reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2024

Cześć Dziewczyny 🙂 Mogę się chyba już nieśmiało przywitać, chociaż dopiero wczoraj ujrzałam || kreseczki 🙂 Kalendarz ciąży pokazuję datę 21.02. Postaram się chociaż trochę nadrobić wątek 😀 W którym tyg najlepiej udać się do lekarza?

Cześć wszystkim,
Chyba też mogę do was dołączyć. Dzisiaj zrobiłam drugi test i jest on zdecydowanie pozytywny. Nie uda mi się całego wątku przeczytać. Po krótce mam córeczkę, która we wrześniu skończy 2 lata. Aplikacja podaje termin 18 luty. Na pierwszą wizytę zapisałam się 5 lipca i myślę że wtedy już powinno być widoczne wszystko co bym chciała zobaczyć.

Cześć:)
Przywitam się nieśmiało ;)
Aplikacja pokazuje termin na 14.02. Test zrobiłam 2 dni temu i wyszły dwie mocne kreski zanim zdążyłam umyć ręce, także żyję nadzieją, że tym razem dzidzia jest silna i będzie się trzymała do 40 tygodnia.
Jestem po 2 poronieniach, więc strach cały czas jest, ale jestem pozytywnie nastawiona.
Witam Was wszystkie 💚
Witajcie dziewczyny! Bardzo się cieszę, że nasze grono się powiększa 😊 rozgośćcie się tu 😁🌷
 
reklama
Hej. Nie ukrywam ze podczytuje was od jakiegoś czasu🙈 moj termin to 29.01 ale myśle ze moze sie przeciągnąć, czy mogę dołączyć? Aktualnie mało gdzie sie udzielam bo pracuje w delegacji i mam dość sporo pracy i żyje tak naprawdę na dwa domy. W dodatku u nas wieczne remonty tak ze życie goni. Mam 26 lat i jestem z woj. Kujawsko- pomorskiego. Byłam juz dwa razy u ginekologa na pierwszym usg tylko pęcherzyk na drugim juz zarodek🥰. Jest to moja pierwsza ciąża wyśniona, wymarzona. Chłopa musiałam przekonywać jakis czas bo sie biedny rękami i nogami bronił😂 teraz jest przeszczęśliwy i chce całemu światu głosić ta nowine i mówi już ze zaraz następne🙄 ja podchodzę bardzo ostrożnie do tematu bo zdążyłam sie oczytać różnych historii i na początku nie potrafiłam sie w ogóle cieszyć. Dopiero jak okazało sie ze jest zarodek we właściwym miejscu to jakoś odetchnęłam. Czuje sie dobrze po za Mdłościami nic więcej mi nie dolega. Mam umówione badania prenatalne na 17 lipca. Planuje pracować do końca lipca jak sie uda. Co do imion to moj chłopak mówi ze bedzie Tymek, a ja jakoś nie jestem przekonana😅. Mi sie podoba Aleksander chociaż w glebi serca bardzo chciałabym dziewczynkę, ale co do imion damskich to mi sie zmienia. Chodzę do ginekologa na NFZ bo znalazłam naprawdę fajnego do którego chodziłam przed ciążą. Nam sie udało w 1 cyklu starań, ale wspomagałam sie luteina dopochwowa i byłam świeżo po histeroskopii. Wcześniej chodziłam prywatnie ale powiem ze roznicy nie widze 🤔. Jest co prawda starszy i specyficzny ale siedzę u niego naprawdę długo i odpowiada na kazde moje pytanie, podchodzi do każdego bardzo indywidualnie. Jeżeli cos byłoby nie tak jestem w stanie zmienić lekarza, ale nawet nie wiem zbytnio do kogo🤔 jeden fajny lekarz którego miałam okazje poznać nie prowadzi ciąż. Reszta z polecenia ale czytając opinie sa rożne, wiec póki co zostaje przy swoim. Mam nadzieje ze jakoś przyjemnie zleci nam ten czas i wszystkie będziemy cieszyć sie różowiutkimi bobaskami😍
 
Cześć dziewczyny, wracam do Was zapytaniem. Jestem ogólnie z Warszawy, z okresu mam wyliczone że 4 tydzień ciąży, udało mi się zapisać do giną już w ta środę co będzie do szpitala Bielańskiego, na potwierdzenie, chociaż nie wiadomo czy będzie już coś tam widać. Mam trochę ciężkie warunki pracy, pracuje na magazynie gdzie warunki w lato gdzie na zewnątrz jest 30 stopni, to u nas robi się prawie tyle samo, taki piekarnik co nagrzewa się. Jest to praca przy komputerze, przy laserach grawerujacych, pracuje przy grawerowaniu w gumie, duzo pyłu który czasem muszę wdychać, do tego podczas grawerowania laminatów tez potrafi mocno śmierdzieć, przy takiej temp ciężko żeby co gdzieś wywietrzało. Jestem trochę przestraszona, bo będzie to moje 1 dziecko i chciałabym zrobić co w mojej mocy żeby było zdrowe. Tym bardziej ze mam starsza siostra z dzieckiem z autyzmem, gdzie ten autyzm jest bardzo ciezki i ciężko było mi się zdecydować na dziecko patrząc na to co przechodzi moja siostra, mam dużo myśli w głowie i strachu, okropne nerwy. Jak jest u Was ? Czy poszłyście od razu na zwolnienie ?
Kurczę nie są to dobre warunki pracy dla ciąży. Wg mnie powinnaś na pierwszej wizycie poinformować o tym lekarza i zmykać na zwolnienie czym prędzej.
Ja pracuje w korpo, w większości zdalnie (biuro raz na 1-2 tyg), także zamierzam pracować póki dam radę czyli do ok 6-7 mc, ale to zupełnie inne warunki pracy w porównaniu z Twoimi 🙈
 
