reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2025

reklama
Pisałam wcześniej :)
Jest kilka składowych, w 1szej ciąży nie oszczędzałam się i pracowałam do 27 tug, chciałam jak najdłużej. Miałam stanowisko kierownicze i duża odpowiedzialność, a też dużo chodziłam po zakładzie był trudny czas i nie słuchałam sygnałów z ciała (np ignorowałam bóle w czasie chodzenia po schodach) I skończyło się patologia ciazy, musiałam się do końca mocno oszczędzać, a na chorobowym i tak dużo zdalnie pomagałam w pracy. Po czym krótko po moim porodzie zmienił się zarzad, moja zastępczyni została odsunieta, ostatecznie odeszła. Na moje miejsce dali faceta bez wiedzy i wykształcenia, ale kawaler bezdzietny. Wiedziałam że nie mam do czegoś wracac. Po rodzicielskim wzięłam wychowawczy w nadziei że zajdę w ciążę między czasie bo szukać nowej pracy planując kolejne dziecko nie uśmiechało mi się. Wróciłam teraz w sierpniu i dostałam dużo niższe wynagrodzenie, stanowisko w moim dziale, ale wiadomo nie kierownicze. Więc jestem aktualnie podwładna faceta który mnie wygryzł w dodatku on nie ma na mnie pomysłu, bo jak wrocilam inna koleżanka szła na operacje więc przejęłam jej działkę, ale ona wraca za tydzień i jak usłyszałam co mam robić po jej powrocie to mi sie nóż w kieszeni otwiera.
Praca zdalna nie wchodzi w grę bo u nas się nie chodzi na zdalna, a nawet nie ma pomysłu gdzie będę miała stanowisko pracy za tydzień.
W dodatku korzystniej finansowo wychodzi mi przejście na l4.
A najważniejsze to mam podstawę bo po ciazy spojenie lonowe krzywo mi sie zeszło i cały czas czuje bol gdy źle stanę lub wchodzę po schodach. Na ostatniej kontroli ortopeda mowil że w kolejnej ciszy od początku będę musiała się oszczędzać.
Nie patyczkuj się, idź na zwolnienie. Bądź egoistką w tym wszystkim i dbaj o siebie i dzidzie! 😊🙌🏼
 
Cześć dziewczyny :) byłam na pierwszym usg (z obliczeń wychodzi że to 6 tydzień i 1 dzień) i było widać pęcherzyk ze jest w dobrze ulokowane ale to normalne że jeszcze nie widać serduszka ? Czy prawdopodobnie przesunęła mi się owulacja? Około 2-3 dni przed okresem robiłam test i wtedy wyszedł negatywny, dwa dni po planowanej dacie miesiączki pozytyw :)
Przepraszam ale jest to moja 3 ciąża, dwie poprzednie straciłam a w UK lekarze do dramat. I nie daje mi to spokoju ❤️
Na 6+1 już powinno być serduszko. 2 dni wcześniej jeszcze może nie być. Także albo przesunęła się owulacja albo lekarz ma trochę gorszy sprzęt i jeszcze nie widział malutkiego serduszka. Skoro nic innego nie wzbudziło u lekarza podejrzeń to pozostaje czekać na serduszko do kolejnego usg i zgodnie z prawdą powtarzać sobie, że na ten moment nie ma żadnego powodu do niepokoju. 😀
 
Na 6+1 już powinno być serduszko. 2 dni wcześniej jeszcze może nie być. Także albo przesunęła się owulacja albo lekarz ma trochę gorszy sprzęt i jeszcze nie widział malutkiego serduszka. Skoro nic innego nie wzbudziło u lekarza podejrzeń to pozostaje czekać na serduszko do kolejnego usg i zgodnie z prawdą powtarzać sobie, że na ten moment nie ma żadnego powodu do niepokoju. 😀
Dziękuję ❤️ to jest tak stresujące że przy poprzednich nie udało mi się dotrwać do usg i od ostatniego pozytywu minęło ponad 2 lata (miałam bardzo dużo stresu). Oczywiście teraz staram się nie stresować ❤️
 
Cześć 🤗 dołączę do Was, mam termin 24 maja.
Moja 2-ga ciąża, z pierwszej mamy 3.5 letniego syna. Jeszcze nie byłam na USG.

Kilka razy wchodziłam na forum ale nie pojawiały mi się ani kwietniowe ani majowe mamy 🤔 a teraz wchodzę i nagle 75 stron 😅😅
Podczas pierwszej ciąży też byłam na forum, nasz prywatny wątek listopadoweczek dobija teraz do 12 000 stron !! 🙈🙈
 
reklama
Już po. Pęcherzyk w macicy, wielkość odpowiada 5t2d. Wg miesiączki powinien być 6 tydzień,ale owulację miałam w 24dniu cyklu więc jest ok. Tylko czy nie powinno już czegoś widać w pęcherzyku na tym etapie? Mam zrobić jutro i w czwartek bete
U mnie w 5+1 był sam pęcherzyk, w 5+4 z żółtkowym, a w 6+1 zarodek z serduszkiem
 
Do góry