reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
martyska, fajnie jak wokół siebie ma się inne dziewczyny w ciąży...jest wtedy o czym pogadać.... u nas niestety, znajomi po 1 dziecku, tacy nasi bliźsi po 2, więc teraz nie mam z kim pogadać....jedyne co słyszę to tylko "jak się czujesz"....

No ja nie mogę narzekać, bo dodatkowo dziś się dowiedziałam ze szwagierka znów jest w ciąży. Pisze znów bo na początku grudnia samoczynnie poronila a teraz znowu się udało. Oby tym razem było dobrze. A więc gdzie się nie obroce to mam z kim pogadać o każdym ukluciu i sprawach które mnie trapia. Co do usg to dopiero ostatnio miałam ( 4tyg temu ) miałam całe badanie USG Przez brzuch ale oczywiście badanie na samolocie tez było ;)
 
Ewcia - sto lat dla Ciebie też!!! :)) :-D:-D to imprezka się szykuje niezła..... ja za to za dziczyzną nie przepadam, a mam często okazję bo mój mąż i teść są myśliwymi... :p ostatnio się zachwycali żeberkami z dzika, a mi jeden kęs rósł w buzi :p jedynie zmielone jakoś przejdzie w kotlecie czy kiełbasce :p ale mąż sam to przyrządza, więc chociaż jeden plus :p

Co do usg to właśnie sobie rozmawiałam z chrzestną i ona mieszka w USA i tam mają też mało usg, bo wierzą, że szkodzi dziecku, i była zbulwersowana, jak ja mogę to robić co miesiąc, albo nawet i częściej:szok: no i mi wmawiała, że płeć się kształtuje dopiero po 20 tyg :p jak widać co kraj to obyczaj :p a rodziła jakieś 2 lata temu, więc nie jakoś dawno :)
 
Ostatnia edycja:
kornelia, mi teraz na prenatalnych lekarz powiedział, że dzidziuś ma skrzyżowane nogi, więc byłam pewna, że płci nie zobaczymy, a okazało się, że płci na takim etapie, nie sprawdza się wg przejrzystości między nogami, a według jakiś przepływów wewnętrznych....ale dzidziuś też musi być odpowiednio ułożony,,, u nas się ukrył... ja chciałam wiedzieć, mąż nie, ja czułam na chłopaka a wolałabym dziewczynkę z czystej ekomonii, więc maluch strajk zrobił.... przy każdym dziecku przy prenatalnych wiedziałam od razu....a tu nic....
 
Witam się;-) wszystkiego najlepszego dziewczyny z okazji waszych urodzinek;-)
Co do tego że lekarz jest lepszy prywatnie to nie do końca się zgodzę.. wydaje mi się że wszystko zależy od podejścia lekarza..
Niby na nfz ma się tylko 3 usg a ja już miałam robionych 6 razy z czego dwa tylko prywatnie..
Teraz zmieniam lekarza prowadzącego bo aparat usg ma na miejscu . Następna wizyta dopiero 16 lutego.. liczę na to że poznam płeć.. :-)
A dziś zaczynamy 19 tydzień :-):-) a brzuszek mam już spory :tak::tak:
 
Na badanie połówkowe idę pod koniec miesiąca a prenatalne pierwsze moja lekarka zrobiła mi za free pomierzyła maluszka i wszystko jest w porządku :-) a badanie 4 d najlepiej zrobić około 30 tygodnia a nawet po wtedy ładnie widać buzke ..
Znajoma robiła nie dawno w 22 tygodniu i nie najlepiej widać twarz...
Za to badanie szyjki miałam na każdej wizycie na samolociku , teraz miałam mieć pobraną cytologię .
 
100 lat solenizantkom:-)

ja usg mam co miesiąc oczywiście prywatnie i przez brzuch od 10tc a szyjkę lekarz sprawdza na samolocie ręcznie;-)

już nie raz oglądałam w tv programy o ciąży i jak się wypowiadali lekarze to żaden z nich nie miał nic przeciwko usg i że nie ma danych jakoby to szkodziło dziecku a po za tym ufam że jak by to było szkodliwe to lekarze by tak chętnie nie wykonywali usg.......mnie takie badanie bardzo uspokaja że z dzidzią jest ok tym bardziej po wcześniejszym poronieniu
 
Ewcia, Olga - najlepsze życzenia na urodziny, niech Wam się szczęści ile tylko wlezie :)

Dziewczyny a powiedzcie (jeśli można oczywiscie) ile płacicie za wizyte skoro macie na niej tyyyle bajerów? Moja wizyta, to pogaduchy, ciśnienienie, kontrola wagi, badanie gin recznie jak ktoś ładnie określił, potem usg z pomiarami, i na koniec znów pogaduchy.
Lubie mojego lekarza, pierwsza ciąże też przeżyłam z nim, choć wtedy na nfz, teraz prywatnie i płace 80zł. na którejś wizycie miałam cytologie. Wiem, ze na pewno mógłby mieć lepszy sprzęt jednak ufam mu na tyle, ze gdyby na tym co ma dostrzegł wątpliwości wysłałby mnie na nastepne badania gdzieś indziej. Na własną ręke nie robie dodatkowych badań gdy on ich nie sugeruje bo szkoda mi kasy, myślę że w jego osobie mam dobrą opieke.

Ktoś tu o zniżce 50% w diagnostyce w urodziny, patrze w kalendzarz i co...? i mam urodziny w niedziele :/ szkoda, chciałam karte krwi wyrobić, a może ktoś ma lub wie ile kosztuje?

Mam dziś wolną chatkę, tzn dziecko u dziadków.... Jaki spokój, mówie wam :) odzwyczaiłam sie zupełnie :) No i stwierdzam, że brzucho mi wywaliło w przeciągu ostatnich dwóch dni. Nosz szok, w przyszłym tyg wstawie na odpowiednim wątku.
 
reklama
Do góry