reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Kati, sorry, ale to stek bzdur. nie kazał Ci brać np. kwasu foliowego? nawet jak masz dobrą dietę, to np. kwasu foliowego z jedzenia organizm przyswaja tylko 4%, a żelaza od 5 do 10%. to jest idiotyczne gadanie, że organizm POWINIEN czerpać z jedzenia... powinien, ale nie czerpie. a już kwas foliowy to jest mus dla kobiet w ciąży, bo jest niezbędny do prawidłowego rozwoju m.in kręgosłupa u dziecka. naprawdę ja bym się zastanowiła nad tym, że Ci nie każe brać witamin.

Ej to nie jest stek bzdur. Kwas foliowy to tylko na poczatku. Mi w pierszej ciazy od drugiego teymestru tez kazal przestac brac witaminy
 
reklama
Olga kwas foliowy takkkk! ale do 3 m-ca
kwas foliowy potrzebny jest w 28 dniu ciąży jak zamyka się cewa nerwowa. Potem już nie. Ala ja brałam go od lipca do końca grudnia czyli do końca 10 tyg.
Chodzi o witaminy w 2 trymestrze
no i zapomniałam, ze biore magnez bo miałam skurcze łydek i drganie powiek. Ale typowo ciążowych witamin nie biore
 
goosiaczek nie wiadomo, mi sie aż tak nie ruszał, Mati był ułożony w prawej części i wypychał sie czasem tak, ze miałam taki stożek z brzucha ;-) ale jak było ciemno w pokoju a jak właczyliśmy światło, zeby go kamerować to od razu cisza.
Moze też ma znaczenie czy łożysko z przodu czy z tyłu. Ja mam w obu ciążach z przodu, to mniej widać. No i miałam lekki tłuszczyk - oponkę przed ciążą ;-)
 
Avalka - jak mojemu mężowi wypadały urodziny w niedzielę to babki w diagnostyce powiedziały, żeby przyszedł w poniedziałek i dostanie zniżkę i tak też było.
 
reklama
Dziewczyny ten filmik jak i inne filmy mamy u siebie w grupie na FB :tak:
Też jestem za braniem witamin w ciąży.. kwasu co prawda nie brałam od początku bo ciąża nie była planowana ale odkąd wiem lekarz mówił że poza kwasem foliowym można łykać też witaminki i tego się trzymam;-)
Oprócz tego wiadomo zdrowe jedzenie.. mięso..warzywa...owoce...
 
Do góry