reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
kati a to jakie NT u ciebie wyszlo?

z tego co widzialam to 2.8
moj maluch mial 1.4

ale ja sie nie znam czy dobrze czy zle.. wazne bylo dla mnie ze lekarka mowila ze jest ok i ryzyko chorob wyszlo niskie.
a ja w piatek ide ponownie zrobic badanie moczu. Jak wyjdzie takie same tzn ze cos sie dzieje..;/ a jak wyjdzie ok to sie uciesze!
 
Z tą przeziernością jak i test papp-a to tylko prawdopodobieństwo, nigdy na 100% ci nie wyjdzie czy jest dzieciątko zdrowe czy chore.... dopiero drogi u nas test NIFTY z krwi lub amniopunkcja, które badają chromosomy, pokażą na pewno czy są jakieś mutacje genowe... Znam przypadki gdzie usg wychodziło bardzo źle, NT około 4 mm a pappa jeszcze gorzej a jednak dziecko było zdrowe....Często test papp-a jeszcze przekłamuje wynik i kobieta jeszcze w większym stresie żyje
 
Nie ma co sie stresowac w zasadzie to jesli jeszcze miescisz sie w tym przedziale do 13t6dc to moze na jeszcze jedno usg do innego lekarza

Moze to nie to samo ale kolezanki sis zostala po informowana ze ciaza kwalifikuje sie do usuniecia ze dziecko jest chore i dlugo nie pozyje ze wzgledu na zle wyniki chyba toxo Poszla do dwoch innych lekarzy i zaprzeczyli urodzila zdrowego łobuziaka dzis chyba ma z 5 lat.
 
Termin z ostatniej miesiączki to 5 lipiec . Z usg jak na razie nie wiadomo ale już mi wczoraj lekarka powiedziała że cesarki wcześniej się robi . Z moją córką też miałam taki sam termin i miałam 30 czerwca cesarkę.. zobaczymy jak teraz.. pewnie też to będzie czerwcowy dzidziuś :tak: a jak się czujecie ? Mnie po wczorajszym cało dziennym chodzeniu na nogach bolą bardzo nogi... :dry: głowa dzisiaj mniej boli , mam zaparcia, okropne wzdęcia, bóle brzucha...

Próbowałas na wzdęcia koperku? Bierzesz troche nasion kopru i żujesz dłuższa chwilę, potem połykasz. Niesmaczne, ale naturalne i na wiele osób działa.
EDIT Mój błąd, chodziło mi o kminek, KMINEK, przepraszam.
A Twoj dzidziuś 14 cm to może z nóżkami razem długość?
Miałam taką sytuację na majówkach2010, jedna miała dziecko o wiele większe niż reszta,, zamartwiała się, po paru miesiącach sie okazalo ze jej lekarz z nogami mierzył, a reszta lekarzy od glowy do końca tułowia:happy2:



Kobietki polecę trochę prywatą:) spójrzcie na moje ostatnie dzieło, wykorzystane przez studio foto, ależ mnie cieszą zdjęcia od fotografów:tak: https://www.facebook.com/LiliMyLitt...4100382739506/434827363333472/?type=1&theater

Ale śliczne!:tak:
 
Ostatnia edycja:
A1990 pobierz następnym razem do sterylnego pojemnika. Ja tak miałam, że wyszło dużo bakterii (nie miałam żadnych objawów), a jak powtórzyłam badanie ze sterylnego to już bakterii nie było. Od tego momentu nie wierzę tym niesterylnym pojemnikom.
 
reklama
ps. dziewczyny, które biorą Pregna Plus na allegro jest oferta za 2 op po 30 szt za 56,84 z wysyłką, bo u mnie w aptece 46 zł kosztuje 1 opakowanie
U mnie coś ponad 30 zł... ale w jednej aptece pytałam i faktycznie coś mi ponad 40 powiedziała... Nie boicie się kupować leków na allegro?

.

Dzwoniłam wczoraj do szkoły rodzenia przy szpitali św. Zofii i zapisałam nas już na zajęcia od 8.04. Wiem, że jeszcze sporo czasu, ale z racji tego, że szkoła jest finansowana z budżetu miasta i zajęcia odbywają się wieczorem, wolałam to zrobić wcześniej.

Miłego dnia :-)
Szczęściara.. akurat szpital, który sobie upatrzyłam (Żeromski w KRK) ma bezpłatną SR chyba jako jedyny... i terminów na kwiecień maj już nie ma... Nie przeszkadza mi nawet zapłacić, ale płatnych nie organizują... Kurde chciałam tam iść żeby coś się dowiedzieć o szpitalu, zwiedzić oddział itp... a tu d.. :(

a i jest zle.. zrobilam dzis badania morfo tsh i mocz. i no zesz kur.. tsh jak badalam jakos w 8tyg mialam 3,680.. z zalecenia bralam najmniejsza dawke bo tylko 12,5 euthyroxu i co dzis wynik 4,030:( zapewne moze gdybym brala wieksza dawke to moze by bylo ok.. ale no trudno.. dodatkowo mocz tez cos nie tego i jest mi zle.. z drog moczowych nie odczuwam zadnych objawow ani nic kurde moze zle probke pobralam;/
Nabłonki płaskielicznew prep.
Leukocyty1-3wpw05
Erytrocyty świeże5-10wpw05
Erytrocyty wyługowne1-3wpw05
Pasma śluzulicznew prep.
Bakterieliczne


Ja bym zrobiła badanie jeszcze raz. Weź nowy pojemniczek, rano się umyj, siknij trochę najpierw do wc, a potem dopiero do pojemnika. Jak dalej wyjdzie coś nie teges to bym pogadała z lekarzem, chociażby rodzinnym (jeśli do wizyty u gina daleko).
 
Do góry