reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Ale ja nie pisałam tylko o ciąży tylko o codziennym żywieniu.
Polecam warzywa zielone,są dla nas najlepsze,robią głównie detoksykacje organizmu.
I jak już jesteśmy przy wchlanianiu witamin: marchewkę zawsze należy spożywać z tłuszczem, buraki z jogurtem czy śmietana, Wit D3 wraz z Wit K2...
A przy anemii swietny jest zakwas buraczany,no i nie tylko przy aniemii.

Ja dziś mało czasu poswiecilam na posiłki, rano wypilam herbatę z lipy i rumianku z miodem malinowym,potem zjadłam pesso pszenno- owsiane z miodem ,rodzynkami,żurawina i orzechami, później bułkę orkiszowa z masłem serem zoltym i szczypiorkiem,następnie kapuśniak i wypilam kefir....a teraz mąż zamówił pizzę i sałatkę,bo mam megaaaaaa ochotę....
 
Ostatnia edycja:
reklama
o oleju z wiesiołka piszę dla dzieci i dorosłych a że w ciąży nie wolno to nie wiedziałam - enter dzięki :-)
Napisz tylko czemu wit D3 trzeba brać z wit. K2?
ogórek "zabija" witaminy z pomidora
 
Już po wizycie, powiedział żeby się nie stresować tym wynikiem białka w moczu, że ponieważ nerki pracują więcej to mogą przepuszczać białko, glukozę itd kazał zrobić posiew, zmierzył ciśnienie było 140 na 75 ale powiedział że to jest ok :/ kazał mierzyć ciśnienie.
Na jedno nie mogę powiedzieć doktor przyjął mnie nad programowo oprócz tego w necie ma same pozytywy dosłownie garstkę negatywów i faktycznie mówił konkretnie ale to ciśnienie nie wygląda ok i to trochę takie nijakie.

Z dobrych wiadomości wychodzi na to że będziemy mieli SYNKA :)
 
Hej dziewczyny ostatnio rzadko tu bywam bo okropnie sie czuje, juz drugi tydzien walcze z zapaleniem oskrzeli i wkoncu na kontroli moja rodzinna przepisala mi antybiotyk mam nadziejetze pomoze :) w domu nie pozwalaja mi wyjsc chociazby z psami na spacer tak ze mna zle ale dzis przy okazji wizyty u lekarza zahaczylam o nasz SH i chociaz dostawa byla w poniedzialek to udalo mi sie upolowac perelki dla naszej ksiezniczki:) wybaczcie ze tak tylko o sobie ale ledwo co was po dluzszym czasie nadgonilam z czytaniem i nie mam sily odpowiadac na ta ilosc wpisow ;)
 
A to moje zdobycze dla bianki :)
 

Załączniki

  • 1425586565877.jpg
    1425586565877.jpg
    30 KB · Wyświetleń: 41
To malutko przytyłyście . Ja mam już 12 kg na plusie , dzisiaj moja waga pokazała 50.3 i jestem zadowolona . Bardzo zadowolona .
Dla porównania wklejam Wam mój brzusio z dzisiaj , a w sobotę zaczynamy 23 tydzień . Kurcze leci to ...
A magnez biorę codziennie po jednej tabletce Magne b6 tak myślicie żeby brać więcej na te paskudne skurcze?
Jedna tabletka to bez ciąży dla mnie za mało.. Weź na razie 2x2 tabletki magne b6, poczekaj ze dwa, trzy dni, jak nie przejdzie to weź 3x2. Ja normalnie przed ciążą brałam 2x1 tabletkę, a w ciąży jest większe zapotrzebowanie! Organizm daje ci znać, że potrzebuje magnezu. Poza tym, uzupełniaj też potas np. bananami czy pomidorami.

Już po wizycie, powiedział żeby się nie stresować tym wynikiem białka w moczu, że ponieważ nerki pracują więcej to mogą przepuszczać białko, glukozę itd kazał zrobić posiew, zmierzył ciśnienie było 140 na 75 ale powiedział że to jest ok :/ kazał mierzyć ciśnienie.
Na jedno nie mogę powiedzieć doktor przyjął mnie nad programowo oprócz tego w necie ma same pozytywy dosłownie garstkę negatywów i faktycznie mówił konkretnie ale to ciśnienie nie wygląda ok i to trochę takie nijakie.

Z dobrych wiadomości wychodzi na to że będziemy mieli SYNKA :)
Gratuluję synka! Dobrze, że to sprawdziłaś u innego gina.
 
reklama
Ja tam nie za bardzo znam się na tym co z czym można łączyć. U mnie już 3 kg na plusie. A moja dieta wygląda mniej więcej tak:
Śniadanie 9: Twarożek z całym pomidorem i np. szczypiorkiem, połową awokado, papryką, kiełkami lub rzodkiewką. Zamiast twarożku może być jajecznica z dwóch jajek plus te same warzywa albo z sałatką np. z roszponki z warzywami, serem żółtym i sosem vinegret z miodem, oliwą i jogurtem naturalnym. Do tego dwie kromki chleba żytniego pełnoziarnistego. Do picia imbir z miodem i cytryną.
2 śniadanie 11: np. garść różnych orzechów
Lunch 13: Koktajl z maślanki lub kefiru z owocami np. bananem, jabłkiem, pomarańczą, gruszką, mrożonymi malinami, według weny:) i z garścią otrębów owsianych, czasem dodaję natkę pietruszki. Tego koktajlu wychodzi bardzo dużo (ok0,5l) i z reguły wszystko wypijam po dłuższym czasie:)
Podwieczorek 16: 2 kanapki z chleba żytniego pełnoziarnistego z żółtym serem i papryką.
Obiad 18: kasza pęczak, jęczmienna gryczana, jaglana itp lub makaron pełnoziarnisty, do tego drób, ryba lub wersja wege tak każde co trzeci dzień mniej więcej. Do tego zawsze warzywa, bardzo różne i w różnych wersjach:)
I wieczorkiem piję np. miętę.

To taka wesja jak nic mi jej nie zaburzy. Godziny są orientacyjne. Czasem jest jakaś inna kolejność itp
 
Do góry