reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

Aniulka nie trzeba skierowania. Ja jestem staruszką i dostanę skierowanie, bo po 35 roku życia test pappa i wszystkie usg genetyczne są za darmo. 😅 ja będę dzwonić jutro, by się zapisać, mam mocno napiety grafik, by zdążyć przed wyjazdem i nie mogę mieć żadnych opoznien. 🙈
Dzięki za informacje 😃
 
reklama
Cześć dziewczyny, na po wizycie. Najpierw był pusty pecherzyk ok. 15 mm. Pusty, puściutki, a ja mam tak wisielczy humor od tygodnia, że mowie, ze już na pewno nic nie będzie z tego, ale kazala dać wyżej pupe i znalazła zarodek i serduszko nawet, ja mam tylozgiecie, a wtedy może być gorzej widać na usg na początku ciąży. Pomierzyla i wyszło 5+5, mowie jej, że to raczej niemożliwe, bo plemniki musiałyby przeżyć jakieś 6 dni, seks był dzien przed owulacja, a później maz mial migrenę, a pozniej wyjechał na 3 dni, wiec tylko wtedy mogło dojść do zapłodnienia, jeśli ciaza byłaby 5 dni młodsza, to plemniki musiałyby przezyć 6 dni. Ale że ledwo znalazła zarodek, to może być wiekszy, tylko nie udało się uwidocznic, za dwa tygodnie zobaczymy, czy owulacja rzeczywiście się przesunęła i ile. Powinno być lepiej widać.
Poza tym krwiak sie powiększył, a ja mam za tydzień jechać 320 km w jedną stronę, aby kupić dom, musze być osobiście u notariusza, i wrócić, będę jechać jako pasazer, gince się to bardzo niepodoba, bo w aucie jednak telepie. Nic to, najem się magnezow i nospy i oby krwiak to przetrwał, póki co nie mam żadnych plamien ani nic takiego.
Załączam zdjęcie, choc prawie nic nie widać, dala maksymalne powiększenie, i dopiero udało się złapać cokolwiek i pikający punkcik. Tętno 165.
Super, że znalazła! Ja tez się ostatnio spotkałam pierwszy raz z taką metodą, żeby dać piąstki pod pupę i wtedy widoczność lepsza.
A teraz pytanie dnia, bo nie mogę za cholerę do tego dojść w jaki sposób można sprawdzić to czy ciąża jest młodsza czy starsza, bo mój mózg ciążowy tego nie ogarnia i w necie nie znalazłam informacji. Jak wyliczyć ten dzien prawdopodobnego zapłodnienia.
 
Super, że znalazła! Ja tez się ostatnio spotkałam pierwszy raz z taką metodą, żeby dać piąstki pod pupę i wtedy widoczność lepsza.
A teraz pytanie dnia, bo nie mogę za cholerę do tego dojść w jaki sposób można sprawdzić to czy ciąża jest młodsza czy starsza, bo mój mózg ciążowy tego nie ogarnia i w necie nie znalazłam informacji. Jak wyliczyć ten dzien prawdopodobnego zapłodnienia.
No zawsze daje piastki, ale po bokach pupy, a dzis, uwaga, piastka w pionie, na nią druga, i to pod kosc ogonowa, i jeszcze się na nogach trochę podnosiłam. Musiało to zabawnie wyglądać. Przy typozgieciu może być gorzej widać.
Co do wieku ciazy, z OM wychodzi mi 6+3, ale zarodek miał dzos 2 mm, co wskazuje na 5+5. Czyli ciaza 5 dni młodsza by była. Moim zdaniem ro niemożliwe, bo nie było seksu, plemniki by musiały przeżyć 6 dni! Nierealne. Ale możliwe, że nie zmierzyła dobrze, bo nie było go dobrze widać, biorąc pod uwagę, jak ciężko było go znaleźć i uwidocznic. Wiec za 2 tygodnie go zmierzy i wtedy ustalimy właściwy wiek ciazy, na podstawie wielkości zaroska, do 10 tygodnia wszystkie rosna tak samo, wiec na tej podstawie można oceniać dokładny wiek.
 
Dziewczyny jak to jest z tymi prenatalnymi? Mi moja ginekolog powiedziała że już mogę się zapisać żeby zrobić te badania tak w 11-12 tyg, Ale czytałam że trzeba mieć skierowanie od lekarza a ona mi nic nie dała jeszcze? Czy można się zapisać a później donieść skierowanie? Jeju..jestem kompletnie zielona w tym temacie 😅

Aniulka nie trzeba skierowania. Ja jestem staruszką i dostanę skierowanie, bo po 35 roku życia test pappa i wszystkie usg genetyczne są za darmo. 😅 ja będę dzwonić jutro, by się zapisać, mam mocno napiety grafik, by zdążyć przed wyjazdem i nie mogę mieć żadnych opoznien. 🙈
Dowiedzcie się, czy w waszych województwach nie ma programu, w którym NFZ opłaca 1 i 2 badania prenatalne :) ja u siebie będę miała je za darmo, nie będę potrzebowała skierowania
 
