reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2024

U nas potwierdziła, że dziewczynka (Hania) tydzień 18+2, coś powoli czuje, ale to takie delikatne :)
Wizytę mamy na 5 października, teraz do zrobienia morfologia, badanie ogólne moczu i zleciła elektrolity.
Mam wyniki z HPV i wykryto HPV 42 i HPV 54, napisała mi gin, że nie zagraża to ciąży i że to infekcja wirusem HPV, tego wyniku najbardziej się bałam, ale jest dobrze.
Wczoraj zaczęłam myśleć o tym co potrzebujemy dla dzidzi, to nasze pierwsze po 2 nieudanych próbach i tak rozglądam się za jakaś listą wykrawkową ;)
A powiedźcie mi czy wiecie jak jest z tą położną środowiskową, którą trzeba mieć? Gdzie jej szuka? Przychodnia?
 
reklama
U nas potwierdziła, że dziewczynka (Hania) tydzień 18+2, coś powoli czuje, ale to takie delikatne :)
Wizytę mamy na 5 października, teraz do zrobienia morfologia, badanie ogólne moczu i zleciła elektrolity.
Mam wyniki z HPV i wykryto HPV 42 i HPV 54, napisała mi gin, że nie zagraża to ciąży i że to infekcja wirusem HPV, tego wyniku najbardziej się bałam, ale jest dobrze.
Wczoraj zaczęłam myśleć o tym co potrzebujemy dla dzidzi, to nasze pierwsze po 2 nieudanych próbach i tak rozglądam się za jakaś listą wykrawkową ;)
A powiedźcie mi czy wiecie jak jest z tą położną środowiskową, którą trzeba mieć? Gdzie jej szuka? Przychodnia?
chyba nie trzeba położnej, ale ja polecę. My mieliśmy położna co przychodziła do nas do domu w ramach NFZ. Po porodzie przyszła też zobaczyć Maluszka, pomoc, przypomnieć co i jak z pielęgnacją. Było swobodniej, bo ja znaliśmy. Dodatkowo za drobną opłatą zdjęła mi szwy po CC i nie musiałam nigdzie jeździć. Chyba że wolicie szkole rodzenia, to te Panie też później przychodzą chyba.
Co do list wyprawowych nie pomogę, bo dużo tego... ale takie błędy swoje i innych wskażę nie bierz body zapinanych na plecach (dziecko leży głównie na plecach i może mu być niewygodnie), nie kupuj za dużo kompletów (ile to dużo nie wiem🫣), lepiej dokupić to co się sprawdza, jak już będzie Maluch. U nas pieluch tetrowych nigdy nie było dość, syn dużo ulewał. My zaczynaliśmy od rozmiaru 56, syn 4 kg i 57 cm i na początek były ok, bo były luźne (nie miałam serca go ubierać w ciuszki na styk). Polecam dopasowanie fotelika do auta w jakimś sklepie (w dużych miastach są takie usługi nie wiem jak w małych). Super sprawdzają się foteliki obrotowe, ale do naszego auta żaden się nie nadawał. I polecam fotelik na bazę ISOFIX. A i ciuszki dla takich Maluchów praktycznie się nie niszczą, my dostaliśmy dużo używanych od rodziny, znajomych i jeśli ktoś Wam proponuje oddać to polecam. Niektóre rzeczy dziecko założy raz, więc lepiej wydać na obiad dla siebie, jak będzie ciężej po porodzie😏
 
U nas potwierdziła, że dziewczynka (Hania) tydzień 18+2, coś powoli czuje, ale to takie delikatne :)
Wizytę mamy na 5 października, teraz do zrobienia morfologia, badanie ogólne moczu i zleciła elektrolity.
Mam wyniki z HPV i wykryto HPV 42 i HPV 54, napisała mi gin, że nie zagraża to ciąży i że to infekcja wirusem HPV, tego wyniku najbardziej się bałam, ale jest dobrze.
Wczoraj zaczęłam myśleć o tym co potrzebujemy dla dzidzi, to nasze pierwsze po 2 nieudanych próbach i tak rozglądam się za jakaś listą wykrawkową ;)
A powiedźcie mi czy wiecie jak jest z tą położną środowiskową, którą trzeba mieć? Gdzie jej szuka? Przychodnia?
Gratulacje!
A bedziesz chodzic na szkole rodzenia? Ja mialam polozna srodowiskowa wlasnie ze szkoly rodzenia. Ewentualnie wlasnie przychodnia.

