reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
Moja jak ma się czego złapać to sama siada. Dziś mi w foteliku się nogami zaparla jakoś i uniosla plecy tylko tyle dobrze, że dupka nisko to nie machnęła do przodu. A jeszcze nie zapiera była pasami.... A jak sie chwyvi czyichś rąk, ubrania lub czegokolwiek to się podnosi. Ale sama nie usiedzi jeszcze...
 
Thriade,pamiętam jak moja starsza córa takie akrobacje w łóżeczku robiła i dokładnie tak samo jak u Ciebie ją to wybudzało.Zamontowaliśmy wtedy ochraniacz.owszem pomimo ale na krótko.Dopiero jak zamieniliśmy łóżeczko na turystyczne to w końcu był sukces-nawet jak się kręciła to łepetyną natrafiła na siatkę i był luz,nie budziło jej to.A co do małego to pierś raczej na zasadzie smoczka działa i myślę ze to budzenie to raczej od charakteru dziecka niż karmienia.
 
Dziewczyny w Lidlu są bardzo fajne zabawki drewniane. Za 2-3 miesiące będą dobre. My kupiliśmy kostkę 5w1, żółwia z klockami i stolik z instrumentami na którym teraz gra mama

moi rodzice dziś byli i nabyli żółwia, kostkę i jakąś układankę z cyferkami i literkami :)

mój mały kładzie się o 23 i śpi do 07.30-08.00 :) także noce mamy spoko. za to nie chce sam już za bardzo leżeć w ciągu dnia ):

nasz na razie zajęty zasuwaniem na brzuchu po podłodze w stylu gąsienicy (; i już kolanka podsuwa pod siebie jak do raczkowania!
 
Olga Ty nie za dobrze masz :p
Ja sobie na razie z odkladaniem do łuzeczka daje spokój tzn w dzień kładę i wieczorem do pierwszej pobudki.... Ale teraz jak ona wstaje co dwie godziny to wolę mieć ją przy sobie zje trochę i śpi dalej a jak chciałam odkładać to jeszcze muszę ją bujac żeby zasnela a odłożyć tak żeby się nie obudziła to też ciężka sprawa i ani ona ani ja się nie wyspie....
Wczoraj bawiła się na macie ja coś w laptopie patrzyłam podnosze wzrok na nią a jej na macie nie ma leży obok na podłodze na brzuszku i to tak podparta na rękach jakby pompki chciała robić :-D
 
pani.olga- kiedyś pytałaś o karmienie maluszków czy jak się np da 50 marchewki to resztę dodać mleka jako posiłek. Ja dziś byłam u lekarki i pytałam o rozszerzenie diety naszej małej i powiedziała właśnie że na początku do puki dziecko nie zje całej porcji 150ml to po zjedzeniu warzywa czy owocu dopełnić je mlekiem o ile nie będzie protestowało że nie chce.

A mam do was pytanie. czy wprowadzacie już do mleka kleiki ryżowe lub kukurydziane? albo kaszki?
Bo mi dzisiaj pediatra powiedział żebym przed dawaniem warzyw owoców najpierw jeden posiłek dała z kleikiem albo kaszką bezglutenową. I najlepiej ten wieczorny to może się uda że dziecko prześpi całą noc. A dopiero po 2 tyg zacząć od warzyw i następnie owoce.
Czy wy już dodajecie i jeśli tak to czy kupne czy same robicie? Ja chciałam sama robić ale się na tym kompletnie nie znam i nie wiem jak to się robi;/
I po 4 mies. mamy dawać 5 posiłków z czego 4 mleko i jeden np te warzywa?
 
U nas się zaczął chyba ból dziąseł. Mała zasypia ładnie, po czym budzi się kilkakrotnie w nocy z wielkim rykiem. Ślini się bardzo i minął okres wkładania rączek do buzi. Na razie posilkuje sie homeopatyczna Camilia. Zobaczymy czy pomoże.
 
U nas schlodzony gryzak ewidentnie przynosi ulgę. Od dwóch dni mamy jakiś kryzys...płacze,jęki,żale,marudzenie. Nawet noszenie na rękach nie działa. Płacz że śmiechem na zmianę. Nie wiem co jest. No i wygina się bardzo na rękach i jak leży mostek non stop.
 
reklama
Do góry