Hej. Nie ukrywam ze podczytuje was od jakiegoś czasu🙈 moj termin to 29.01 ale myśle ze moze sie przeciągnąć, czy mogę dołączyć? Aktualnie mało gdzie sie udzielam bo pracuje w delegacji i mam dość sporo pracy i żyje tak naprawdę na dwa domy. W dodatku u nas wieczne remonty tak ze życie goni. Mam 26 lat i jestem z woj. Kujawsko- pomorskiego. Byłam juz dwa razy u ginekologa na pierwszym usg tylko pęcherzyk na drugim juz zarodek🥰. Jest to moja pierwsza ciąża wyśniona, wymarzona. Chłopa musiałam przekonywać jakis czas bo sie biedny rękami i nogami bronił😂 teraz jest przeszczęśliwy i chce całemu światu głosić ta nowine i mówi już ze zaraz następne🙄 ja podchodzę bardzo ostrożnie do tematu bo zdążyłam sie oczytać różnych historii i na początku nie potrafiłam sie w ogóle cieszyć. Dopiero jak okazało sie ze jest zarodek we właściwym miejscu to jakoś odetchnęłam. Czuje sie dobrze po za Mdłościami nic więcej mi nie dolega. Mam umówione badania prenatalne na 17 lipca. Planuje pracować do końca lipca jak sie uda. Co do imion to moj chłopak mówi ze bedzie Tymek, a ja jakoś nie jestem przekonana😅. Mi sie podoba Aleksander chociaż w glebi serca bardzo chciałabym dziewczynkę, ale co do imion damskich to mi sie zmienia. Chodzę do ginekologa na NFZ bo znalazłam naprawdę fajnego do którego chodziłam przed ciążą. Nam sie udało w 1 cyklu starań, ale wspomagałam sie luteina dopochwowa i byłam świeżo po histeroskopii. Wcześniej chodziłam prywatnie ale powiem ze roznicy nie widze 🤔. Jest co prawda starszy i specyficzny ale siedzę u niego naprawdę długo i odpowiada na kazde moje pytanie, podchodzi do każdego bardzo indywidualnie. Jeżeli cos byłoby nie tak jestem w stanie zmienić lekarza, ale nawet nie wiem zbytnio do kogo🤔 jeden fajny lekarz którego miałam okazje poznać nie prowadzi ciąż. Reszta z polecenia ale czytając opinie sa rożne, wiec póki co zostaje przy swoim. Mam nadzieje ze jakoś przyjemnie zleci nam ten czas i wszystkie będziemy cieszyć sie różowiutkimi bobaskami😍
Witaj i dołączaj do nas śmiało! 😊 ale dziś wysyp nowych lutowych mamuś ❤️
 
Hej, ale natworzyłyście 😱 pomału nadrabiam. U mnie wszystko dobrze, prócz wystającego lekko brzuszka nie czuje żadnych objawów, będzie chłop jak nic 😅

Dziewczyny byl temat tutaj co mozna na gardlo i przeziebienie wrazie co w ciąży. Nie dokopie się juz do tego. Powiecie co stosowałyście (cos gardlo mnie zaczyna) mam *spam* jakis w domu, a jakis spray cos ? Lub cokolwiek innego

Hej :) dziewczyny polecały tantum verde, ja dzwoniłam wtedy na teleporade i gin przepisał mi jakieś tabletki do ssania na receptę. Kolejnego dnia było już ok więc nie kupowałam, mówił że można rutinoscorbin, calcium, paracetamol razie gorączki
 
reklama
A może któraś z Was też ma takie ambitne plany jak ja, żeby czas ciąży wykorzystać na przebranżowienie się? 🤔 Mam dosyć handlu, chciałabym zrobić jakiś kurs, myślę o kadrach i płacach, generalnie coś biurowego. Najlepiej chyba czułabym się właśnie za biurkiem 😄😄 Jestem graczem, więc komputery i programy nie są mi straszne 😄😄
Ja na pewno nie, dobrze mi w mojej pracy, stabilnie i wygodnie 😄 dlatego też polecam prace w korpo czy w generalnie taka komputerową jeśli się to lubi 😊
 
Do góry