reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

reklama
Nie zawsze można pomóc.
Poczytaj o hospicjach perinatalnych. One pomagają nawet jeśli ich celem nie jest wyleczenie dziecka.
Jako mama wcześniaka powiem Ci, że zdrowa ciąża nie gwarantuje zdrowego dziecka. Mój Synek ma szczęście, że niewiele krzywdy zrobiło mu wcześniactwo ale inne dzieci nie miały tyle szczęścia. Dzieci urodzone w terminie też nie. Nie ma reguły. I nie ma co się bać badań prenatalnych bo często już na usg podczas zwykłej wizyty widać, że coś jest nie tak. Musiałabyś przez całą ciążę nie chodzić do lekarza
 
Też jestem team synek i też dlatego, że wydaje mi się, że chłopcom jest w życiu łatwiej🙈. Ale najważniejsze, żeby było zdrowe❤️. Jak będzie dziewczynka to postaram się, żeby nie otrzymywała komunikatów (jak ja), że dziewczynki są od sprzątania, gotowania i służenia innym.



Ja już upolowałam trochę okazji.🙃 😃
Nie wierzę w przesądy. Staram się nie szaleć, kilka uniwersalnych ciuszków dla niemowlęcia ale głównie mnie powstrzymuje, że nie znam płci i jeszcze nie wiem, co wybiorę i jak wszystko urządzę. Więc najwięcej upolowałam ciuchów ciążowo/karmieniowych z firm obsługujących zwroty. Można naprawdę fajne rzeczy dostać, np kurtki ciążowe nówka za 16 lub 24 zł z Bonprix. Jeszcze taniej niż na Vinted.


Ja układam najwięcej w głowie🤪 myślę, myślę, dodam coś do ulubionych na Vinted a potem mi to kupią 😶a ja zostawiam w ulubionych i dalej myślę czy to jest mi potrzebne i czy szukać czegoś podobnego... 😉
Dodaje na vinted, aby potem pamietac jakie marki mi się podobały. 🙈 Ostatnio babeczka proponowała mi obniżkę, to się tłumaczyłam, że to dopiero 9 tydzień. 😆

Jakie to firmy obsługujące zwroty? 🫢

Nie no, ja poczekam do tego 12 tygodnia a potem wioo. Jeszcze namówię starego, że koniecznie musimy już kupić komodę dziecku, aby mieć to gdzie trzymać. 😆🙈
 
Nie jesteście same a ja tu sama jak palec. I sobie na dziecko zwyczajnie pozwolić nie mogę. I nie byłabym dobrą matką
Ae już jesteś matką , masz w brzuchu dzidziusia i nie jedna sama dała radę …
Ja dalej nie wiem co planujesz w drugim synestrze usunąć dziecko ? A ty myślisz że tak w tydzień ogarniesz zabieg w Czechach czy co ?
Z tego co pisałaś masz mamę i partneraa
 
Ae już jesteś matką , masz w brzuchu dzidziusia i nie jedna sama dała radę …
Ja dalej nie wiem co planujesz w drugim synestrze usunąć dziecko ? A ty myślisz że tak w tydzień ogarniesz zabieg w Czechach czy co ?
Z tego co pisałaś masz mamę i partneraa
Setki kilometrów ode mnie. Nie nie planuje nic w drugim trymestrze. Tylko teraz. W piątek idę na wizytę i się wszystko wyjaśni.
 
Dziewczyny a wolałybyście chlopca🩵 czy dziewczynkę🩷?
Ja bardzo długo czekam na dziecko więc mi to obojętnie ale nie ukrywam że zawsze myśleliśmy o synku i mamy imię😌 Dla dziewczynki zupełnie nie bo nawet nigdy nie myśleliśmy👶
I wierzycie w te chińskie kalendarze poczęcia albo że niby przed owulacją to dziewczynka a po chłopak?😂ja w żadne „zabobony”, czarne koty, bociany nie wierzę 😂😂
Z tą owulacją, to żaden zabobon ;)
 
Dziewczyny a wolałybyście chlopca🩵 czy dziewczynkę🩷?
Ja bardzo długo czekam na dziecko więc mi to obojętnie ale nie ukrywam że zawsze myśleliśmy o synku i mamy imię😌 Dla dziewczynki zupełnie nie bo nawet nigdy nie myśleliśmy👶
I wierzycie w te chińskie kalendarze poczęcia albo że niby przed owulacją to dziewczynka a po chłopak?😂ja w żadne „zabobony”, czarne koty, bociany nie wierzę 😂😂

Oboje z mężem liczymy ciuchutko na chłopca. Ale tak naprawdę po tylu latach starań i niepowodzeń, serio liczy się tylko to oby było zdrowe🤍 Z chińskiego kalendarza wychodzi dziewczynka, z zabobonów to mam mega ochotę na słodkie wieczorami. Ale mam też piękną cerę i włosy więc tu na chłopaka😁 Będzie co ma być, będziemy szczęśliwi tak czy siak.
Dziewczyny czy wy też tak wcześnie padacie wieczorami?😅 Ja normalnie kocham siedzieć po nocach, zazwyczaj zasypialam kolo 1, 2 w nocy a teraz 21 i już komar🤣 + wstawanie o 5.30 rano 🥲
 
Mi też wszystko jedno Bo ( mam wszystkich po równo. )Na obecną chwilę chciała bym by objawy ciążowe odpuściły bo za chwilę 🤮 i kręci mi się w głowie Nie mogę sama nigdzie wyjść bo robi mi się słabo zabawa z dziećmi wygląda teraz tak że oni się bawią a mama leży koło nich na podłodze na pufie lub na kanapie nie Cierpię tego stanu.. w następnym tyg mam wizytę i się dowiem czy bąbelek się pojawił czy jednak koniec z tym złym samopoczuciem. Najchętniej poszła bym już dziś Sprawdzić. Ale wiem że może dalej nic nie będzie widać wiem również Że Źle zniosę Ten okres 2 tyg Czekania ta niepewność mnie Dobija. Bo w głowie już najgorszy scenariusz A objawy sprzeczne z faktami .
 
reklama
Mi też wszystko jedno Bo ( mam wszystkich po równo. )Na obecną chwilę chciała bym by objawy ciążowe odpuściły bo za chwilę 🤮 i kręci mi się w głowie Nie mogę sama nigdzie wyjść bo robi mi się słabo zabawa z dziećmi wygląda teraz tak że oni się bawią a mama leży koło nich na podłodze na pufie lub na kanapie nie Cierpię tego stanu.. w następnym tyg mam wizytę i się dowiem czy bąbelek się pojawił czy jednak koniec z tym złym samopoczuciem. Najchętniej poszła bym już dziś Sprawdzić. Ale wiem że może dalej nic nie będzie widać wiem również Że Źle zniosę Ten okres 2 tyg Czekania ta niepewność mnie Dobija. Bo w głowie już najgorszy scenariusz A objawy sprzeczne z faktami .
Ojj ja też tak właśnie bawię się z synem i mam cholerne wyrzuty sumienia o denerwuje się że nie mogę być w pełni z nim ,bo albo bola mnie ,jelita ,albo wymiotuje albo płacze .. dramat .. nie lubię takich sytuacji jak czegoś nie mogę zrobić a chce :)
 
Do góry