reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Czy któraś z Was robiła badania na poziom witaminy D3 w organizmie??
Pani.Olga z Wit K2,by uzupelniala braki,a nie przylepiala się w niewybrakowane miejsca.
Marchewkę jemy tluszczem! A to czy 2marchewki wystarcza to tylko i wyłącznie zalezy od potrzeby organizmu,nie można więc przyjąć,że to wystarczająca ilość...na swoim przykładzie potwierdzam. Należy słuchać organizmu,on mówi na co ma ochotę,a więc czego mu brakuje....
Przedawkowanie jakiejkolwiek Wit jest niebezpieczne,to oczywista sprawa....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja kiedyś robiłam badanie D3 i wyszła na samiutkim dole, ale to standard u nas w PL. Łykam 5000, ale nie codziennie i głównie w sezonie zimowym. Mąż też badał i to samo i też łyka. Chłopcy dostają po 1000 na głowę, też nie codziennie i raczej zimą.
 
Ewcia,jak powiedzialam lekarzowi o dawce 5000i 10.000 to mnie tak opieprzyl,powiedział,że Max 1500-2000 czy to w ciąży czy też nie....no ale oni patrzą jako na lek,a nie jako środek naturalny....i kazał brać od pazdziernika do kwietnia....a jaka podajesz dzieciom? Ja też robilam przed braniem i po i mam już teraz oki.....
 
Ewcia dobrze że wszystko z dzieckiem ok, współczuje week w szpitalu bo wtedy się nic nie dzieje w sensie z badaniami itd :/ a ta dziewczyna w 7tc co była z Tobą na sali? Jak z nią?

Co do ciśnienia to tak nie marudziła bym ale do tego białko w moczu i lekko spuchnięte ręce to mogą być objawy gestozy. Na razie oddalam się od tej myśli bo w drugiej ciąży to niby mało pradopodobne (ale to wujaszek google akurat tak twierdzi) no ale i tak nie mam większego wyboru jak poczekać na posiew aż żałuje że wczoraj nie dałam miała bym w pon ehhh ciekawe czy mój lekarz będzie :/ no i bardziej skupiam się że mam bakterię jakąś i na to muszę dostać leki.

Martyśka (to chyba ty wklejałaś jesli pamiętam wyniki z posiewu z jakąś bakterią) mam znajomą z forum z 2012 r która powiedziała mi że w drugiej połowie nie można brać antybiotoków z klawulanianow bo po urodzeniu maluszka moga dac martwicze zapalenie jelit u niego, wiec Augmentin Taromentin i inne z amoksycylina i klawulanianem odpadaja wiec na takie sie nie gódź Najlepiej po rozmawiaj z lekarzem bo to podobno antybiotyki które nie bardzo się nadają na drugą połowę ciąży ponieważ wtedy jelita się rozwijają
 
hey ja po dwóch dniach przerwy od was przez pracę oczywiście miałam iść na wolne ale jakoś dobrze się czuję a w domu nudy więc chyba jeszcze do kwietnia będę pracować choć wczoraj miałam tyle nerwów i wróciłam do domu o 21.........

ewcia dobrze że to w sumie tylko nadżerka a z maluszkiem ok:-) swoją drogą gdzieś czytałam ze w ciąży tego typu sprawy potrafią bardzo szybko pójść do przodu.......ja też mam nadżerkę tyle że bardzo małą i mi zawsze mówiła lekarka że z taką małą nie warto nic robić oprócz globulek i że jak będę w ciąży to samo się wyleczy.....

angi tak myślałam że będzie ok ja też zawsze jak coś mam w moczu nie tak to panikuję a potem lekarz mówi spokojnie to nic nie znaczy zdarza się w ciąży i człowiek głupieje ;-)

a co do diet to ja swojej pisać nie będę bo jem to na co akurat mam chęć jak mam ochotę na parówkę i zwykłą bułkę to jem :-) nie będę na siłę jeść czegoś co mi nie podchodzi miałam tydzień że jadłam jogurty co dzień teraz nie mogę na nie patrzeć za ostatnim moim przysmakiem jest ryż gotowany na mleku i jaka na miękko;-)
 
Ona już wczoraj przestała krwawic i jutro idzie na badanie . Ma mdłości i dolegliwości ciąży wiec na razie jest ok ...leżymy we dwie na sali i jakoś raźniej jest... właśnie nic nie mogę znaleźć na temat tej rozpulchnionej szyjki ... gdyby nie ta nadzerka myślę że by mnie wypuścili do domu ...
 
Madziula,bo Twój organizm daje Ci sygnał czego mu potrzeba....
Ja przez 3tyg jadlam codziennie na śniadanie jajecznicę,w innym tyg zupę mleczną z pesso i chleb z masłem.... to co ja pisałam o jedzeniu to akurat tego dnia jadlam,nie mam żadnego specjalnego jadłospisu,organizm mi go układa....

Ewczis,cieszę się,że jest coraz lepiej....
 
Enter - wszyscy łykamy Puritan's Pride, z nikim tego nie konsultowałam, tylko dużo czytałam na ten temat. Chłopcom przekuwam tę kulkę i wykraplam na łyżeczkę. Lekarze mają przedawnione info o witaminie D3 i boją się większych dawek.
 
Marchewkę jemy tluszczem! A to czy 2marchewki wystarcza to tylko i wyłącznie zalezy od potrzeby organizmu,nie można więc przyjąć,że to wystarczająca ilość...na swoim przykładzie potwierdzam. Należy słuchać organizmu,on mówi na co ma ochotę,a więc czego mu brakuje....

przepraszam, ale nie zgadzam się z Tobą. oczywiście nieznaczne różnice w zapotrzebowaniu mogą się pojawiać, ale wskazania w ciąży są jasne. nadmiar witaminy A może powodować wady rozwojowe, dlatego przestrzega się przed używaniem chociażby kosmetyków z tą witaminą. również zestawy witaminowe dla kobiet w ciąży nie powinny posiadać witaminy A w składzie.

Dziennie zapotrzebowanie na witaminę A kobiet nieciężarnych wynosi 800 µg, w czasie ciąży wzrasta do 1250 µg, natomiast w czasie laktacji do 1600 µg.

ta dawka to właśnie dwie marchewki lub odpowiadająca jej ilość innych produktów z witaminą A. nie chodzi oczywiście o to, żeby w ogóle nie jeść niczego z zawartością tej witaminy poza tymi dwoma marchewkami, ale nie można sobie myśleć "mam ochotę wypić pięć kartonów soku z marchwi, to wypiję".

https://parenting.pl/portal/witamina-a-w-ciazy
 
reklama
No my bierzemy te same,tyle,że 10000 + k2 z swansona,ale nie codziennie,a dzieciom daje devikap,ale co do ilości kropel mam wątpliwości,by uzupełnić im dzienna dawkę,no i nie mam w kropelkach k2,bo one są w tabletkach...
 
Do góry