reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
hej hej!!!

widzę, że bezsenność panuje....ja też zarwana noc, ale z powodu dziecka....co chwila pobudka z powodu bólu nóżek...

nie słyszałam, by rozstępy znikały...przynajmniej u mnie nadal są....blade, ale są....

jeżeli chodzi o ciuszki to ja zawsze kupowałam 56 (a dostałam nawet 50- i te były idealne przez 1 tydzien.... dzieci miały 53 i 55cm)dzieci są jeszcze takie w kłębek zwinięte także mieszczą się spokojnie do małych rozmiarów, 68/74 u mnie ok 6-7 miesięcy używane były....
 
Ja na szczęscie jutro na 9 pędzę do fryzjera, taki mały ( konieczny ) relaks po oddanej krwi ;o mój odrost jest tak duży, że już nie moge patrzeć na te włosy :baffled: Też bym chciała jakąś fajną fryzurkę, ale moje włosy są tak nie sforne, że nie wiem co bym miała na głowie jak bym zrobiła takiego long boba :( A! Nie dawno wróciłam od dentysty, i mój budżet zbiedniał o 400zł ;/ konieec kanałówki jednego zęba.. :baffled:

Ja kilka ciuszków kupiłam w 56 i na pewno coś jeszcze do kupie, żeby mi się dziecko w bodziakach nie topiło. Ale tak więcej to wybieram 62/68 ;-)

A co do rozstępów - moja siostra w ciąży przytyła 57 kg ( 50-107 ) i niema żadnego cholernego rozstępa.. a ja ? +3 i już paseczki .. :baffled:
 
Proszę powiedzcie mi jaki rozmiar ciuszków kupować dla chłopczyka jak się urodzi? Jedni mi mówią ze 68cm,drudzy że 54cm. Juz sama nie wiem :)
50-54 to dla wcześniaków bo to malusie są
Ja zaczęłam robić listę, żeby nie nakupować niepotrzebnych rzeczy, i na liście mam kilka par bodów, dokładnie po 5 długi rękaw i 5 krótki z rozmiaru 56 a bluzeczki z długim rękawem, spodnie, leginsy czy inna odzież wierzchnią będę kupowała 62 bo to można podwinąć a z rozmiaru 56 to naprawdę migiem dzieciaczek wyrośnie, więc takich wierzchnich nawet na 56 nie kupuje bo nie ma sensu bo tylko potem żal, że raz się ubrało
karolina ja lubie wszelkiego rodzaju boby ;-) teraz jestem na boba ścięta ale krótkiego :-)
Ja też najlepiej czuje się w tego typu fryzurkach, choć mam grube włosy i trochę zajmuje układanie, to chociaż jest mobilizacja:)

a pytałam lekarza o to moje omdlenie, tak się może zdarzać, zwłaszcza u osób o niskim ciśnieniu, dzidziolek może ucisnąć jakąś żyłę no i się pada. Mam mierzyć częściej ciśnienie, nie odmawiać sobie porannej kawki, i jak mam niskie ciśnienie nie wychodzić z domu samej. Dla pewności czy to czasami nie anemii czy bakterie, zbadać morfologie i mocz

pytałam też o poród, powiedział, że po pierwszej cc, nie ze względu na bliznę ale ze względy, że było zagrożenie życia dziecka i nie do końca wiadomo co było przyczyną, to nikt nie będzie ryzykował i wskazaniem jest cc, alee jeżeli się uprę i będę chciała rodzić sn i podpiszę oświadczenie, że na własne ryzyko to szpital będzie musiał mi pomóc. Ale on we wskazania wpisuje cc bo nie chce ryzykować ani życia mojego ani dziecka.

Spaać mi sie chce, głowa boli ahhh
 
Ja mam długie włosy tak do piersi teraz;) i takie lubię najbardziej:) + grzywka. Nie farbuję. Rano myję, nie suszę, daję im samym wyschnąć i czeszę, ale nawet nie codziennie. Także zero zachodu. A i podcinam sama od kilkunastu lat, u fryzjera byłam przez ten czas tylko dwa razy - przed studniówką i przed ślubem:D i to nie na strzyżeniu tylko na czesaniu:)

Włosy dają kobiecie dużo uroku także dla mnie tak minimum do brody, a nawet ramion muszą być:) I to nie tylko u mnie, ale u innych też mi się tak najbardziej podoba. Mój mąż ma podobne zdanie;)
 
Ja tez mam bardzo dlugie ale musze je prostowac a to zajmuje sporo czasu. Jak nie wyprostuje to wygladaja okropnie. Rozsadek podpowiada zeby sciac przed porodem bo w lipcu w upal w szpitalu beda tylko problemem... ale tak mi szkoda...
 
a ja mam krótkie od zawsze...brakuje mi cierpliwości ,żeby zapuścić .....a bob mi sie szczególnie podoba

ubranka kupuje kilka 56 ,a większościowo 62.
preferuje bodziaki i pajace ....nie cierpie śpiochów i kaftaników ,czapek -moje dzieci zawsze cienko ubierane i wzbudzające dezaprobatę społeczenstwa ( zwłaszcza teściowej ) ,bo za zimno ,bo nie ma czapki ,bo się zaziębi - w Oni ( tfu tfu ) nie choruja w zasadzie ....

wizytę mam dopiero 27 lutego, a połówkowe 12 marca
a gdzie Monia zniknęła ?
 
reklama
EwciaZ, mam podobną fryzurę, ale bez grzywki. Od lat... Jakoś nie mam odwagi na śmiałe cięcie. Jest praktyczna, bo nie muszę nic układać, a ostatnio to nawet nie muszę często myć, bo w ciąży wolniej mi się włosy przetłuszczają i spokojnie mi wystarcza mycie co 3 dni. :-D

Ciuszki mam zgromadzone po synku od 62 i takie od razu były na niego dobre (miał 58cm długości). Wkurzało mnie jak dostawaliśmy w prezencie ubranka na 56, których ani razu synkowi nie założyłam. Ludzie powinni pytać o długość dziecka, zanim niepotrzebnie wydadzą pieniądze... Może drugie maleństwo ponosi.

Co do rozstępów, to nie traćcie nadziei. Moja mama ma strasznie poorany brzuch po ciąży z moim bratem, ale niczym nie smarowała. Ja w pierwszej ciąży codziennie sumiennie 2 razy dziennie wmasowywałam kremy lub oliwki i brzuch mam nietknięty. Co najlepsze, używałam tanich balsamów marketowych, a nie żadnych specjalistycznych. Z tymi preparatami jest taki problem, że wchłaniają się do warstwy naskórka, a nie do skóry właściwej, więc i tak nie dadzą rady zadziałać. Jedyna rada to masować i nawilżać skórę, a będzie dobrze. :tak:
 
Do góry