reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

ja dziś umyłam lustra w przedpokoju, ogarnęłam dwie szafki i odebrałam prawie wszystkie paczuchy :) przyszedł materac, książeczki, pieluchy i masa innych pierdółek. czekam jeszcze na jedną bluzę dla małego i zabieram się w poniedziałek do prania.

jutro na 14 pierwsze zajęcia szkoły rodzenia, a w niedzielę wycieczka do IKEI po łóżeczko i do mojej babci, powiedzieć o dziecku (; ona jest taka marudna, że zaraz zacznie wywody, jak to zostanę panną z dzieckiem, dlatego czekałam do ostatniej chwili, żeby jej powiedzieć q;
 
reklama
Ja już myślałam, że dziś na IP wyląduję.. Młoda tak mnie kopała w dole brzucha przez 1.5h, że zaczęłam się niepokoić. Do tego strasznie mnie zaczęły plecy boleć, nie mogłam się ruszyć (nie wiem, może w jakiś nerw mnie skopała). Ruszała się jakby jakby chciała na zewnątrz się wydostać.. Potem przestała i od tego czasu już kopie delikatniej... W sumie naczytałam się, że nadmierna aktywność to też powód do niepokoju, ale z drugiej strony sama nie wiem jak to interpretować? Miałam już kilka takich epizodów, że się bardziej ruszała, aż nie mogłam spać, byłam później na wizycie i było ok wszystko, więc nie wiem gdzie leży granica, kiedy po prostu dziecko jest bardziej ruchliwe, a kiedy jest to objaw jakiegoś zagrożenia...

Nie spotkałam się z tym, żeby nadmierna aktywność była powodem do niepokoju. Rzeczywiście trudno byłoby określić tą granicę :D Od 30 tygodnia dziecku coraz ciaśniej i coraz bardziej się może rozpychać, coraz silniej to się odczuwa= wiem, bo właśnie to przerabiam. Tak mi powiedziała moja gin. Jedyne co powinno niepokoić, to wiadomo- krwawienie, silny ból, który nie mija, deskowaty, twardy brzuch, który długo się utrzymuje i nie przechodzi po odpoczynku/ ciepłej wodzie/ew. zmianie pozycji no i odpływanie wód płodowych. Wtedy na IP. Dla świętego spokoju, jak Ciebie martwiła ta nadmierna aktywność można zrobić KTG.

A mi wszystko wypada z rąk tryliard razy dziennie, zwykle to jest telefon, ale wczoraj był to np, obiad. To się staje już upierdliwe i denerwujące. Nie mam kontroli nad swoimi kończynami i niestety - mózgiem ;) Poza tym, tak mocno mnie dzisiaj kopie, że żołądek czuję w gardle. Czy ja kiedyś wrócę do normalności?
 
a w niedzielę wycieczka do IKEI po łóżeczko
Olga, a kupujesz też może materacyk z ikei? Czy tylko samo łóżeczko? Też planuję zakup w ikei łóżeczka, a z materacykiem zastanawiałam się czy nie z traumelandu, ale zobaczyłam tamtejsze ceny :baffled:... W każdym razie produkty z traumelanda mają ten certyfikat oeko-tex, a te z ikei to nawet nie wiem, nic nie piszą o tym na stronie, ale może któraś z Was się orientowała?? Bo ja łykam tą oeko-textową propagandę ;)
 
Ja mam materacyk z danpol i ma atest oeko-tex ;-) a cena ok 70 zl za gkp ;-)

Pochwalę się naszym pokoikiem, co prawda narazie jeszcze pusto, bez dodatków, które stworzą atmosferę, ale już jestem zadowolona, bo mogę zacząć ogarniac ubranka ;-)
 
Ostatnia edycja:
Musiałam w nowym poście, bo jakoś w apce mi nie idzie dobrze jeszcze :p zostawiliśmy starą kanapę, bo się przyda, a funduszy na nową trochę narazie szkoda, bo za rok-dwa już będzie niepotrzebna ;-)
 

Załączniki

  • 1431103096728.jpg
    1431103096728.jpg
    15,2 KB · Wyświetleń: 78
  • 1431103110816.jpg
    1431103110816.jpg
    18,3 KB · Wyświetleń: 88
  • 1431103122566.jpg
    1431103122566.jpg
    21,3 KB · Wyświetleń: 78
Hej kochane troche oddalilam sie od was Mam jakies stany depresyjne nic mi sie nie chce ... Musze jutro jechac do apteki gemini mysle ze chyba w miare te same beda ceny co na stronie ...dzis wyrwalam sudocrem 125g w lidlu za 18 zl a w drogerii 24 zl wiec ladnie mysle kupilam ...
 
U mnie już w sypialni ściany przygotowane do malowania, dziury zaszpachlowane. Jutro nakładamy farbe. Jedyne co dokonczyliśmy to przedpokój na zicher, na szczęście wszystkie plamy są pokryte elegacko :)
Teraz coś ogarne, bo ja rano uciekam na zajęcia a siostra ze szwagrem wpadają kończyć malować..
Aa no i przyszła mi dzisiaj paczka z pokrowcem na fotelik ;) 11206002_450223121808857_7532148192758533011_n.jpgJuż nie mogę się doczekać, aż wszystko będzie uporządkowane i zaloże ten pokrowiec na fotelik, żeby zobaczyć jak to wygląda w realu :)
 

Załączniki

  • 11206002_450223121808857_7532148192758533011_n.jpg
    11206002_450223121808857_7532148192758533011_n.jpg
    20,8 KB · Wyświetleń: 106
Dziewczyny tez macie duzy apetyt teraz?? Ja normalnie nie moge skonczyc jesc :/ masakra :/ do tej pory +9 kg ale jakbym dalej miala jesc tak jak w ostatnich dniach to dobije drugie tyle :( :banghead:
 
reklama
Do góry