Super, że znalazła! Ja tez się ostatnio spotkałam pierwszy raz z taką metodą, żeby dać piąstki pod pupę i wtedy widoczność lepsza.
A teraz pytanie dnia, bo nie mogę za cholerę do tego dojść w jaki sposób można sprawdzić to czy ciąża jest młodsza czy starsza, bo mój mózg ciążowy tego nie ogarnia i w necie nie znalazłam informacji. Jak wyliczyć ten dzien prawdopodobnego zapłodnienia.
Moja gin zawsze stosuje piąstki pod pupę 😅 ale zarodek to u mnie widać dobrze, gorzej z jajnikami 🤪 wtedy zawsze mówi, żeby podłożyć, nie rozumiem właśnie dlaczego nie mają na tych leżankach jakiejś poduszki pod pupę 🤔
Ostatnio też pisałaś, że pierwszy raz spotkałaś się z tym, że gin mówi z którego jajnika była owulacja, a mi też zawsze każdy o tym mówił, nie tylko w ciąży 🤪 i dodatkowo powiedziała, że z lewego i tam jest wtedy te ciało żółte i że może trochę boleć
 
No zawsze daje piastki, ale po bokach pupy, a dzis, uwaga, piastka w pionie, na nią druga, i to pod kosc ogonowa, i jeszcze się na nogach trochę podnosiłam. Musiało to zabawnie wyglądać. Przy typozgieciu może być gorzej widać.
Co do wieku ciazy, z OM wychodzi mi 6+3, ale zarodek miał dzos 2 mm, co wskazuje na 5+5. Czyli ciaza 5 dni młodsza by była. Moim zdaniem ro niemożliwe, bo nie było seksu, plemniki by musiały przeżyć 6 dni! Nierealne. Ale możliwe, że nie zmierzyła dobrze, bo nie było go dobrze widać, biorąc pod uwagę, jak ciężko było go znaleźć i uwidocznic. Wiec za 2 tygodnie go zmierzy i wtedy ustalimy właściwy wiek ciazy, na podstawie wielkości zaroska, do 10 tygodnia wszystkie rosna tak samo, wiec na tej podstawie można oceniać dokładny wiek.
Może i wyglądało zabawnie, ale wyobrażam sobie jak było Ci wygodnie w takiej pozycji 🫢
Jak raz miałam podłożyć piąstki pod pupę tak robię za każdym razem, nawet jak miesiąc temu byłam na kontroli 🙂
 
Moja gin zawsze stosuje piąstki pod pupę 😅 ale zarodek to u mnie widać dobrze, gorzej z jajnikami 🤪 wtedy zawsze mówi, żeby podłożyć, nie rozumiem właśnie dlaczego nie mają na tych leżankach jakiejś poduszki pod pupę 🤔
Ostatnio też pisałaś, że pierwszy raz spotkałaś się z tym, że gin mówi z którego jajnika była owulacja, a mi też zawsze każdy o tym mówił, nie tylko w ciąży 🤪 i dodatkowo powiedziała, że z lewego i tam jest wtedy te ciało żółte i że może trochę boleć
Tak, bo to była moja pierwsza wizyta prywatnie w ciąży może dlatego mnie to wszystko tak dziwiło 😅
Zarodek akurat u mnie dobrze widać normalnie bez wygibasów, piąstki kazała dać pod pupę po to żeby zobaczyć te jajniki no i wtedy tez dostrzegła dopiero tego małego krwiaka.
Owulacje podobno miałam z lewego, ale w sumie nic mi ta informacja nie daje, nie bolą mnie jajniki ani nic.
 
Dobra edytuje bo napisałam bez sensu komentarz. Nie wiem jak długie masz cykle, ale generalnie reszta komentarza była ok - skok temperatury +/- 3 dni po owulacji, przed obserwuje się lekki spadek, więc chyba by się zgadzało. :) nie wiek czy ominelqm jakiś komentarz, ale co z Twoja beta?
Beta dziś ujemna 😔moje cykle trwają 32 dni
 
Może i wyglądało zabawnie, ale wyobrażam sobie jak było Ci wygodnie w takiej pozycji 🫢
Jak raz miałam podłożyć piąstki pod pupę tak robię za każdym razem, nawet jak miesiąc temu byłam na kontroli 🙂
No cala ponapianna, bo przeciez nie można się ruszać, a tu w sumie pupa wisiała w powietrzu. A jak tylko opuszczałam, zarodek znikał, próbowała trz przez brzuch, widać było pusty pecherzuk i krwiak. Tak się Pisklak schował. ;)
 
reklama
Do góry