reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
Ja mam też Bella i Canpol, jakoś się przemecze z takimi, a potem w always nocne przeskocze :p
U mnie też noce męczące, większość pozycji niewygodnych, wstawanie co 2 godz do toalety, a najgorsze to podnieść się z łóżka bo boli spojenie przy wstawaniu.... U mnie narazie ze skurczy to braxton-hicks, ale brzuch mi opada, więc może też wcześniej się zacznie ;-) przynajmniej łatwiej się oddycha w te upały, bo tak miałam wysoko, ze ciężko było czasem złapać oddech.
 
Ja kupilam canpol bo sa profilowane i maja pasek klejowy. I nocne alwaysy ze skrzydlami :)

W moim szpitalu mowią ze każde byle nie alwaysy. Każda piguła osobno (przy pierwszym porodzie) powtarzała mi że podpaski po porodzie nie moga mieć tej siateczki jak alwaysy, bo to się przyklei do skóry i bedą się robiły odparzenia a nawet rany. Używałam wtedy tych bella, to był maj i cieplutko, nie wyobrażam sobie żeby mi się miało cokolwiek przykleic do obolałego krocza.

No to już wiem więcej, znajoma miała termin na 12 lipca, w sobotę źle się poczuła i mąż ją zawiózł do szpitala. Wczoraj stwierdzili ze nie ma co czekać dłużej ( jej pierwszy poród był przedwcześnie) i pokroili. Córka waży 2750 i jest zdrowa. Oboje rodzice w lekkim szoku, w piątek zdążyli sobie zdjęcia z brzuchem jeszcze zrobić:happy:
Dzisiaj ostro biorę się za pakowanie torby, teraz czekam aż przyjdzie woda bo chcę pranie dla małej zaczynać.
 
jak nie zrobisz wcześniej, to chyba i tak muszą to zrobić jak się poród zacznie? czy tam to olewają, a potem dziecko chore?

ja dziś mam potworny dzień, w sensie psychicznym. po prysznicu mi się płakać zachciało zupełnie bez powodu, jakieś dziwne mam myśli, denerwuje mnie wszystko dookoła włącznie z moim A., czas mi przez palce przecieka, masakra.

za to pracowicie, bo dwa prania, sprzątanie mieszkania, zmywanie, zakupy i jeszcze trzy teksty na zlecenie napisałam, jestem w trakcie czwartego. dobrze, że mam co robić, bo pewnie bym zwariowała od tego rozmyślania.


to może dziwne zabrzmi, ale cieszę się, że nie tylko mój taki wielki jest (; i też już mam dość słuchania marudzenia lekarza o mojej wadze...
ja mam tez takie humory, dokładnie hustawke, raz ekscytacja wszystkim, porodem zbliżajacym sie, nowym mieszkaniem itd a raz dół, jak to będzie ja z dwójką tutaj M. w mieszkaniu remontując... :baffled:
Olga z GBS jest tak w uk,że ostatnio matki robią dużo szumu,bo wiedzą czym grozi zaniedbanie tego ale NHS nie chce tego refundowac no chyba że masz przewlekłe infekcje to może Ci zrobią. Dla nich zbyt mały odsetek dzieci które miały infekcje zaraz po urodzeniu więc sobie gwiżdża. Ja zamówiłam sobie zestaw do zrobienia takiego badania bezpłatnie,jest tam nawet opłacona koperta zwrotna. Badanie kosztuje mnie w sumie niewiele. Wyniki mam w 48h i z tym do położnej. I jak się zacznie akcja porodowa antybiotyk.
Nie straszcie drogie koleżanki z tymi porodami co :-D ja chcę jeszcze trochę pospac,wyspać się not:p
ja ci powiem że chyba bardziej sie wypspałam jak sie maly urodził a nie w końcówce ciąży, bo teraz wstaje i budze sie bez przyczyny a potem na karmienia :-)
A ktoś wie co u enter? Ktoś chyba ostatnio pisał że wylądowała na IP? Dobrze pamiętam?
tak była w szpitalu miała wychodzić wczoraj jak bedzie ok napisze do niej
O reszcie dziewczyn nic nie wiem,
Gurek gdzie Ty?

Tak piszecie o tej torbie to i ja dzis spakuje, choć mam niby czas jeszcze ale kto wie...
 
Ojojjjj ja tez muszę skończyć pakować torbę...:-D
Dziewczyny jak to jest... Ja wiem zekażda kobieta jest inna ale mama czy też siostry mogą mieć podobne porody do siebie?!! Czy nie ma szans?...
No i czy myslalyscie o pozycji w której będzie wam najłatwiej rodzic? Zastanawiam się nad kolankowa-lokciowa.
 
co do podpasek na połóg, to w św. Zofii kontrolują, czy się nie ma takich z klejem. położna mówiła, że te absolutnie odpadają, bo one blokują przepływ powietrza. tak samo wszystkie "zwykłe" typu Always. ona polecała akurat Bella Mama, ale ja takie kupiłam już wcześniej, bo moja przyjaciółka mi je doradziła. mam nadzieję, że się sprawdzą.

a co do pozycji do porodu to raczej przed porodem tego nie ustalisz (; tzn. można założyć, że się chce tak i tak, ale potem się może okazać, że to się w ogóle nie sprawdza i trzeba coś innego przetestować :) ja się na żadną nie nastawiam. byle nie na leżąco :D
 
No właśnie z pozycją do porodu to jest tak jak z seksem :) nie zaplanujesz z góry w jakiej ci będzie dobrze hehe :) ale warto poszerzyć horyzonty i zobaczyć jakie pozycje są polecane na różnych etapach porodu. Bo nie koniecznie te same się sprawdzają w 1 i 2 fazie.
 
reklama
witam sie z rana
i od rana mam stresa.. bo chyba dalam sie latwo oszukac
juz dawno mialam upatrzona kolyske do sypialni, ostatnio mialam juz nawet zarezerwowana, obgadana(bo uzywana chcialam kupic) i w dmiu, na ktory umowiony byl odbior dostalam smsa ze nieaktualne.. wsciekla bylam, no ale znow zaczelam przegladac ogloszenia, no i znalazlam na olx, co prawda nie bylo nr tel, ale napisalam wiadomosc i ustalilam szczegoly. Kolyska moze ciut taniej szla niz na innych ogloszeniach, ale tez nic szczegolnego, no i dostalam nr konta do wplaty.. chyba nosa mialam, bo umowilam sie na polowe kwoty i dryuga po otrzymaniu przesylki.. rano wchodze na olx, a konto z ktorego byly ogloszenia zniklo, jego inne ogloszenia rowniez, brak kontaktu..
czuje, ze z kasa moge sie pozegnac:angry: ta osoba miala sie dzis ze mna skontaktowac(tylko ja podalam nr tel) , ale jakos sie nie ludze..
a kolyski nadal nie mam ..buuu
 
Do góry