reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Pola i gdzie kupił te muszle laktacyjne? W aptece?
Ja pamiętam, że był z tym meksyk u mnie, ale wtedy nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. teraz myślę, by się wczesniej zaopatrzyć.

Katka, kupił w sklepie dzieciowym, ktory mamy pod nosem ale mozna je tez dostac w aptekach.

Dziewczyny chyba odszedl mi czop. To byl taki z 5cm glut zolto przezroczysty i ze dwa male kawalki. Zastanawiam się czy to moglyby być pozostałości nasienia?

Teraz skad mam wiedzieć czy to to? Mam lekkie bóle w dole i siedzę na piłce od jakiegoś czasu.
Humor mi sie poprawił gdyby to byl czop to chociaż jakiś konkretny znak.

Czyli cos sie zaczyna dziać :) choc tak naprawde to jeszcze nie jest oznaka porodu a co najwyżej zbliżającego sie porodu.

Katka u mnie można je dostać w każdej aptece. Ale Szymkowi się nie spodobały, a wypróbowalam dwa rodzaje.

Pola ja po pierwszym spacerze?

Tusiaczku, chyba pomylilas muszle laktacyjne z osłonkami na piersi (kapturkami). Muszle sie zakłada miedzy brodawki a stanik, aby bielizna i ubrania nie obcieraly obolalych brodawek.

Pierwszy spacerek super! Malutek spał cały czas :) dzis tez idziemy ale późnym popołudniem gdy zrobi sie chłodniej.

Wczoraj miała byc planowa kąpiel ale oboje z mezem byliśmy juz tak zmęczeni ze sobie darowalismy. Dzis juz wiec obowiązkowo. Ja oczywiscie i tak juz mam wyrzuty sumienia. Jak to ja.

Kur**** zaraz mnie cos strzeli. Jakis baran (sąsiad nade mną) od godziny non stop wierci wiertarą! Pajac jeden. Akurat wtedy gdy moje dziecko śpi. Ale co najlepsze to Tymek cały czas spał z raczkami podniesionymi do gory (czyli chyba mu dobrze?) i dopiero teraz zaczął kwilic.
 
reklama
Cześć dziewczyny, ale się dzisiaj kiepsko czuję :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Boli mnie brzuszek tak jak przy okresie. Nie jest to stały ból, tylko co parenaście minut po około minuty.
Mam nadzieję, ze nie jest to poczatek porodu. Julcia musi poczekac chociaz do poniedziałku, wówczas zaczynamy 38 tydzień :-):-):-):-)
 
małgorzatka super że wracacie do domu, nie ukrywam że jestem ciekawa jak Twoja córcia zareagowała na rodzeństwo? i jak się czujesz ?
elifit a nie mogliby Cię wypisać na weekend? a synek nie chce z Tobą zostać w szpitalu? ja się strasznie boję rozłąki z małą, ona taka za mną się zrobiła, jeszcze miesiąc temu jej tłumaczyłam że mama pojedzie do szpitala po dziudziusia i takie tam, ale przestałam, bo czuję że jak wychodząc we wtorek do szpitala powiem jej że "jadę po braciszka" i zniknę na parę dni tak będzie zła na niego, co prawda masz jednak "dużo" starsze dziecko więcej rozumie
angelika2014 zdrówka dla Franusia
Pola pierwsze słyszę o muszlach laktacyjnych, dobrze wiedzieć że istnieje takie "cudo" , ja używałam tylko osłonek na piersi tych malutkich ale to do karmienia, teraz w razie konieczności też wyślę mojego po to skoro tak pomaga
 
dobra, to zmienię troche temat:
kiedy zamierzacie chrzcić dzieci? (o ile w ogóle będziecie to robić, bo każdy sobie sam decyduje).
 
Katka, Pola fakt rozpędziłam się. WspominałAm o moim poporodowym żelku? :sly:
To super ze spacer udany, my mamy w planach na jutro, ale też tak myślę że dopiero ok 18.

Agaa mnie to wygląda jakby się coś zaczynało. Obserwuj czy przerwy między skurczami się zmniejszają. I nie przejmuj się aż tak, mój Malutek też nie dotrwał do 38 tygodnia ;)

Mój mąż jest Mistrzu, zabrał mi klucze od piwnicy a ja mam ochotę na ziemniaki. No i foch, wróci o 17 to sam będzie gotowac. Chyba zarazilam się od Szymka bo coś marudna jestem dzisiaj
 
Pola, a czy Ty stosujesz wkładki laktacyjne? mam tak podrażnione brodawki, że już nie mam pomysłu jak sobie z nimi radzić... pokarm mi kapie, a jak wsadzam sobie wkładkę, czuje się tak, jakbym miała tam papier ścierny :cool:


mały dostał pleśniawek - obawiam się, że dziadostwo nie będzie chciało zejść :/ pewnie za rzadko gotowałam smoki - na szybko spłukuję wrzątkiem :tak: poza tym nie zawsze myłam cyca przed podaniem...


sokoja - my ochrzcimy jakoś w październiku
 
Makota, stosowalam wkładki ale przestałam. Za bardzo mnie podraznialy a poza tym przy poranionych brodawkach najwazniejsze jest wietrzenie. Dlatego wlasnie kupiłam te muszle bo maja otworki wentylacyjne i nie trzeba cały czas latać z wywalonymi na wierzchu cyckami... Niestety trzeba uważać przy schylaniu... Mnie juz kilka razy zalało mlekiem ktore sie tam zebrało. Wczoraj na spacerze tez miałam przeciek i maz musiał mnie zasłaniać :) a dzis zalałam kolyske Tymka i nawet samego Tymka :)
 
reklama
Elifit zobaczysz że sie skończy sn. A czemu dr powiedział ze może sie coś rozwinie przez weekend jak nawet małego rozwarcia nie ma? T.j. tak chce dac ci szanse czy sa podstawy?

Rozwarcie to się moment może zrobić jak bóle przyjdą. Cos tam się pisze ns ktg ale rzadkie jeszcze.
Śmieje się do męża że on mnie w windzie przygotuje do porodu.
Na razie pospałam a potem będę łazic po schodach.
Magdalenka nie mogą oxy na zamkniętą szyjke bo peknać mogłabym. Masaż też nic nie da bez choćby cm rozwarcia.
Nie wypuszczą mnie do domu raczej. Wyjdę stąd z Zuzią tylko nie wiem kiedy.

Makota do lekarza po maść na plesniawki bo to one ci mogą brodawki ranić i się nie wygoja piersi.
Pola ładna waga już brawo :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry