reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Jagodka z tego co sie orientuje to tu nie wazne w ktorym miesiacu ciazy jestes.Nie ma prawa cie zwolnic,
Tak bylo z szefem mojego meza, przyszla do nich dziewczyna,byla juz w ciazy on on o tym nie wiedzial i ja zwolnil bo
sie nie sprawdzila, sprawa skonczyla sie w sadzie i ona wygrala.Wiec wydaje mi sie ze tu sa inne przepisy
choc nie jestem pewna w 100%.


Tak dalej chodze do tej lekarki,i chyba zaczynam zalowac ze zmienilam mojego gin z pierwszej ciazy na nia,
nie wiem czy on by mnie na nowo przyjal, a innego nie ma, musialabym dojezdzac ok 50 km.........
Dala mi tylko zaswiadczenie o ciazy i ze nie moge dzwigac i tyle, ale czasem tak nie idzie,oczywiscie
nie podnosze zadnych mieszanek 25kg tylko np blache na ktorej sa juz bulki itd, najgorsze jest te ciagle stanie.


I wiecie co jeszcze,jak chce badanie genetyczne to musze jechac do innego miasta i zaplacic 140euro,
ona oczywiscie zbada przeziernosc karkowa itd ale tam bedzie wiecej badan i bardziej wiarygodne. ??????
Dziwi mnie to bo moj stary gin zrobil mi bez problemu i nigdzie nie probowal wysylac bym jeszcze kase tracila,
i to mnie zastanawia bo teraz mam u niej wizyte na 2 stycznia a to bedzie juz przeciez 14 tydzien........
Chyba zadzwonie do tego starego i zapytam czy moge wrocic.To chyba najlepsze wyjscie teraz.


Hobbit przykro mi ze stracilas synka.Teraz napewno sie wszystko ulozy pozytywnie i bedziesz tulic malenstwo.


Madziorka glowa do gory,moj tez czesto walil fochy o byle co albo nawet nie wiedzialam o co tak jak ty teraz.
Potrafilismy sie nawet przez tydzien nie odzywac i unikalismy sie we wlasnym mieszkaniu.
Teraz od dluzszego czasu jest ok, bo wkoncu nauczyl sie rozmawiac.
Jak tylko bedziecie sami to przycisnij go ,,do muru,, i powiedz co ci na sercu lezy.
 
reklama
Jagodka z tego co sie orientuje to tu nie wazne w ktorym miesiacu ciazy jestes.Nie ma prawa cie zwolnic,
Tak bylo z szefem mojego meza, przyszla do nich dziewczyna,byla juz w ciazy on on o tym nie wiedzial i ja zwolnil bo
sie nie sprawdzila, sprawa skonczyla sie w sadzie i ona wygrala.Wiec wydaje mi sie ze tu sa inne przepisy
choc nie jestem pewna w 100%.


Tak dalej chodze do tej lekarki,i chyba zaczynam zalowac ze zmienilam mojego gin z pierwszej ciazy na nia,
nie wiem czy on by mnie na nowo przyjal, a innego nie ma, musialabym dojezdzac ok 50 km.........
Dala mi tylko zaswiadczenie o ciazy i ze nie moge dzwigac i tyle, ale czasem tak nie idzie,oczywiscie
nie podnosze zadnych mieszanek 25kg tylko np blache na ktorej sa juz bulki itd, najgorsze jest te ciagle stanie.


I wiecie co jeszcze,jak chce badanie genetyczne to musze jechac do innego miasta i zaplacic 140euro,
ona oczywiscie zbada przeziernosc karkowa itd ale tam bedzie wiecej badan i bardziej wiarygodne. ??????
Dziwi mnie to bo moj stary gin zrobil mi bez problemu i nigdzie nie probowal wysylac bym jeszcze kase tracila,
i to mnie zastanawia bo teraz mam u niej wizyte na 2 stycznia a to bedzie juz przeciez 14 tydzien........
Chyba zadzwonie do tego starego i zapytam czy moge wrocic.To chyba najlepsze wyjscie teraz.

No to faktycznie dziwna baba..:eek: Jak masz możliwość to zmieniaj gina. Myślę, że nie masz się co tłumaczyć, zapisujesz się i tyle. Jak masz z nim dobre doświadczenia, to się nie zastanawiaj. Dla mnie, jeśli lekarz wzbudza we mnie jakieś wątpliwości, to jest skreślony - fakt, że ja mam spory wybór, ale wolałabym dojeżdżać dalej niż płacić za niepewną opiekę jakiemuś konowałowi.
 
Ada mysle ze powinnas zadzwonic do starego lekarza :) daj znac co postanowilas..

Hobbit przykro mi bardzo :( ale jak pisza mamusie teraz bedzie napewno wszystko dobrze.

Ehh faceci ja z moim tez czasem sie klocic ale kochamy bardzo I mam nadzieje ze milosc przezwyciezy wszelkie nieporozumienia czego I Tobie Madziorka zycze!!
 
napewno dam znac :) Jutro zadzwonie i sie zapytam, oby tylko bylo miejsce bo on juz nie przyjmowal nowych pacjentow, ma swoje lata i komplet pacjentek,ale ze wzgledu ze prowadzil pierwsza ciaze moze przyjmie mnie spowrotem.
Ta babka ma naprawde dobre opinie, jak rodzilam to ona akurat pracowala w szpitalu i mam mile wspomnienia z nia,nie wiem dlaczego teraz taka jest.Szkoda ze w okolicy nie mam zadnego polskiego gin

jagodka na szczesie nic nie place za opieke,wszystko pokrywa ubezpieczenie bo nie chodze prywatnie.
Jak stary gin mnie nie przyjmie to pozostanie mi zostanie u niej albo jezdzenie o wiele dalej.
 
Dzień dobry.
Madziorka faceci to nieraz gorzej jak dzieci. Coś im nie pasi i już obraza. Chyba wszędzie się zdarzają ciche dni. U nas też było beznadziejnie ostatnio, oczywiście sie popłakałam. Ale jakoś sie rozeszło po kościach. U was też minie:)
Hobbit jeszcze raz współczuję :*kochana a wyprawilas pogrzeb dzidziusia? Słyszałam że można takie maleństwo pochować.
Ada zmienia gina raz dwa, jak cię zna to może przyjmie :)
Farawaj śnieg w Turcji? Wow! :-) A twój mąż Turek?
Szmaragd ja bym chyba nie robiła, aczkolwiek nie wiem. Trzeba dobrze przemyśleć. Kochana a czy twój wiek mógł mieć wpływ na tego słabszego maluszka czy po prostu natura swoje zrobiła?

Ja wam opowiem o moim pierwszym "kontakcie" z dzidziusiem. Wczoraj po przytulankach poczułam że sie przesunął z prawej strony na lewą, tak mnie wybulilo że aż mogłam dotknąć twardą kulkę. Rano już było normalnie. Co to mogło oznaczać? Nie podobało sie dzidziusiowi przytulanko???
 
Dawno nic nie pisałam bo jak się zbiorę do tego to już parę stron nowych przybywa i tak w koło:) Mam pytanie bo wy wszystkie już piszecie o brzuszkach, a ja jedynie mam większy bo cały czas czuje wzdęcia itp. i zaczynam się martwic czy to normalne? to pierwsza ciąża i cały czas sprawdzam porównuję do tego co piszecie czy ja tez tak mam.Wizyta dopiero 30 grudnia i nie wiem czy się doczekam i czy wszystko w porządku czy maleństwo rośnie. Co do tych naszych facetów to niestety różnie bywa raz lepiej raz gorzej, mój mąż tez wielu rzeczy nie rozumie, a jak mu tłumaczę to nie zawsze wszystko do niego dociera i tez bywają zgrzyty:) ach i jeszcze jedno całymi dniami kicham to tez ma jakiś związek z ciążą? pozdrawiam dziewczyny i mam nadzieję, że te wszystkie nasze obawy to szybko się skończą i wszystko będzie dobrze:*
 
Ja wam opowiem o moim pierwszym "kontakcie" z dzidziusiem. Wczoraj po przytulankach poczułam że sie przesunął z prawej strony na lewą, tak mnie wybulilo że aż mogłam dotknąć twardą kulkę. Rano już było normalnie. Co to mogło oznaczać? Nie podobało sie dzidziusiowi przytulanko???

To raczej nie jest możliwe, żebyś tak wcześnie poczuła dziecko.

Dawno nic nie pisałam bo jak się zbiorę do tego to już parę stron nowych przybywa i tak w koło:) Mam pytanie bo wy wszystkie już piszecie o brzuszkach, a ja jedynie mam większy bo cały czas czuje wzdęcia itp. i zaczynam się martwic czy to normalne? to pierwsza ciąża i cały czas sprawdzam porównuję do tego co piszecie czy ja tez tak mam.Wizyta dopiero 30 grudnia i nie wiem czy się doczekam i czy wszystko w porządku czy maleństwo rośnie. Co do tych naszych facetów to niestety różnie bywa raz lepiej raz gorzej, mój mąż tez wielu rzeczy nie rozumie, a jak mu tłumaczę to nie zawsze wszystko do niego dociera i tez bywają zgrzyty:) ach i jeszcze jedno całymi dniami kicham to tez ma jakiś związek z ciążą? pozdrawiam dziewczyny i mam nadzieję, że te wszystkie nasze obawy to szybko się skończą i wszystko będzie dobrze:*

Kichanie może być spowodowane ciążą, mamy bardziej suche śluzówki i każde podrażnienie wywołuje kichanie:tak:
Co do wielkości brzucha to sprawa indywidualna. W karcie ciąży masz wpisaną wysokość dna macicy, im wyżej będzie macica tym brzuszek ciążowy będzie bardziej widoczny. U mnie wynika to trochę z mojej anatomii, bo mam fizjologicznie bardzo wysoko macicę, lekarze zazwyczaj mają problem nawet z badaniem palpacyjnym, bo muszą strasznie głęboko łapę wepchnąć, żeby mnie zbadać. Poza tym u pierworódek brzuch pojawia się zazwyczaj trochę później - u nas (wieloródek) macica jest już przyzwyczajona do rozciągania.

Idę od tego fryzjera:szok:
 
Elifit tez mysle ze nie mozliwe zebys poczula maluszka.. nie wiwm co moze to byc ??

Ja czekam na pociag do wioski sw mikolaja :) zmarzlam na kosc mam nadzieje ze okaze sie to warte tego czekania ..
 
reklama
Łuhuhu, jestem zadowolona! No więc z długości poszło..z dołu 2cm:-p a z góry jakieś 20cm:szok: Mam fajną nowoczesną fryzurę, jestem zadowolona. Mocno pocieniowane, góra lekka, od spodu ciężkie długie pasma. Gdyby nie dolna warstwa to miałabym krótszego boba:tak: z dłuższym przodem. Ciężko wytłumaczyć, ale jestem zadowolona:happy:
 
Do góry