reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

to ja tez tak :) staram sie nie jesc niektorych rzeczy, ktorymi odbija sie nawet i bez ciazy.. jak kotlety mielone czy kielbasa :p bo raz sie na tym zlapalam i byl dramat. na szczescie nie wymiotuje, bo tego bardzo sie obawialam. :) jedna babeczka pracuje ze mna, tez w ciazy i juz 3 tydz jest na zwolnieniu bo tak ja mecza mdlosci.
 
reklama
ja tez nie mam zadnych nudnosci ogolnie czuje sie dobrze jedyne co to chce mi sie bardzo spac ale mam z tym problemy ale to pewnie przez ta ciagla niepewnosc gdyz mam ciaze zagrozona a po wczorajszych badaniach krwi lekarz kazal mi zwiekszyc dawke hormonu i nie wiem jak to bedzie :(
 
ja mogę polecić z ręką na sercu Babka Medica | Badania prenatalne Warszawa, test Pappa, usg w ciąży - ginekolog Warszawa Białołęka Żoliborz Targówek Śródmieście, moja przyjaciółka robiła tam badania, których nie pokrywało NFZ i była bardzo zadowolona. ceny nie są z kosmosu, a za to miło i fachowo.
o dziękuję bardzo za opinię :)
A ty planujesz robić te badania? ja się waham..bo niby chodzę do gina prywatnie, on ma sprzęt do tego usg4d ale... nie wiem czy ma ten wymagany certyfkat.. do tego dochodzi test Pappa - robić, czy nie robić oto jest pytanie :)
 
Miq - nie przed 10 tc, a przynajmniej od 10 tc, więc ostatnia chwila, ale się załapię:)

Nade mną też dentysta wisi, muszę się wreszcie umówić...

Milosc - chodzi o hormony tarczycy? Ja mam zapalenie tarczycy Hashimoto i silną niedoczynność. Łykam hormony już trzy lata i poprzednia ciąża była cała na hormonach. Dawkę przed ciążą miałam, tak jakby Euthyroxu 85 (łykam też w innym leku ten hormon), cała ciąża to zwiększanie dawki (w poprzedniej doszłam prawie do 200), a potem zabawa w schodzenie z dawki po porodzie. W ciąży i łykaniu tyroksyny, tsh powinno być koło 1. Tu masz to pod diagnostyka TSH - Choroba Hashimoto
 
o dziękuję bardzo za opinię :)
A ty planujesz robić te badania? ja się waham..bo niby chodzę do gina prywatnie, on ma sprzęt do tego usg4d ale... nie wiem czy ma ten wymagany certyfkat.. do tego dochodzi test Pappa - robić, czy nie robić oto jest pytanie :)

u mnie one są w standardzie i już mam skierowanie i umówioną wizytę :) ale 4D sobie odpuszczę, 3D zresztą też. a PAPPA daje bodajże tylko 10% więcej pewności niż badanie przezierności karku (właśnie w USG prenatalnym), więc jak nie będzie żadnych nieprawidłowości, to sobie odpuszczę.
 
EwciaZ nie u mnie chodzi o progesteron który utrzymuje ciążę mam zbyt niski przez to pierwsza ciąża zakończyła się w 7tc:( ( tak bynajmniej uważa mój lekarz choć tak na 100% nie można tego ustalic) mam teraz strach ze znowu się źle skonczy. Biorę crinone żel 8 dopoch a jak na razie wynik nie za dobry a kolejne badanie z tydz nawet nic jeszcze na usg nie widziałam czy juz fasolkę widac
 
pani.olga - spokojnie, ja nie mam żadnych objawów a dzidziol się rozwija. ani mdłości, ani senności, ani bólu piersi - zupełnie nic


kilka dni się nie odzywałam, ale jakoś nie mogłam przełamać stresu przed dzisiejszą wizytą. przez ten zupełny brak objawów ciążowych wymyśliłam już sobie najczarniejszy scenariusz. na szczęście dzisiejsza wizyta rozwiała moje wątpliwości. malutek ma 3cm i ma się dobrze. następna wizyta USG genetyczne i test PAPPa 19 grudnia
 
Dzięki dziewczyny już wiem co i jak. Faktycznie gin na nfz od niego skierowanie i potem na nfz badania - swoją drogą to debilizm no ale ok ;)


ninex jeśli chodzi o toxo to nie przez mięso, albo nie tylko ;) głównie nie myte warzywa i owoce a o koty to o kuwety - ich sprzątanie chodzi że nie wolno mieć styczność z ich odchodami :)

Mili1988 trzymam kciuki aby wszystko było ok. Dzisiaj lub wczoraj któraś dziewczyna pisała o kroplach które lekarz chyba przepisał i jej pomogły może i u ciebie pomogą :( Pisz do nas i informuj czy wszystko ok i czy coś się polepszyło. Będzie dobrze &&&&

miq ja skierowanie mam od lekarza ale prywatnego nie wiem czemu to taki kłopot i jeden i drugi zdawał te same testy i kończył te same studia to chyba jeszcze mnie powinni pocałować w palce u stóp że wspomagam budżet chodząc prywatnie chodź należy mi się państwowo ehh


ewelak mam to samo ze spaniem dzisiaj to jakieś apogeum :/

martyska1223 w zasadzie to do końca ciąży i po zmartwienie będzie... taki urok bycia mamą :) Mam nadzieję że szwagierka się nie zniechęci.. trzymam kciuki na "samoistne" po z tego co wiem można w zasadzie od razu się starać Tak było u kuzynki mojego Ł. Zdążyła się dowiedzieć a zaraz niestety nie było fasolki mało tego w tym samym miesiącu wyszła jej owu i urodziła zdrową córeczkę :)

pani.olga ja też nie mam mdłości :) i też mnie to trochę martwiło ale w pierwszej ciąży też w sumie nie miałam więc nie jest to jakiś wyznacznik :)

My wróciłyśmy własnie Ł. suszy Oliwkę i zaraz mam nadzieję pójdzie panienka spać :)
Mam dzisiaj gorszy dzień w sensie nastroju i wszystko mnie drażni :/ w ogóle z moich obserwacji bardziej drażliwa jestem niż z Olwią... pewnie mi się po porodzie to odbije na nerwusku w domu ehhh:cool:
 
angi-wawa1988 podejście jest takie,że skoro stać Cie na wizytę prywatną to stać Cie płacić za badania,ja jak chodziłam prywatnie za wszystkie badania płaciłam sama.Zazwyczaj lekarze mający praktykę prywatną nie mają umowy z nfz bo.niby czemu nfz miał by płacić za badania.skoro za wizyty kasa idzie do kieszeni lekarza:/ czasami lekarze mający praktyke prywatną i oprócz tego pracujący w przychodni dają skierowanie pacjentkom z prywatnych wizyt na koszt nfz,ale to nie jest zgodne z prawem no i są takie sytuacje jak moja,że byłam na nfz a i tak musiałam zapłacić za badania bo sie limity skończyły...ot taki mamy klimat:/

Boszzz w dzień męczy mnie senność a jak pora iść spać to mam oczy jak.5 zł
 
reklama
Witajcie Dziewczyny,
Przebrnęłam przez wszystkie strony grupy, teraz mogę już do Was dołączyć :-)
Podpowiedzcie mi proszę w kwestii suwaczka. Jeśli wkleję URL obrazka ze strony suwaczki.com, to suwaczek sam się aktualizuje? Próbowałam wkleić kod, ale pojawia się informacja o niewłaściwym pliku.
 
Do góry