu lekarzy ile chce?😅
powiem prywatnemu lekarzowi że chodzę też do medi bo mam tam pakiet, i chce darmową krew, myślę że mało go to będzie obchodzić 😀
 
Można mieć dwie karty i nie mówić jednemu lekarzowi o drugim 😀 ja tak planuje zrobić w medi. Chyba że zapyta to odpowiem że tak, że gdzie jest napisane że nie mogę chodzić do tylu lekarzy ile chce?😅
powiem prywatnemu lekarzowi że chodzę też do medi bo mam tam pakiet, i chce darmową krew, myślę że mało go to będzie obchodzić 😀
akurat weszłam na forum i rzucił mi się w oczy ten wątek - ja prowadzę ciążę prywatnie u lekarza z kliniki oraz z pakietu medycznego w robocie, przy czym dokładnie w połowie ciąży zmieniła nam się firma świadcząca usługi medyczne (było PZU, jest Luxmed). Prowadzący wie, że zaglądam do Luxmedu. Luxmed wie, że prowadzę ciążę gdzie indziej i żadnych problemów☺️W Luxmedzie mam wirtualną kartę ciąży czyli ja jej nie widziałam na oczy ale jest w systemie i same mi się generują jakieś skierowania na badania wynikające z poszczególnych etapów ciąży (typu USG połówkowe czy też teraz wymaz GBS i te pozostałe już do porodu). Także wydaje mi się, że to powszechna praktyka, że jeśli nie trzeba przepłacać to się tego nie robi 😅 i nikt krzywo nie patrzy😉
 
Która bierze acard 150 ? Lekarz kazał mi brać teraz taką dawkę i czytam że taka dawka może powodować wady płodu … hmm nie wiem sama .
A mój gin, że jest w zupełności bezpieczny i mam brac do 32 tygodnia. Na grupie staraczkowej też dziewczyny pisały, że jest bezpieczny. W ulotce acardu pisze, żeby nie stosować w 3 trymestrze.
 
reklama
Jestem po wizycie , dalej nie wierzę wczorajsza beta za mały przyrost i szłam na wizytę z nastawieniem że będzie łyżeczkowanie , a tu dzidziuś z bijącym serduszkiem ❤️❤️❤️
Z rozmiarów 6 tydzień i 4 dni , ale mam się posługiwać terminem 7 tydzień i 2 dzień bo z miesiączki wychodzi 8+1 🙈
Ale wychodzi na ciążę młodsza 10 dni .

Tak się cieszę ❤️

Termin na 16 marca ❤️
Popłakałam się z partnerem ❤️
Dostałam komplet badań i jutro pójdę je zrobić i mam się odrazu umówić na prenatalne dostałam skierowanie.
Gratulacje ! ❤️
 
Do góry