reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Olga sto lat, dużo zdrówka i abyś miała jak najmniej dolegliwości ciążowych:-)

Dziewczyny czy na kontrolnych wizytach macie robione usg dopochwowe czy takie zwykłe po brzuszku? Bo mi pierwsze robiła dopochwowo a teraz już zwykłe i na prenatalnych też miałam zwykłe. Ale na tym dopochwowym chyba lepiej było dzidzie widać.
 
reklama
No własnie moja koleżanka mówiła ze te 3d to są fajne ale tak bliżej 20tc i tak do 24-26 max bo później z kolei dziecko za duże i już obraz nie wyraźny.. Miałam chęć na to usg i z Oliwią i teraz ale spasuje chyba jednak szkoda mi kasy bo ja musiała bym już iść do innego doktorka :)
 
kornelia, nie najwazniejsze jest to na jakim sprzecie pracuje twoj gin tylko czy jest dobry w swoim fachu i czy ty jako pacjentka mu ufasz i czujesz sie w gabinecie komfortowo, jesli tak to si, nasze mamy nie mialy takich mozliwosci jak my teraz, i co? i nas porodzily i teraz my mozemy rodzic im wnuki ;)
 
ja mialam juz od 12 tyg usg przez brzuch i tak zostalo chociaz zgadzam sie z tym ze dopochwowe bylo troche wyrazniejsze przynajmniej jak dla mnie
 
ja mialam juz od 12 tyg usg przez brzuch i tak zostalo chociaz zgadzam sie z tym ze dopochwowe bylo troche wyrazniejsze przynajmniej jak dla mnie

a jak Ci robi przez brzuch, to mierzy długość szyjki macicy? ja mam najpierw dopochwowe, na którym właśnie mierzy długość szyjki, a później przez brzuch podglądamy malucha i w sumie wydawało mi się że przez brzuch ciężko jest szyjkę zmierzyć, ale mogę się mylić:confused:
 
Olga, STO LAT!!!!

no właśnie, nikt mnie nie kontrolował podczas picia glukozy, przed końcem 2h po prostu jechałam pobrać krew.
Ja mam wizyty średnio co 3 tygodnie, a krew miałam pobieraną raz w szpitalu i raz na jednej z wizyt...
USG 3Di 4D miałam robione właśnie w specjalistycznym gabinecie ginekologicznym, tak samo jak wszystkie prenatalne....Super widok te 3D :)
 
Olga - ja też mam dziś urodziny;)
Robimy 3 imprezy: dla znajomych bez dzieci dziś wieczorem, dla znajomych z dziećmi jutro koło południa i dla rodziny jutro popołudniu także sporo roboty:D W menu dziś domowa pizza, jutro zupa krem marchewkowo-porowy z grzankami, a na deser lody, dla rodziny węgierski gulasz z jelenia z zacierkami:D Chyba skończę ten weekend z dodatkowymi kg, haha:) Tort już sobie odpuściłam i zamówiliśmy w jednej z moich ulubionych warszawskich cukierni - Misiance.

Ja prowadzę ciążę państwowo i cieszę się, że oszczędzam kaskę:) Wizyty i badania co miesiąc, USG 3 razy. Następna wizyta 16 lutego, USG dopiero 4 marca. A dziś z okazji urodzin zrobiłam sobie całą górę badań w diagnostyce, bo tam w urodziny jest 50% zniżki :) Trochę się stresuję co wyjdzie.

Monia - fajnie, że już się zaaklimatyzowaliście:) Chętnie byłabym Waszą sąsiadką;) Fajnie z tymi ogniskami grillami, zazdroszczę Tobie i Gurek:)) U nas jakoś drętwo, może jak się wreszcie na wieś podwarszawską wyprowadzimy to kogoś fajnego z okolicy poznamy:) Tutaj mam wrażenie, że nikt czasu nie ma.
 
Ja też jakoś po 12 tyg jak byłam to już przez brzuch, chociaż lekarz mówił, że jeśli będzie słabo widać to w razie czego zrobi dopochwowe, bo też mam trochę nadprogramowego tłuszczyku na brzuchu :p ale było widać bardzo dobrze, więc było tylko przez brzuch :)) ja będę miała 3d właśnie w ramach połówkowego i płacę 20zł dodatkowe :)
 
migotka mi przed badaniem usg robi mi normalne badanie ginegologiczne ze tak powiem "recznie" nie wiem kiedy, w ktorym momencie mierzy mi szyjke ale w karcie zawsze jest wpisane wiec napewno jakos to robi ;) jak jestem juz na kozle a narzeczony siedzi obok to jestesmy tak podekscytowani ze nawet nie mialag jak dotad glowy pytac jak ona to mierzy hehe a ja to taka zestresowana jestem ze jak badaja mi cisnienie na poczekalni jeszcze przed wizyta to musza zawsze powtarzac bo puls to ostatnio mialam ponad 140, wiec wychodzi na to ze zapisuja do karty ciazy te robione juz po wyjsciu z gabinetu, ostatnio puls byl 105 ;)
 
reklama
Ewcia, Tobie również WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!! gulasz z jelenia....no no no:-)
erzsebeth, ja też podczas każdej wizyty mam badanie ginekologiczne, ciśnienie też mi lekarz na koniec wizyty sprawdza i też tak ok 105/60 nawet mam, no i wagę kontroluje, co jest chyba najmniej miłą częścią wizyty, bo widzę po ubraniach, że masakra!...
Ja dostałam skierowanie na prenatalne i miałam bezpłatne, teraz na połówkowe z 3D pewnie też dostanę....
 
Do góry