reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
mam pytanie do tych z was, które karmią mm. mały dostaje na razie jeszcze głównie modyfikowane, bo u mnie ciężko z tym mlekiem. no ale: karmię go co 3 godz. mniej-więcej (w nocy wypada jakoś co 4, bo sam się tak budzi) po 100 ml (według zaleceń z opakowania enfamilu). no i czasami on spoko doczekuje do kolejnego karmienia, a czasami po np. godzinie czy dwóch ładuje ręce do buzi, jakby był głodny. czy on jest faktycznie głodny, czy po prostu chce sobie coś pociamkać? w takich wypadkach staram się dawać mu wodę, chociaż nie jest zachwycony (; zastanawiam się nad wypożyczeniem wagi, żeby mieć spokój i wiedzieć jak przybiera, bo do pediatry to dopiero w przyszłym tygodniu na kontrolę idziemy.
 
Olga mm karmi się mniej więcej co 3 h w ściśle określonych ilością,mm łatwo przekarmić maluszka,rozregulować mu żołądek,mały może poprostu chce się przytulić,daj mu cyca albo smoczek,a może głodomorek:)
 
reklama
no nie, mlekiem modyfikowanym absolutnie nie wolno karmić na żądanie, bo organizm dziecka potrzebuje minimum 3-4 godzin na jego strawienie.

Olga u mnie było bardzo podobnie i okazało się, że córka ma silną potrzebę ssania, a nie jest wcale głodna. Kupiłam płaski smoczek ortodontyczny i jak ręką objął. Staram się natomiast by nie spała z nim, nie używała zbyt dlugo.
 
Do góry