Wyprawka - ja sama robilam z jakiegos zeszytu „Oh mama” ktory dostalam w prezencie,
Czy innego zeszytu zakupionego na pmiatke ciazy (zdjecia tam wklejalam i zapisywalam jak sie czuje itp i tam wlasnie byla fajna lista rzeczy do kupienia).

To ja jestem 18+3 ale to moja druga ciaza wiec juz jakis czas czuje kopniaczki.

Zdrowka!
 
U nas potwierdziła, że dziewczynka (Hania) tydzień 18+2, coś powoli czuje, ale to takie delikatne :)
Wizytę mamy na 5 października, teraz do zrobienia morfologia, badanie ogólne moczu i zleciła elektrolity.
Mam wyniki z HPV i wykryto HPV 42 i HPV 54, napisała mi gin, że nie zagraża to ciąży i że to infekcja wirusem HPV, tego wyniku najbardziej się bałam, ale jest dobrze.
Wczoraj zaczęłam myśleć o tym co potrzebujemy dla dzidzi, to nasze pierwsze po 2 nieudanych próbach i tak rozglądam się za jakaś listą wykrawkową ;)
A powiedźcie mi czy wiecie jak jest z tą położną środowiskową, którą trzeba mieć? Gdzie jej szuka? Przychodnia?
Najpierw zorientuj się w twojej okolicy która jest miła itd bo to ważne . Przy pierwszym miałam bube:( modliłam się żeby szybko poszła przy drugim już sprawdziłam ale terminy do niej takie że musiałam już 6 tyg wybrać ją na pacjent gov . Bo masz zakładkę że możesz tam wpisać położną wtedy ona dostaje deklarację automatycznie. I wysła zbędne papiery drogą meilową.
 
I małego już czuję w sumie to już druga ciąża mimo że mam łożysko na przedniej ścianie. To jak rękę położę to jest bum przez skórę już czuć na dłoni:) za chwilę połowa i trzeba myśleć pozytywnie.
 
Najpierw zorientuj się w twojej okolicy która jest miła itd bo to ważne . Przy pierwszym miałam bube:( modliłam się żeby szybko poszła przy drugim już sprawdziłam ale terminy do niej takie że musiałam już 6 tyg wybrać ją na pacjent gov . Bo masz zakładkę że możesz tam wpisać położną wtedy ona dostaje deklarację automatycznie. I wysła zbędne papiery drogą meilową.
Hej,
Dzięki za podpowiedź, weszłam na konto pacjenta i tam mam przypisanego lekarza, pielęgniarkę i położną, ale kompletnie nie wiem kto to jest, podpytam i się dowiem może czegoś.
Chciałabym mieć dobrą, tak jak piszesz można trafić na bubę :)
Ale chcemy się jutro wybrać do Wrocława zeknąć na wózki, mówią że jeszcze czas, ale jest akurat akcja w bobowózki, mają targi. Macie jakieś opinie może w tym temacie?
 
Czesc dziewczyny,
u mnie termin na koniec lutego 25.02/27.02
obecnie jestem w koncowce 19 tygodnia
jestem swiezo po amnio, mialam we wtorek
dzisiaj czuje jakby klucie jajnika glownie z lewej strony
nie wiem juz czy to powiazane z amnio czy cos niezaleznego - czy ktoras miala podobnie?

Jutro mam wizyte kontrolna u gina to posprawdzamy
 
Czesc dziewczyny,
u mnie termin na koniec lutego 25.02/27.02
obecnie jestem w koncowce 19 tygodnia
jestem swiezo po amnio, mialam we wtorek
dzisiaj czuje jakby klucie jajnika glownie z lewej strony
nie wiem juz czy to powiazane z amnio czy cos niezaleznego - czy ktoras miala podobnie?

Jutro mam wizyte kontrolna u gina to posprawdzamy
po amniopunkcji miałam częste bóle brzucha, ale brałam nospe 3x1 i duphaston 3x1, dużo odpoczywałam i wszystko było ok, wynik również ;)
 
reklama
Do góry