reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Erzsebeth Ja też mam co miesiąc, no i prawie już minął od ostatniej wizyty, to już tęsknie za podglądaniem żabki :p
 
reklama
a tak, z ciekawosci zapytam, chodze do lekarza prywatnie i na kazdej wizycie mam zwykle usg plus 3d i 4d, zawsze mierzy kosci, obwody glowy, brzuszka, sprawdza przeplz w pepowinie i polkule mozgowe, no wiec w takim razie, mam jej sie pytac o polowkowe czy nie musze, to moje pierwsze dziecko i nawet nie wiem co to jest to polowkowe, a jak bede teraz na wizycie bedzie to trwajacy 22 tydzien
 
Wczoraj Was czytałam ale nie miałam już sił odpisać

Tylko się wypowiem co do SH;-)
UWIELBIAM !!
Zawsze idę w dzień dostawy i zawsze trzeba być o 9 jeśli tak otwierają :) Wtedy można śliczne nowe rzeczy znaleźć :)

Mój gin powiedział że wizyty są co miesiąc ale jeśli mam taką potrzebę mogę sobie przyjść wcześniej on nie widzi problemu
Teraz byłam 5go więc pewie jakoś na początku miesiąca się z nim umówię
 
Gdzieś tam czytałam i słyszałam, że pod koniec ciąży już wizyty są częstsze, tak co 2 tygodnie, no i jeśli właśnie ciąża jest problemowa to też raczej częstsze wizyty są wskazane, a jeśli wszystko jest ok, to raz na miesiąc w zupełności wystarcza.... na nfz są tylko 3 usg przez całą ciążę i też dają radę, chociaż ja osobiście wolę system prywatny, usg na każdej wizycie, chociaż aby tylko przez chwilkę zobaczyć swoje szczęście :)

Erzsebeth, jeśli twój lekarz ma certyfikat FMF i może robić badania genetyczne, i jeśli mówisz, że zawsze robi ci takie dokładnie pomiary, to pewnie nie musisz się oddzielnie umawiać :p mój lekarz nie ma FMF i ja muszę do innego się umawiać na genetyczne :) ("połówkowe" to potoczna nazwa drugiego badania z oceną genetyczną, robione w połowie ciąży :p)
 
kornelia, moja lekarka jak mialam prenatalne to normalnie bez doplaty robila u siebie w gabinech, jedynie jak cos ja niepokoi albo jak matka chce to kieruje na badania z krwh, mi powiedziala ze wszystko jest ok wytlumaczyla sprawe z przegroda nosowa jaka powinna byc bla bla bla i my z narzeczonym stwierdzilismy ze nie idziemy na pobranie krwi, ufamy naszej gin
 
No tak, ja byłam u innego lekarza na usg genetycznym(prenatalnym), tak jak pisałam, i tez mi wyszło prawdopodobieństwo baaaardzo niskie, więc też odpuściłam test papp-a z krwi, ale nawet samo takie usg genetyczne to robi lekarz, który jest specjalnie wykwalifikowany :) najpewniej Twoja jest :)
 
kornelia, ta pani doktor prowadzila ciaze mojej mamy, siostry, bratowej i teraz moja takze jest u nas w rodzinie 4 lata juz i z jednej strony ona zna moja rodzine na wylot hehe a ja jej ufam bo jest dobra specjalistka i tak poprostu fajna kobieta, mozna pogadac posmiac sie a jak narzeczony byl pierwszy raz na wizycie to poprosila go blizej do swojego monitorka, i ja ogladalam na podwieszanym ekranie a ona mu wszystko tlumaczyla co gdzie jest na swojej aparaturze
 
reklama
cześć laski :) mam dziś urodsiny, A. zrobił śniadanie i ciasto miętowe, dał prezent, a teraz idziemy gdzieś na obiad :) superfajny dzień.
 
Do góry