reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2024

Wiecie coś czy można iść do dwóch róznych ginekologów na wizytę na NFZ?
Jestem umówiona na piątek do mojego lekarza, ale on taki jest średni. Nie wiedział co oznaczają mutację jakie mam, musiałam mu je tłumaczyć. Ale chodzę do niego od zawsze i on pracuje w szpitalu gdzie jest 2 stopień ref. Natomiast udało mi się dostać do fajnej lekarki, bo zwolnił się termin na czwartek na NFZ. Ona dużo bardziej jest zorientowana i bardziej zna się na patologi ciąży. Pracuje za to w szpitalu, gdzie jest tylko 1 stop. ref. Chciałam iść do tej babki i teraz nie wiem jak postąpić z tą wizytą u lekarza w piątek. Czy mam mu powiedzieć, że zmieniam lekarza? Czy tylko odwołać wizytę i się nie tłumaczyć? U tej babki jeszcze nie byłam więc nie wiem jakie ona ma podejście do badań, zwolnień itd. A ten lekarz z piątku od jakiegoś czasu chce mnie wysłać na L4. teraz nie wiem co robić....
Najchętniej poszłabym i w czwartek i w piątek i później zdecydowała u którego lekarza prowadzić ciążę, ale nie wiem czy nie będę miała przez to jakiś problemów z NFZ, że dwie wizyty u dwóch różnych ginekologów dzień po dniu...
Właśnie też miałam ostatnio ten dylemat i nie znalazłam nigdzie odpowiedzi.
 
reklama
Wiecie coś czy można iść do dwóch róznych ginekologów na wizytę na NFZ?
Jestem umówiona na piątek do mojego lekarza, ale on taki jest średni. Nie wiedział co oznaczają mutację jakie mam, musiałam mu je tłumaczyć. Ale chodzę do niego od zawsze i on pracuje w szpitalu gdzie jest 2 stopień ref. Natomiast udało mi się dostać do fajnej lekarki, bo zwolnił się termin na czwartek na NFZ. Ona dużo bardziej jest zorientowana i bardziej zna się na patologi ciąży. Pracuje za to w szpitalu, gdzie jest tylko 1 stop. ref. Chciałam iść do tej babki i teraz nie wiem jak postąpić z tą wizytą u lekarza w piątek. Czy mam mu powiedzieć, że zmieniam lekarza? Czy tylko odwołać wizytę i się nie tłumaczyć? U tej babki jeszcze nie byłam więc nie wiem jakie ona ma podejście do badań, zwolnień itd. A ten lekarz z piątku od jakiegoś czasu chce mnie wysłać na L4. teraz nie wiem co robić....
Najchętniej poszłabym i w czwartek i w piątek i później zdecydowała u którego lekarza prowadzić ciążę, ale nie wiem czy nie będę miała przez to jakiś problemów z NFZ, że dwie wizyty u dwóch różnych ginekologów dzień po dniu...
Możesz iść i po wizytach wybierzesz do którego się zapisać dalej. Pewnie dadzą Ci badania tu i tu ale wtedy zrób u tego co wybierzesz i umów się na następną wizytę i juz .. niewiem tylko jak że zwolnieniem
 
Aaa ratunku dziewczyny co na nudności, zgage i mdłości

Coś co zadziała?
Do apteki podejść?
Woda z cytryną nie działa. Imbir gorzej. Herbata też nic.

Od 3 dni jestem bez życia i się śmieje bo 6+3.
Skonczony 6 tydzień i nagle mdłości nie z tej ziemi...

Nie ważne co zjem mam straszna zgage. 🙈
ja opaski sobie kupiłam sea band jest lepiej bo nie czuje w przełyku tylko w zaladku mdli. Są też takie gumy do żucia dla kobiet w ciąży właśnie na mdłości też chciałam kupić, ale nie mieli u mnie w aptece.. Ja cały czas popijam wodę lekko gazowana
 
Gratuluję bliźniakow! Cudne wieści! ❤️🥰
My planowaliśmy transfer dwóch zarodków, gdyby doszło do IVF. Nie miałabym nic przeciwko bliźniakom. Ale na poprzedniej wizycie pani doktor stwierdziła, że jest jeden. I też dobrze. Grunt, żeby był zdrowy.

Względem OM kropek jest jakieś 4/5 dni do tyłu. U nas to wgl śmiesznie, bo między jednym poligonem męża, a drugim jego wyjazdem mieliśmy dokładnie jeden dzień razem i dokładnie jeden "strzał" 🤣 Dzień przed terminem owu wg aplikacji. Jakiego trzeba mieć farta, żeby po 4 latach starań trafić przy jednym podejściu 🙈😅

Czy którejś z Was też tak waga leci w dół? Niecałe 3 tygodnie i -4kg. A przy ilości słodkiego jedzenia, owoców, drożdżówek, które pochłaniam powinnam już przypominać kulę 🙈
 
ja opaski sobie kupiłam sea band jest lepiej bo nie czuje w przełyku tylko w zaladku mdli. Są też takie gumy do żucia dla kobiet w ciąży właśnie na mdłości też chciałam kupić, ale nie mieli u mnie w aptece.. Ja cały czas popijam wodę lekko gazowana
Czytałam o tych gumach. One są imbirowe. Mi po imbirze gorzej 🤣

Boję się że będę musiała iść po leki na te nudności.

Bo dupka czy kwas foliowy muszę czekać aż mam pewność że nie zwrócę...
 
Gratuluję bliźniakow! Cudne wieści! ❤️🥰
My planowaliśmy transfer dwóch zarodków, gdyby doszło do IVF. Nie miałabym nic przeciwko bliźniakom. Ale na poprzedniej wizycie pani doktor stwierdziła, że jest jeden. I też dobrze. Grunt, żeby był zdrowy.

Względem OM kropek jest jakieś 4/5 dni do tyłu. U nas to wgl śmiesznie, bo między jednym poligonem męża, a drugim jego wyjazdem mieliśmy dokładnie jeden dzień razem i dokładnie jeden "strzał" 🤣 Dzień przed terminem owu wg aplikacji. Jakiego trzeba mieć farta, żeby po 4 latach starań trafić przy jednym podejściu 🙈😅

Czy którejś z Was też tak waga leci w dół? Niecałe 3 tygodnie i -4kg. A przy ilości słodkiego jedzenia, owoców, drożdżówek, które pochłaniam powinnam już przypominać kulę 🙈
Coś Ty ja to tyje od powietrza to tylko pozazdrościć 😂 dobry metabolizm
 
reklama
Ja mam podobnie :p
Mam wzdęty brzuch i zatrzymała mi się woda w organizmie i wyglądam jak w 6 miesiącu ciąży :p
Mi się już chyba trochę organizm oswaja, bo miałam tak na początku jak się dowiedziałam o ciąży. Poprostu spuchlam okropnie, grubasny brzuch i czułam jakby balon.. teraz troszkę lepiej uf. Ale też muszę uważać z jedzeniem, bo łatwo mi idzie na plus
 
Do góry