reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Co do szpinaku to ja się przekonałam do niego w miarę niedawno i to w każdej postaci - na ciepło jako dodatek do np. mięs, czy też w postaci surowych liści w sałatce (zamiast sałaty). Szpinak taki na ciepło to musi być faktycznie dobrze zrobiony, żeby nie była to szara, bezsmakowa breja. Buraczki uwielbiam, fasolkę szparagową mogłabym jeść cały czas a marchewki też nie lubię, jedynie jako sok, albo zrobioną na parze, bo jest wtedy słodka i smaczna, a miękka.
 
reklama
Ja szpinak uwielbiam od zawsze, ale według moich danych to trzeba z nim uważać tzn. jeść sporadycznie, bo ma dużo kwasu szczawiowego. Osoby, które mają problemy reumatologiczne, z nerkami czy wątrobą, w ogóle nie powinny jeść szpinaku.
 
Mam w d... jutrzejsza praktykę jak mnie nie z lewej nery to teraz z prawej ciągnie :/ leże do poniedziałku do wizyty Nie ma ze boli :(((( dziś mnie tak za kuło jak wstawalam że się aż cofnelam :( Młody fikoły sieka ale te nerki to mnie kurde martwia :/
 
Wypróbowałam jednak ten Imbifem i powiem Wam, że całkiem ok. Nudności ustąpiły. Także nie jest źle, no ale może to od osoby zależy - na każdego działa co innego przecież. Tak, on jest na bazie imbiru, którego nie znoszę, ale jakoś "strawny" w tej formie dla mnie ;). Teraz jeszcze na innym forum dziewczyny pokierowały mnie na wątek o mdłościach w ciąży, to tam jeszcze może coś ciekawego wyszperam :).

enter, mówisz, że biały jeleń łagodny, nie uczula? Dziecko kuzynki ma AZS... :/ kiepsko z jego skórą, a ona już nie wie, co stosować...
 
Agnesik,moje dzieci tez maja AZS.....u syna stosowalam emoluim,ale córka źle reagowala,bo tam była parafina i balnueum do kąpieli lagodzacy sprawdził się idealnie....natomiast teraz biały jeleń,ale też nie każdy,u nas rokitnik super,a z kozim mlekiem nie,ale warto poprobowac....

Dziewczyny ja nie pisałam o zachciankach,tylko o świadomości i znajomości swego organizmu....same wiecie czego mu dostarczacie...i jasne jest to,że jezeli organizm nie produkuje czegoś to musimy dostarczyć.... w naszym obecnym środowisku i szybkim życiu trudno o taką umiejętność.....Hunzowie byli w tym idealni,my nie jesteśmy perfekcyjni. Także suplementacja w takich okolicznościach wskazana....
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja nie pisałam o zachciankach,tylko o świadomości i znajomości swego organizmu....same wiecie czego mu dostarczacie...i jasne jest to,że jezeli organizm nie produkuje czegoś to musimy dostarczyć.... w naszym obecnym środowisku i szybkim życiu trudno o taką umiejętność.....Hunzowie byli w tym idealni,my nie jesteśmy perfekcyjni. Także suplementacja w takich okolicznościach wskazana....

no tak, tylko że przyswajalność witamin z jedzenia jest zazwyczaj bardzo niska, także nie jesteś w stanie określić, ile faktycznie organizm dostał. poza tym mówisz, że nie chodzi Ci o zachcianki, ale jednocześnie, że czujesz, kiedy Twój organizm czegoś potrzebuje. ja osobiście nie wierzę w założenie, że jak mi zabraknie magnezu, to ja to "poczuję" moim 6. zmysłem. co najwyżej zacznie mi drgać powieka i wtedy się zorientuję. a w ogóle to ja nie jestem na tyle ekspertem, że jak lekarze mówią "proszę nie używać kosmetyków z wit. A" albo "proszę brać kwas foliowy", to ja stwierdzę, że mam to w du***, bo wiem lepiej.
 
Pani.Olga wyraziłam własną opinię na podstawie doświadczeń,a Ty ciągle próbujesz mnie kontrargumentowac niepotrzebnie.... może zwyczajnie nasza świadomość własnego ciała sie różni..... i nie chodzi o niebranie kwasu,czy ograniczenie pewnych Wit, ziół w ciąży czy palenie papierosów,bo jeżeli to wiesz to też świadomość,która nabylas w swoim życiowym doświadczeniu i wiesz jak połączyć jedno z drugim,po prostu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry